Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Γιωργος79

Original poster
Member
Oct 10, 2015
122
4
19
Καλησπερα παιδια. Μολις γυρισα απο το σερβις για αλλαγη μπαταριας μετα απο 7.5 χρονια! εχω ενα προβλημα εαν μπορει καποιος να με βοηθησει... οταν βγαζω το συναγερμο με το πρωτο πατημα και με το δευτερο παρατεταμενο πατημα ανοιγουν τα παραθηρα ως εδω καλα... Ομως οταν βαζω συναγερμο το πρωτο πατημα το ενεργοποιει και με το δευτερο παρατεταμενο πατημα δεν κλεινουν τα παραθυρα..... Μπορω να το ρυθμισω ο ιδιος? Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

stathispan

MK7.5
Newbie
Dec 3, 2023
6
1
3
Μοντέλο
MK7.5
χαίρεται ,
Σε FIESTA 5θ 2016 (αγορά μεταχειρισμένο) δεν ανεβαίνουν με μια κίνηση τα μπροστινά παράθυρα, από τους διακοπές του οδηγού..
Έχουν πρόβλημα οι διακόπτες ή έτσι είναι σε όλα ;

Επίσης παρατήρησα ότι εάν τα πίσω είναι τέρμα κάτω, δεν ανεβαίνουν με ένα πάτημα του διακόπτη.
θέλουν να τα σηκώσεις λίγο και μετά ανεβαίνουν με ένα πάτημα ..
 
Last edited:

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,023
153
63
Μοντέλο
MK6
Αν θελεις εφαρμοσε το.
 

Attachments

  • IMG_20231011_221618.jpg
    IMG_20231011_221618.jpg
    289.2 KB · Προβολές: 19
  • Like
Αντιδράσεις: turbomaniac

Steliosgv

Rookie
MK7
May 11, 2023
18
2
3
Μοντέλο
MK7
χαίρεται ,
Σε FIESTA 5θ 2016 (αγορά μεταχειρισμένο) δεν ανεβαίνουν με μια κίνηση τα μπροστινά παράθυρα, από τους διακοπές του οδηγού..
Έχουν πρόβλημα οι διακόπτες ή έτσι είναι σε όλα ;

Επίσης παρατήρησα ότι εάν τα πίσω είναι τέρμα κάτω, δεν ανεβαίνουν με ένα πάτημα του διακόπτη.
θέλουν να τα σηκώσεις λίγο και μετά ανεβαίνουν με ένα πάτημα ..
Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ με τα πίσω παράθυρα εδώ και 4 μήνες. Άλλος μάστορας μου λέει να αλλάξω τον μηχανισμό (ιμιτασιόν δεν υπάρχει) και άλλος να καθαρίσω τα λάστιχα στα παράθυρα. Άκρη ακόμα δεν έβγαλα. Εαν βρεις άκρη ενημέρωσε με σε παρακαλώ.
 
  • Like
Αντιδράσεις: stathispan

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,023
153
63
Μοντέλο
MK6
Εφαρμοστε τις κινήσεις του μηνύματος και θα γίνει. Τι τσιμουχα και μηχανισμο;

Διαβαστε παραπάνω το κειμενο και ακολουθειστε τις κινησεις.
 

Steliosgv

Rookie
MK7
May 11, 2023
18
2
3
Μοντέλο
MK7
Κεραυνέ αυτό που ανέβασες το έχω κάνει αλλά το πρόβλημα σε εμένα δεν είναι οτι χάνει το αυτόματο. Κατεβαίνει αυτόματα και όταν πάει να ανέβει κολλάει σαν να βρίσκει εμπόδιο και θέλει 2-3 φορές ο διακόπτης για να ανέβει όχι αυτόματα όμως. Όταν θελήσω να ξανά κατεβάσω το παράθυρο κατεβαίνει αυτόματα.
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,023
153
63
Μοντέλο
MK6
Προσπαθησε ακομη μια φορα.

Εχει αλλαχθει μπαταρια;
Εχει ανεμοθραυστες;
 

Steliosgv

Rookie
MK7
May 11, 2023
18
2
3
Μοντέλο
MK7
Θα το ξανα δοκιμάσω, η μπαταρία σ μέτρηση ειναι καλή ακόμα, ανεμοθραύστες οχι δεν έχω στο αμάξι.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread