Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Nikol@r@s

Administrator
Original poster
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #1
Σκέφτομαι να αφαιρέσω τελείως την ρεζέρβα και να βάλω εκεί όλα τα αντικείμενα του πορτπαγκαζ(Πυροσβεστήρα,Φαρμακείο,Καλώδια κλπ)!Ο Κύριος λόγος είναι επειδή είναι 14αρα(Φοράω 15αρες) και δυστυχώς δεν χωράει 15αρα ζάντα πίσω(Ήθελα να πάρω 5αδα όταν άλλαξα ζάντες), οπότε και αν πάθω κάτι δεν μπορώ να αλλάξω και να βάλω την 14αρα!!Τι λέτε? ::)
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
19
www.fiestamaniacs.gr
Γιατί δε θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις τη 14άρα; Ρεζέρβα θα είναι, θα την αλλάξεις για λίγο μέχρι να επισκευάσεις το κανονικό σου ελαστικό.
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Συμφωνώ με τον Ιάκωβο . Εκτός αυτού όμως για λίγα χιλιόμετρα σε ώρα ανάγκης μπορείς να βάλεις την 14άρα πάνω. Μικρή η διαφορά με την 15άρα
 

leonidas_

New member
Dec 25, 2014
73
0
6
Αν φορας εργοστασιακες διαστασεις η συνολικη διαμετρος της 14αρας ειναι ιδια με της 15αρας
 
Aug 7, 2014
53
0
6
40
μπορει να σε γραψει και κανενας τροχονόμος αν ψαχνει κατι να βρει να γραψει.
ο κοκ αν δεν κανω λαθος την εχει στα βασικα του αυτοκινητου...
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
εγω εχω το εξης θεμα με την ρεζερβα εχω 300αρια φρενα εμπρος και μια φορα που την χρειαστικα δεν χοραγε η 14 και αναγκαστικα να βγαλω την πισω ροδα και να βαλω εκει την ρεζερβα αλλα ειναι δυσκολια με τον γρυλο του αυτοκινητου.Στο θεμα τωρα και δεν ξερω αν το εχει κανει καποιος εχω βρει στο νετ ρεζερβα απο focus st mk1 οπου εχει αλλη διαμετρο για να μπαινει με τα μεγαλυτερα φρενα,αυτο που με προβληματιζει λοιπον ειναι αν θα χοραει στην θεσει της ρεζερβας.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread