Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

panos_stp

Original poster
New member
May 11, 2020
71
13
8
Καλημέρα παίδες..
Υπάρχει περίπτωση κάποιος να έχει σε ηλεκτρονική μορφή το Service Manual για το Ford fiesta mk 7.5 1000cc ecoboost 100 hp;;;
Έκανα μια αναζήτηση στο Google αλλά δεν βρήκα κάτι να κατεβάσω..
Ευχαριστώ πολύ.

Στάλθηκε από το motorola one vision μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

nexus

Vip Team
Pro Member
Jul 2, 2013
550
12
18
Αθήνα
Αν σε ενδιαφέρει μόνο το θέμα των προβλεπόμενων ενεργειών για το σερβις του αμαξιού μπορείς να πάρεις μια εικόνα από την σελίδα της Haynes:
https://haynes.com/en-gb/tips-tutorials/ford-fiesta-routine-maintenance-guide-2013-2017-models. Αυτός είναι ένας γενικός μπούσουλας. Οι αναλυτικές οδηγίες που δίνει η Ford στα εξουσιοδοτημένα συνεργεία δεν είναι κάπου διαθέσιμες.
Μπορείς επίσης να χρησιμοποιήσεις το Αμερικάνικο site για να πάρεις μια ιδέα:
https://owner.ford.com/tools/account/maintenance/maintenance-schedule.html
Βάζεις απλά χρονιά/μοντέλο και μπορείς να επιλέξεις το διάστημα μεταξύ των service βάση χλμ και να δεις τι περιλαμβάνει.
Για την αλλαγή βαλβολίνων που σε ενδιαφέρει, το Αμερικάνικο site αναφέρει αλλαγή στα 150,000 Miles, δηλαδή περίπου στα 240,000 χλμ.
 

panos_stp

Original poster
New member
May 11, 2020
71
13
8
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου..
Αυτό που λες με ενδιαφέρει. Ώστε να έχω στο μυαλό μου τι θέλει και πότε, ώστε να το έχω πάντα στην πένα..

Στάλθηκε από το motorola one vision μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 
Jun 16, 2022
9
1
3
Μοντέλο
MK8
Σε μοντελο 2018 με διακοφρενα μπρος πισω ποτε πρεπει να αλαξω τακακια εχει 83000 ειναι τωρα η ωρα του η ειναι νωρις;;
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,307
180
63
50
Αθήνα
Τακάκια πρέπει να αλλάξεις όταν είναι η ώρα τους, θα το καταλάβεις είτε από το φρενάρισμα, είτε από τον ήχο, είτε θα στο πουν από την αντιπροσωπεία σε κάποιο service.

83Κ χλμ με τα πρώτα τακάκια ?!?! .....μάλλον κάνεις πολλά χλμ σε ανοιχτό δρόμο, μόνο έτσι εξηγείται, εγώ με 55Κ χλμ και έχω αλλάξει ήδη τρεις φορές τακάκια :D
 
Jun 16, 2022
9
1
3
Μοντέλο
MK8
Πρωτη φορα αλαξα τωρα μολις το αγορασα απο οτι βλεπω στο βιβλιο service και στις αποδηξεις με τα πραγματα που εχουν αλαχτει πρωτη φορα τωρα μπρος πισω ειναι φυσιολογικο ; Δν ξερω γιαυτο ρωταω
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread