Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Από τον terra έχω πάρει παλιότερα και εγώ κάποια πράγματα. Είναι πολλά χρόνια στον χώρο και σίγουρα γνωρίζει καλά τα quaife. Δεν ξέρω συγκεκριμένα σε Fiesta τι κάνει και αν έχει κάνει κάτι σε αυτά τα αυτοκίνητα.
Τσιμπάει στις τιμές και να έχεις το νου σου γενικά μιας και εμένα μετά από αρκετά ψώνια κιόλας μου έκανε  π..ουστια την οποία δεν την παραδεχόταν και δεν έδινε και τα λεφτά πίσω. (έγιναν και άλλα πολλά αλλά δεν είναι τις παρούσης)

Ο Kαρανικόλας σίγουρα θα σε εξυπηρετήσει… και από θέμα χρημάτων πιστεύω ότι θα είναι καλύτερος.
Ο Kαρανικόλας ώμος έχει ένα κακό “αργεί πάρα πολύ και χρειάζεται να έχεις  αρκετή υπομονή μαζί του”. Κατά τα άλλα και αυτός κατά καιρούς έχει κάνει κάτι κουλά όπως οι περισσότεροι μηχανικοί. Πρόσφατα είχαμε και ένα γεγονός με έναν φίλο από Καλαμάτα.

Καλοφόρετα και καλοστριφτα να είναι. Είναι ωραίες μετατροπούλες αυτές. ok234
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
καποιος μου πε οτι μετατροπή σε quaife κανει περιπου 500 λίρες χωρίς τοποθέτηση. Αμαξι που χω οδηγήσει με μπλοκέ παντως (106 ραλι), είναι πολύ ωραίο να γκαζώνεις στην στροφή επάνω και να μαζεύει τα μουτρα προς το εσωτερικό της στροφής. Πραγματικά κάνει δουλειά...
 

Staros

Original poster
Pro Member
Apr 13, 2011
819
0
0
36
Αθηνα
Πραγματικα μια πολυ σωστη  αγορα! Μπραβο φιλε μου! Το quickshift ειναι τις B&M?
 

jkp

Rookie
Jun 1, 2011
44
0
0
Ευχαριστώ παιδιά. Ναι το quickshift είναι Β&Μ. Το μπλοκέ δεν το βρήκα πουθενά κάτω από 600 λίρες.

Ήδη πήρα μία προσφορά για τοποθέτηση 250 -300 ευρώ, ίδωμεν...
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
jkp said:
Ευχαριστώ παιδιά. Ναι το quickshift είναι Β&Μ. Το μπλοκέ δεν το βρήκα πουθενά κάτω από 600 λίρες.

Ήδη πήρα μία προσφορά για τοποθέτηση 250 -300 ευρώ, ίδωμεν...


Περίπου 5 ώρες δουλεια είναι το λύσε δεσε του διαφορικού (7 ωρες είναι όλο το σασμαν με τα γρανάζια του) Υπολογίστε την τιμή ανα ώρα. Εγω θα παιρνα 200 ευρω περίπου, ίσως και 250
 

jkp

Rookie
Jun 1, 2011
44
0
0
Νέα προσφορά... 2 ημέρες μέσα και μόλις 600 ευρώ τα εργατικά tease


Next.
 

Staros

Original poster
Pro Member
Apr 13, 2011
819
0
0
36
Αθηνα
jkp said:
Νέα προσφορά... 2 ημέρες μέσα και μόλις 600 ευρώ τα εργατικά tease


Next.
Μπραβο ρε φιλε! Καλη τιμη ειναι αυτη!
 

jkp

Rookie
Jun 1, 2011
44
0
0
Επιτέλους μπήκε και δαύτο :D

Μαζί με πεντάφτερο χειροποίητο δίσκο (για γούστα... ;)) και το quickshift ( AR15firing)..α και μία θολόμπαρα omp.
(αλλάχθηκε και το τρομπάκι συμπλέκτη)

Πάμε για σινεμπλόκ τώρα γιατί με κάθε αλλαγή την ακούει όλο το σασί giggle

500 χλμ ευλαβικού στρωσίματος και μετά...εντυπώσεις ;)
 

banned member

Hero Member
Jan 31, 2011
1,892
0
0
2020
jkp said:
Επιτέλους μπήκε και δαύτο :D

Μαζί με πεντάφτερο χειροποίητο δίσκο (για γούστα... ;)) και το quickshift ( AR15firing)..α και μία θολόμπαρα omp.
(αλλάχθηκε και το τρομπάκι συμπλέκτη)

Πάμε για σινεμπλόκ τώρα γιατί με κάθε αλλαγή την ακούει όλο το σασί giggle

500 χλμ ευλαβικού στρωσίματος και μετά...εντυπώσεις ;)
Άντε με το καλό να το στρώσεις!! καλή συνέχεια στις μόντες σου!!
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
μπραβο..εκανες μια πολυ ωραια βελτιωση..ανυπομονω για εντυπωσεις απο διαφορικο κ τον πενταφτερο..
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
jkp said:
Επιτέλους μπήκε και δαύτο :D

Μαζί με πεντάφτερο χειροποίητο δίσκο (για γούστα... ;)) και το quickshift ( AR15firing)..α και μία θολόμπαρα omp.
(αλλάχθηκε και το τρομπάκι συμπλέκτη)

Πάμε για σινεμπλόκ τώρα γιατί με κάθε αλλαγή την ακούει όλο το σασί giggle

500 χλμ ευλαβικού στρωσίματος και μετά...εντυπώσεις ;)

ωραιο και χρησιμο το μπλοκε και το quick shift. O πεντάφτερος τί χρειάζονταν? Ο μαμα δίσκος αντέχει άνετα μεχρι 25 κιλά ροπής.. Ή μήπως ήθελε άλλαγμα ο μαμα δίσκος γιατι είχες συμπληρωσει καποια χιλιόμετρα?
 

jkp

Rookie
Jun 1, 2011
44
0
0
Με 88000 χλμ στην πλάτη είχε τα θέματά του. ;)

Σωστά, την ροπούλα του μαμά ST μια χαρά την αντέχει ο μαμά δίσκος, επειδή όμως έχω σκοπό από δω και πέρα να το "ταλαιπωρώ" (δεν το χρησιμοποιώ για καθημερινές μετακινήσεις) καλό είναι να φοράει πιο ανθεκτικό δίσκο. Δεν είναι μόνο η ροπή που καταπονεί τον δίσκο.
 

Staros

Original poster
Pro Member
Apr 13, 2011
819
0
0
36
Αθηνα
Εαν αποφασισεις να δεις τι κανει το δισκος σου εδω ειμαι για καμια δοκιμη να δουμε διαφορες.
 

stolianaki

Newbie
Mar 29, 2012
3
0
0
40
κρητη
παιδια γεια σας μηπως ξερει κανεις να πει αν περνει αλλο σασμαν απο το γκρουπ φορντ;ειδικα κανενα 6αρι;
 

Geo

New member
May 28, 2010
92
0
6
Athens
MTX75 παιρνει με αρκετες πατεντουλες. 6αρι οχι απο οσο γνωριζω.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread