Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Giorgos74

Original poster
Member
Jan 15, 2017
128
3
18
49
Γερακας
Καλημερα καλη χρονια με υγεια σε ολους μας!
Καταρχην ευχομαι να ειστε ολοι καλα στην υγεια σας και εσεις και οι οικογενειες σας.

Καπου πηρε το ματι μου το sprint booster απο μπουλεκο. Το εχει παρει κανεις? οντως διαφορα στην αισθητη στο γκαζι?

τιμη στα 200 ευρω. φτηνο δεν το λες. αλλα εχω ακουσει καλα σχολια στο εξωτερικο!
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
είναι απίστευτο φίλε , απλά για 200 ευρώ ειναι πολλά... ψαξε να το βρεις μεταχειρισμένο
 

APK

Rookie
Dec 7, 2020
24
3
3
Καλημερα καλη χρονια με υγεια σε ολους μας!
Καταρχην ευχομαι να ειστε ολοι καλα στην υγεια σας και εσεις και οι οικογενειες σας.

Καπου πηρε το ματι μου το sprint booster απο μπουλεκο. Το εχει παρει κανεις? οντως διαφορα στην αισθητη στο γκαζι?

τιμη στα 200 ευρω. φτηνο δεν το λες. αλλα εχω ακουσει καλα σχολια στο εξωτερικο!
Καλησπέρα καλή χρονιά κ υγεία πάνω απ'όλα
εγώ το έχω στο fabia και η αλήθεια είναι πως έχει αρκετή διαφορά στην ανταπόκριση
Όταν το είχα παρει εγώ από μπουλεκο είχε 250 απ'ότι θυμάμαι περίπου
Βέβαια το έχω καμιά δεκαριά χρόνια
 

Giorgos74

Original poster
Member
Jan 15, 2017
128
3
18
49
Γερακας
μεταχειρισμενο για mk7.5 δεν το βρηκα καπου θα συνεχισω να το αναζητω μπας και το πετυχω. σας ευχαριστω και τους 2 για τις απαντησεις.. αξιζει λοιπον αλλα ειναι οντως λιγο τσιμπημενη η τιμη .
 
  • Like
Αντιδράσεις: mk6car

APK

Rookie
Dec 7, 2020
24
3
3
Βασικά αν θέλεις σου πουλάω το δικό μου καθώς εγώ δεν θα το χρειαστώ
Βέβαια πιστεύω να μην έχει σχέση το μοντέλο αυτοκινήτου κ να ταιριάζει σε όλα
 

Giorgos74

Original poster
Member
Jan 15, 2017
128
3
18
49
Γερακας
Βασικά αν θέλεις σου πουλάω το δικό μου καθώς εγώ δεν θα το χρειαστώ
Βέβαια πιστεύω να μην έχει σχέση το μοντέλο αυτοκινήτου κ να ταιριάζει σε όλα
νομιζω οτι αλλαζει απο μοντελο σε μοντελο .. θα ρωτησω και θα σου πω
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
απλά να τσεκάρετε τις φίσες !

Βασικά αν θέλεις σου πουλάω το δικό μου καθώς εγώ δεν θα το χρειαστώ
Βέβαια πιστεύω να μην έχει σχέση το μοντέλο αυτοκινήτου κ να ταιριάζει σε όλα
ποιο μοντέλο έχεις ; αυτό με τις 3 σκάλες που ρυθμίζετε ?
 

APK

Rookie
Dec 7, 2020
24
3
3
Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια
Θα πρέπει να το βγάλω το πρωί για να το κοιτάξω
 
  • Like
Αντιδράσεις: mk6car

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Καλή χρονιά σε όλους! Εγώ στο mk7 δεν έμεινα ευχαριστημένος από το sprint booster του Μπουλέκου...πέρασαν 5-6 χρόνια βέβαια από τότε και δεν γνωρίζω αν έχει βγάλει αναβαθμισμένες εκδόσεις, αλλά τότε είχε θέμα...ενώ δούλευε για κάποια ώρα ξαφνικά έβαζε το αμάξι σε safe mode πράμα που σημαίνει ότι κατεβάζει απότομα στροφές για λόγους ασφαλείας και κόβει ο κινητήρας. Ευτυχώς που ήμουν "καχύποπτος" και ήθελα να κάνω δοκιμές πριν βγω στους κανονικά στους δρόμους οπότε είχα πάει νύχτα μόνος μου σε κάτι αλάνες στην περιοχή μου για test drive, και πάλι καλά γιατί αν άρχιζε τα παλαβά σε κάποια περίεργη στιγμή με άλλα οχήματα τριγύρω θα μπορούσε να είχε γίνει πολύ επικίνδυνο. Ήμουν τυχερός γιατί το πρόβλημα μου παρουσιάστηκε αμέσως...αν θυμάμαι στο παλιό φόρουμ υπήρχαν άτομα που τους το έβγαλε 1-2 βδομάδες μετά.
Για την λίγη ώρα που μου δούλεψε και πάλι δεν τρελάθηκα. Διαφορά στην ανταπόκριση υπήρχε και μάλιστα αν είχες την 3η σκάλα έπρεπε να κάνεις απαλή εκκίνηση για μην φύγεις σφαίρα και πας να κολλήσεις στον μπροστινό αν είσαι σε κίνηση. Από εκεί και πέρα αν κατάλαβα καλά από τη συμπεριφορά του, αυτό που κάνει στην ουσία είναι να ενισχύει το σήμα που στέλνεις στον εγκέφαλο όταν πατάς γκάζι. Εσύ πατάς λίγο και το αμάξι νομίζει ότι πατάς περισσότερο...ακούς και τους ήχους του κινητήρα που ουρλιάζει περισσότερο γιατί ανοίγει και περισσότερο η πεταλούδα στο λίγο πάτημα, οπότε σου δίνει μια ψευδαίσθηση σβελτάδας που ναι μεν ισχύει κατά ένα μικρό βαθμό αλλά νομίζω πως πολύ κοντινό αποτέλεσμα, με ελάχιστη καθυστέρηση, μπορείς να πετύχεις αν απλά οδηγήσεις πιο νευρικά. Αν στα παραπάνω προσθέσω και την τιμή η γνώμη μου είναι καλύτερα να δώσεις αυτά τα χρήματα για να κάνεις κάτι άλλο στο αμάξι σου.
 
Last edited:
  • Like
Αντιδράσεις: mk6car

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
Ισχύει ότι μπορεί να κολλήσεις στον μπροστινό σου για αυτό θέλει μια εξοικείωση, επισης το μοντέλο με τις 3 σκάλες βοηθάει στο ότι ρυθμίζεις όπως το θες, τώρα αυτό που ανέφερες ίσως να ηταν ελαττωματικό!
 
  • Like
Αντιδράσεις: akiz90

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Ισχύει ότι μπορεί να ήταν ελαττωματικό αλλά ακόμα και τώρα να μου έδινες ένα που δουλεύει 100% θα το φοβόμουν μην βγάλει βλάβη ανα πάσα στιγμή...αν δεν ήταν το θέμα ασφαλείας θα έλεγα οκ...θα ήταν ένα ωραίο gadgetάκι που αν και δεν νομίζω ότι πρακτικά κάνει πολλά...έχει πλάκα η ψευδαίσθηση που σου δίνει οπότε αν έχεις 200-250 ευρώ το παίρνεις να κάνεις το χαβαλέ σου. Για φαντάσου όμως να σε βρει βλάβη πάνω σε προσπέραση, σε στροφή ή σε καμία αριστερή λωρίδα με πολλά χιλιόμετρα και να σε κόψει...επειδή δεν πατάς φρένο ο από πίσω ούτε φώτα φρένων δεν θα δει οπότε παίζεις κορόνα-γράμματα το ατύχημα. Δεν θέλω να φέρνω την καταστροφή και όπως ειπώθηκε παραπάνω υπάρχουν άτομα που το χρησιμοποιούν απροβλημάτιστα για χρόνια...αλλά καλό είναι από τη στιγμή που μπορεί να υπάρξει θέμα ασφαλείας να το έχει στο νου του όποιος το χρησιμοποιεί.
 
  • Like
Αντιδράσεις: dtsef

Giorgos74

Original poster
Member
Jan 15, 2017
128
3
18
49
Γερακας
akiz φιλε με προβληματισες πολυ με αυτα που εγραψες.. ναι στην ουσια ξεγελαει την ecu αυτο μου ειπαν και στο car center και δεν το συστησανε.. ιδιως για ford μου ειπε μην το βαλω. αν σκεφτεις και την τιμη.. προτιμω να μαζεψω τα λεφτα για το quaife που θελω να βαλω και οντως ειναι τρελλη αναβαθμιση παρα να παρω ενα τετοιο γκατζετακι
 
  • Like
Αντιδράσεις: akiz90

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread