Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Νικόλα, δε θυμάσαι ποιος σου έχει ζητήσει ήδη τα μαμά καζανάκια;
Πάνο, εμένα οι κολλήσεις μου κάθονται άσχημα, φαίνονται χάλια και έχεις ένα καινούριο και όμορφο αυτοκίνητο...
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Οντος Πανο οι κολλησεις ειναι αρπα κολλα που λεμε  και οπως ειπε και  Κώστας φαίνονται χαλια και εχεις ενα καινούργιο και όμορφο αμάξι και σου έχει κόψει δυο κομμάτια που μπορουσε να τα αποφύγει.
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Πάντως αυτό που μου είπε είναι ότι αυτά κρατάνε 10 χρονια.
Τα αλλα τα πιο όμορφα πηγαίνανε περίπου 80 euro αλλα ήτανε ακριβώς ίδιας ποιότητας , απλά το ένα είναι βουρτσισμένο για να φαίνεται γυαλιστερό και το άλλο είναι σε απλή μορφή.
Τώρα τι να πω αν όντως φαίνεται τόσο χαλια το καλο είναι ότι δεν φαίνεται στο σημείο που είναι το μεσαίο .
 

ΘΟΔΩΡΗΣ MK7

Pro Member
Apr 18, 2012
424
0
0
41
Πάνο δεν είναι το θέμα ότι δεν φαίνονται (που από εμφάνιση είναι λες και τις έκανε 5χρονο), αλλά η εξάτμιση όπως ξέρεις είναι ένα σημείο που αναπτύσσονται μεγάλες θερμοκρασίες. Σε πέρασμα πάνω από νερά, οι κολλήσεις που είναι καυτές με το νερό που είναι κρύο, ίσως κάνουν κρακ (αν είναι χάλια όχι μόνο σε εμφάνιση, αλλά και σε ποιότητα).
 

Dark knight

Hero Member
Το φρατζολακι ετσι οπως το βλεπω απ'την φωτο μου φαινεται ανοξειδοτο και θα σου κρατησει.
Τωρα οσο για της κολλησεις ειναι εντελως δουλεια στο ποδι...
Οσο για extra επιδοσεις οταν βαζεις κατι που ειναι πιο ελευθερο απ'το μαμα,ολο και κατι θα δωσει. (μην περιμενεις τρελα πραγματα).
Εγω πιστευω οτι το προβλημα στο μελλον θα το εχεις με της κολλησεις και οχι με το φρατζολακι.
 

HxcFiesta

Newbie
Mar 2, 2015
9
0
0
Αξίζει ολόσωμη σε 1400?
Έχει κανείς τίποτα να προτείνει εκτός απο Milteck που είναι πανάκριβες?
 

tabas

Pro Member
Feb 15, 2013
375
0
0
42
http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewtopic.php?t=0

Δες εδώ αν σε ενδιαφέρει.
Δε νομίζω να υπάρχει κάτι πιό οικονομικό σε ολόσωμη... ;)
 

HxcFiesta

Newbie
Mar 2, 2015
9
0
0
tabas said:
http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewtopic.php?t=0

Δες εδώ αν σε ενδιαφέρει.
Δε νομίζω να υπάρχει κάτι πιό οικονομικό σε ολόσωμη... ;)
Θα το έβλεπα άμα είχα πρόσβαση :)
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Μπορείτε να επικοινωνήσετε με προσωπικά μηνύματα. Το νέο μέλος HxcFiesta δεν έχει πρόσβαση ακόμα στον πίνακα των αγγελιών.
 

greyfiesta

New member
Jun 15, 2013
64
0
0
παιδια θελω και εγω να κανω κατι ολοκληρομενο στο θεμα τις εξατμισης. μιας και το αμαξι ειναι 1.25 θελω να μου πειτε αν ξερετε αν κουμπονει η ολοσομη της milltek η ειναι μονο για τα 1.6?
 

dimwhoo

Member
Dec 7, 2013
234
0
16
έχεις πολύ λίγα κυβικά για να γεμίσεις 60άρα εξάτμιση. δεν θα σου κάνει καλο. καλύτερα χειροποίητη custom με ( πολύ ) μικρότερη διατομή
 

PanosAek21

Rookie
Σεπτ. 12, 2014
30
0
6
καλησπερα πεδια.γνωριζει κανεις να μου πει τι εξατμιση θα προτινατε αν κριτιριο ηταν ο θορυβος?μιας και θεμα αποδοσης δν ξερωω τι να πιστεψω..εχω μια τισ fox αλλα απο θορυβο 0..οτι βγαζει ειναι ι χοανη και το αγονιστικος καταλυτης μου.ειπαρχει καποια επονυμη με μπασο ωραιο ηχο?προτινετε καποια χιροπιιτη γενικα?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Aν θέλεις μόνο θόρυβο, τότε θα πρέπει να αλλάξεις τελικό με κάποιο πιο ελεύθερο.

Υ.Γ. Έχεις αλλάξει χταπόδι/καταλύτη με αγωνιστικό; Δεν το πολυκατάλαβα όπως το έγραψες...
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
greyfiesta said:
παιδια θελω και εγω να κανω κατι ολοκληρομενο στο θεμα τις εξατμισης. μιας και το αμαξι ειναι 1.25 θελω να μου πειτε αν ξερετε αν κουμπονει η ολοσομη της milltek η ειναι μονο για τα 1.6?

θα δώσεις 1000+ ευρω για militec για να πάρεις 4 άλογα? Με 1000 ευρώ βάζεις 1400αρι μοτερ με τα ηλεκτρικά απο το 1250άρι, το πρόγραμμα στη ford απο το 14άρι μοτερ  και σου περισσεύουν κι όλας για εξάτμιση. (+25 άλογα)
 

Smoof

Rookie
Σεπτ. 24, 2016
37
0
6
Παιδια καλησπερα και απο εμενα..
Ξερω οτι εχει ξαναγραφτει το θεμα αλλα επειδη εχω βγαλει τα ματια μου μπορειτε να μου πειτε τι προτεινετε για χταποδι κυριως..για mk7 sport??
Διαβασα καπου για ενα απο ebay..εχετε δοκιμασει καποιο συγκεκριμενο και ειναι καλο?

Ευχαριστω Κωνσταντινος
 

pinkfloyd

Member
May 13, 2010
270
1
0
http://www.ebay.com/itm/FORD-FIESTA-MK5-MK6-MK7-1-25-1-4-1-6-16V-2002-2012-EXHAUST-SPORTS-CAT-MANIFOLD-/390607245626?fits=Model%3AFiesta&hash=item5af201913a:g:gaEAAOxyIAZRsKBx

δουλεύει τέλεια
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Οχι δυστηχως δν κανει, το ειχα και  μου ανηξε δυο φορες σαν γαρύφαλο στις ραφές ,το κωλησα σε εξατμισά και το ενισχυσα και πάλι τα ίδια ,οποτε τσάμπα λεφτά
 

Smoof

Rookie
Σεπτ. 24, 2016
37
0
6
Οποτε καλυτερα χταποδι miltek και την υπολοιπη απο ελλαδα σκεφτομαι.. Αν καποιος εχει να προτεινει κατι που εχει δουλεψει ευπροσδεκτο..
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread