Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Simeonidhs RT said:
Την παρασκευή θα πάρω ένα wide band να δούμε τι γίνεται....

νταξει, και 12,5:1 να σαι εκεί ψηλα (5-6.5), καλά είναι γιατι στις μεσαιες θα χεις 13-13,5:1
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
καλησπέρα, έχει κανείς όρεξη να δουμε το θέμα αναλογίας βενζίνης/αέρα ;
 
May 27, 2020
170
28
28
26
Μοντέλο
MK6
καλησπέρα, έχει κανείς όρεξη να δουμε το θέμα αναλογίας βενζίνης/αέρα ;
Για πες, θα βαλεις ρυθμιστη για να δουλευει με το προγραμμα;
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
δεν νομίζω να χρειάζομαι ρυθμιστή τα μαμα μπεκ (αν και θα τα αλλαξω με κάποια αντίστοιχα της bosch με 4 τρύπες αντί για 2 που ειναι τα μαμά και 4cc επιπλεον σε καθε μπεκ) είναι ικανά για καλύψουν απόδοση 140-145 άλογα.

Απλά ήθελα να συγκρίνω διαφορές σε σχέση αέρα/καυσιμο με άλλους που φοράνε wideband σε ΜΚ6
Post automatically merged:

για δουλεύω καπως πλούσια θα ελέγα... 12,5 στις μεσαιες και 11,8-12 στα ψηλα... καθως εχω την εντύπωση οτι μπορώ να ζητήσω απο τον προγραμματιστή να φτάσω ιδανικά το 13
 
Last edited:
May 27, 2020
170
28
28
26
Μοντέλο
MK6
Μαλλον πρεπει να το δεις με wineband γιατι εχεις αλλαξει και εκκεντροφορους αν θυμαμαι καλα και θα βολευε να το παρακολουθεις.
Αν καταλαβα παντως θες μια ελεγχομενη παροχη σε ολο το φασμα στροφων μετα απο τις αλλαγες σε εισαγωγη και πεταλουδα και με την μελλοντικη αλλαγη μπεκ
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
εχω wideband εξου και τα νουμερα που σου ανεφερα, επισης καθως εχω τα απλα μαμα μπουζι εδω και 2 χρονια ισως το πλουσιο μειγμα που μετράω να οφείλετε και στην αναποτελεσματικότητα τους να κανουν σωστή ανάφλεξη. περιμένω ηδη 4 καινουργια μπουζι της Denso που εχουν κωδικό για το μοτέρ FYJ για το 1,6 .
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread