Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

plaster46

Original poster
New member
Feb 17, 2014
98
2
9
φιλοι καλημερα και καλες γιορτες
εχω ενα παλιο φορντ φιεστα του 79
εχω απο χρονια αλλαξει μηχανη σε 1300.
το ρελαντι ειναι υπερβολικα ψηλα και δεν βρισκω τη βιδουλα που ειχε η παλια μηχανη για να το κατεβασω με ενα κατσαβιδι.
επειδη ειμαι σε αθλια οικονομκη κατασταση και δεν εχω να το παω σε μηχανικο.μηπως ξερει κανεις τι πρεπει να κανω να ριξω το ρελαντι?
σας ευχαριστω πολυ
Γιωργος
Ναυπλιο
 
May 27, 2020
170
28
28
26
Μοντέλο
MK6
Προφανως μιλαμε για καρμπυρατερ και η βιδα που αναφερεσαι ειναι για τη ρυθμιση του μιγματος; Σιγουρα ενα καθαριστικο καρμπυτερ θα βελτιωσει τη ροη του μιγματος αλλα μπορει να ειναι και καποιο τρυπιο σωληνακι και να μπαζει αερα. Δεν πεφτει καθολου μετα απο μερικα λεπτα και σε τι στροφες κυμενεται; Εχεις και ασταθεια ή ατροφιες ή μονο υψηλες στροφες λειτουργιας;
 

plaster46

Original poster
New member
Feb 17, 2014
98
2
9
Εχω ενα φορντ φιεστα του 79 εχω με αλλαγμενη μηχανη στα 1300.
η προηγουμενη μηχανη ειχε ενα βιδακι που με ενα κατσαβιδακι ρυθμιζα το ρελαντι και ολα ηταν καλα.
με τη μηχανη που εβαλα δεν βλεπω πουθενα το βιδακι οσο και αν εχω ψαξει.
ξερεις κανεις να μου πει τι μπορω να κανω να ριψω το ρελαντι γιατι κανει λες και παταω φουλ το πεταλ του γκαζιου?
σας ευχαριστω πολυ και καλες γιορτες σε ολους και ολες
γιωργος Ναυπλιο
 
May 27, 2020
170
28
28
26
Μοντέλο
MK6
Μπορεις να βγαλεις μια φωτογραφια το καρμπυρατερ μηπως καταλαβουμε τιποτα για αυτη τη βιδα;
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread