Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Nick

Original poster
Member
May 17, 2011
107
0
0
Γεια σας και παλι πεδια,θα ηθελα να ανοιξω ενα μικρο θεματακι για το γνωστο πλεον sprint booster,θα ηθελα να μου πητε αν καπιος απο εδω εχει βαλει που το εχει βαλει ποσο ανω κατω κοστιζει η και να μου προτεινετε εταιριες που βαζουν τετιου ειδους μηχανισμους,εχω ακουσει οτι βαζει ο μπουλεκος επισης βαζει και η chiptronic,επισης εχω ακουσει οτι μπορεις να το κανεις και με κουμπι ενεργοποιουμενο-απενεργοποιουμενο δεν ξερω βεβαια αν καπιος το βαζει ετσι...

Ευχαριστω!
 

xr

Member
Dec 5, 2010
113
0
16
Νοτια προαστια
Το ειχα βαλει σε vw polo 1400 μον 2000 κ ειχε οντως διαφορα στο αρπαγμα ,ηταν ομως τοσο ασαφες κολοηλεκτρογκαζο στο συγκεκριμενο αυτοκινητο που ηταν πολυ κουραστικο κ σπαστικο .Τωρα που εχω fiesta σαν το δικο σου (2007 1600) ειμαι ευχαριστημενος με την αισθηση του γκαζιου κ δεν το ψαχνω .Θα ηθελα ομως κ εγω να ακουσω εντυπωσεις αν το εχει βαλει καποιος στο ΜΚ6 .
 

Nick

Original poster
Member
May 17, 2011
107
0
0
Φιλαρακι οταν παω να κανω κατεβασμα και ριχνω καγουρικο ξεροκαζω πριν βαλω απο τριτι δευτερη ταχυτητα μερικες φορες σε αυτο το ξεροκαζο οταν παω να το κανω και πατω το πενταλ δεν ανταποκρινετε λες και δεν εχω καθολου γκαζι,σου λεω εχω σπαστει δεν γινετε αλλο...
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
απο οτι εχω ακουσει απο αλλα παιδια που το δοκιμασαν ,δεν κανει δουλεια, εν ολιγης τσαμπα τα λεφτα...απο τιμη κανα 250αρι νομιζω

γενικοτερα και για λογους ασφαλειας θα απεφευγα να βαλω μια ηλεκτρονικη μπουρδα στο γκαζι μου
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
oi περισσοτεροι που το χρησιμοποιουν ειναι απο group vag μερια που εχουν περισσοτερο delay...

στο φιεστα πιστεω δεν χρειαζεται
 

Nick

Original poster
Member
May 17, 2011
107
0
0
Μπορεσα και ξεχωρισα την απωλεια του ηλεκτρογαζου στο μκ6 που υποστιριζεται οτι εχουν καλη αποκριση,τι να πω δεν ξερω εγω βλεπω οτι θελει μια μικρι βελτιωση....
 
Θα δεις διαφορα..αλλα οταν πατησεις κ αφησεις το γκαζι για να φρεναρεις εχει την ταση να κραταει παραπανω στροφες το μοτερ με αποτελεσμα να καθυστερει λιγο το φρεναρισμα..μια οχι κ τοσο καλη αισθηση για καποιον απειρο.....
 

Nick

Original poster
Member
May 17, 2011
107
0
0
mk1 Stelios said:
Θα δεις διαφορα..αλλα οταν πατησεις κ αφησεις το γκαζι για να φρεναρεις εχει την ταση να κραταει παραπανω στροφες το μοτερ με αποτελεσμα να καθυστερει λιγο το φρεναρισμα..μια οχι κ τοσο καλη αισθηση για καποιον απειρο.....

απειρο?:p

Sweet_Squeeze said:
Nick διάβασε κι εδώ...
http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewtopic.php?t=9

Ευχαριστω sweet!
 

Nick

Original poster
Member
May 17, 2011
107
0
0
Πατατες....πηγα στον μπουλεκο....και μου βραχικυκλωσε το ηλεκτρογκαζο....ελα μου λεει αυριο θα σου βαλω new απο την τσεπη μου....μονο σε εσενα μου εχει τυχει λεει...και αφου στο  χαλασα θα σου βαλω αλλο,ελεος δηλαδη ολα σε εμενα συμβαινουν,ribas σημερα?χλωμο!!!!Πιο αργο γκαζι μαγκες δεν εχετε δει,εχει τουλαχιστον 10 sec lag η αποκριση...
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Ευτυχώς που δεν έκανε τον "Κινέζο" και θα σου το αντικαταστήσει με δικά του έξοδα. Υπομονή μέχρι αύριο λοιπόν...
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Ομολογω πρωτη φορα το ακουω αυτο,κριμα.Αλλα μην χαλιεσαι, αφου θα στο αλλαξει ολα καλα.Κολλησε του κι'ολας να σου κανει καλυτερη τιμη στο boostερακι  ;)
 

Nick

Original poster
Member
May 17, 2011
107
0
0
pitbull said:
Ομολογω πρωτη φορα το ακουω αυτο,κριμα.Αλλα μην χαλιεσαι, αφου θα στο αλλαξει ολα καλα.Κολλησε του κι'ολας να σου κανει καλυτερη τιμη στο boostερακι  ;)

Δεν ειναι αυτο ρε παιδια ειναι οτι μη τυχον μου βαλει κανα ιμιτασιον και οχι γνυσιο  ford ....
 

Nick

Original poster
Member
May 17, 2011
107
0
0
Ολα οκ με το πενταλ επιτελους!
 

Nick

Original poster
Member
May 17, 2011
107
0
0
kostg said:
Το μπουστεράκι πώς σου φάνηκε;

Αρπαζει πιο γρηγορα οπως  και να το κανεις εγω βλεπω διαφορα και αισθητη μαλιστα....ειανι το new kit με τις 3 σκαλες και μπορεις να δεις διαφορες οποτε θες αλλαζωντας τις σκαλες,ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την δουλεια του και απο το sprnt booster επισις,και αυτο που ειπε ενα μελος πιο πανω οτι σοθ ψιλοο κραταει στροφες δεν εχω παρατηρισει κατι τετιο...
 

Nick

Original poster
Member
May 17, 2011
107
0
0
215 euro + εγκατασταση (ευχαριστω)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread