Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Nikol@r@s

Administrator
Original poster
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #41
Πήγα σήμερα σε ένα μαγαζί με ανταλλακτικά Ford(το οποίο έχει τις ίδιες τιμές με την αντιπροσωπεία)!!!Ήμουν προετοιμασμένος για όλα, αλλά αποδείχθηκε ΤΕΡΑΣΤΙΟ το ΣΟΚ :'(

Μόνο ο μπροστά προφυλακτήρας βγήκε στο μαγικό νουμεράκι των 1135 ευρώ, ο φουκαράς ο πωλητής με είδε που είχα ξενερώσει μέχρι το πάτωμα και μου είπε ότι μπορεί να μου τον αφήσει στα 900ευρώ αν τα πάρω όλα μαζί(Και πολλά έκοψε για να είμαι ειλικρινής). Αλλά ρε παιδιά γιατί τόσο ακριβοί πια αυτοί οι προφυλακτήρες? Από χρυσάφι είναι? Και σιγά το αμάξι στην τελική ένα ψόφιο 2Λιτρο είναι, το οποίο είναι ότι χειρότερο υπάρχει σε επιδόσεις στην κατηγορία του!!Και μιλάμε και 10ετίας αμάξι, δηλαδή οι προφυλακτήρες του 1.6eco boost st πόσο έχουν?2000-3000ευρώ :/ ?

Επίσης πλαϊνές φάσες 296 ευρώ(Χωρίς βάψιμο,βγήκαν τόσο λόγω ότι είναι 5θυρο)

Και τέλος 180ευρώ οι λωρίδες οι λευκές που λένε Ford!!!

Ειλικρινά έχω μπει σε σκέψεις και δεν ξέρω πως πρέπει να κινηθώ,από την μια είναι πολλά τα λεφτά από την άλλη και S να πάρω σιγά μην βρω φθηνό ή έστω στα χιλιόμετρα και στην κατάσταση του δικού μου!!!Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα :/
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
γιατί δεν βγαίνουν σε ιμιτασιον
κανένας προφυλακτήρας δεν ξεπερνάει τα 600-650e ούτε του rs2
απλά να στο πω απλά αν σου αρέσει η λεζάντα....πρέπει να πληρώσεις
 

Nikol@r@s

Administrator
Original poster
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #43
http://www.car.gr/parts/view/4804631/

Ευκαιρία για όποιον ψάχνει πίσω προφυλακτήρα από S, μόνο 80ευρώ!!!
 

Dark knight

Hero Member
Nikol@r@s said:
Πήγα σήμερα σε ένα μαγαζί με ανταλλακτικά Ford(το οποίο έχει τις ίδιες τιμές με την αντιπροσωπεία)!!!Ήμουν προετοιμασμένος για όλα, αλλά αποδείχθηκε ΤΕΡΑΣΤΙΟ το ΣΟΚ :'(

Μόνο ο μπροστά προφυλακτήρας βγήκε στο μαγικό νουμεράκι των 1135 ευρώ, ο φουκαράς ο πωλητής με είδε που είχα ξενερώσει μέχρι το πάτωμα και μου είπε ότι μπορεί να μου τον αφήσει στα 900ευρώ αν τα πάρω όλα μαζί(Και πολλά έκοψε για να είμαι ειλικρινής). Αλλά ρε παιδιά γιατί τόσο ακριβοί πια αυτοί οι προφυλακτήρες? Από χρυσάφι είναι? Και σιγά το αμάξι στην τελική ένα ψόφιο 2Λιτρο είναι, το οποίο είναι ότι χειρότερο υπάρχει σε επιδόσεις στην κατηγορία του!!Και μιλάμε και 10ετίας αμάξι, δηλαδή οι προφυλακτήρες του 1.6eco boost st πόσο έχουν?2000-3000ευρώ :/ ?

Επίσης πλαϊνές φάσες 296 ευρώ(Χωρίς βάψιμο,βγήκαν τόσο λόγω ότι είναι 5θυρο)

Και τέλος 180ευρώ οι λωρίδες οι λευκές που λένε Ford!!!

Ειλικρινά έχω μπει σε σκέψεις και δεν ξέρω πως πρέπει να κινηθώ,από την μια είναι πολλά τα λεφτά από την άλλη και S να πάρω σιγά μην βρω φθηνό ή έστω στα χιλιόμετρα και στην κατάσταση του δικού μου!!!Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα :/

Eγω λεω να μην βιαζεσε και να συνεχεισης να ψαχνεις και για μεταχειρισμενους προφηλακτηρες και καποια στιγμη μπορει να σου δωθει η ευκαιρια και να τους παρεις!!!Παντως ειναι παρα πολλα τα λεφτα που σου ζητησανε για την εποχη που ζουμε!!Ομως και αυτο που λεει ο Ιακωβος εχει απολυτο δικιο!!
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Καλησπέρες!!!
Εδώ και λίγες μέρες σκέφτομαι να αλλάξω τον πίσω προφυλακτήρα για να βάλω του s/st .
ο λόγος, γιατί θέλω να βγάλω μπούκα και είναι πολύ πιο ωραίος
Αρχική ερώτηση πόσο θα μου πάει μόνο ο πίσω full?
δεύτερων μου αρέσει πολύ ο απλός μπροστά και δεν θέλω με τίποτα να τον αλλάξω , θα είναι κακό το αποτέλεσμα? το έχει κάποιον να πάρω μια εικόνα?
πόσο να υπολογίζω για το βάψιμο του ?
 

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Ειναι μεχρι να δεις και τον μπροστινο του s/st :p ... θα ειναι ασχημο, κατ'εμε. Αμα ειναι να κανεις κατι τετοιο φτιαξτο ολο.
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
θα πάει πολύ όλο!!! απο τις τιμές που είδα πάρα πολύ!
μια ακόμα ερώτηση! πόσο πάει να βάψω έναν προφυλακτήρα?
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Μάνο είμαι ο άνθρωπός σου....
Δύσκολο να βρεις γιατί και αυτά έχουν εξαφανιστεί.
Είδα ένα που πούλαγε στην Πάτρα....μπροστινό τουλάχιστον
Δεν βγαίνουν σε ιμιτασιον...είναι σίγουρο...ή καινούργιους ή μεταχειρισμένους αν βρεις

Απλά αν βρεις μόνο προφυλακτήρες θα ματώσεις λίγο στα αξεσουαρ του
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
τα αξεσουάρ βλέπω τώρα !!! μόνο τα καπάκια για τα προβολάκια πάνε περίπου 80 ευρώ (αν είναι ποτέ δυνατών) θα βρώ άλλη λύση για το πως να πάει η μπούκα χωρίς να πέσει τροχός!
 
Oct 17, 2020
264
150
43
45
Μοντέλο
MK6
Έβαλα προφυλακτηρα πίσω από το S, μεταχειρισμένο γνήσιο, τον εβαψε και τον τοποθέτησε ο φαναρτζης. Λείπει ένα πλαστικό κομμάτι. Ξέρει κανείς κωδικό ανταλλακτικου και κόστος; IMG_20220406_173529.jpg
 
  • Like
Αντιδράσεις: George.B.

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,307
180
63
50
Αθήνα
Όλοι μπορείτε να βρείτε κωδικούς ανταλλακτικών από το 7zap, για την συγκεκριμένη περίπτωση κοιτάς εδώ

 
  • Like
Αντιδράσεις: Στέφανος
Oct 17, 2020
264
150
43
45
Μοντέλο
MK6
Σε ευχαριστώ The Ace για την βοήθεια σου αλλά και πάλι δεν μπορώ να βρω το κομμάτι που ψάχνω, κάπου μπερδευομαι.
 

George.B.

New member
Dec 9, 2019
82
22
8
Από ότι καταλαβαίνω ψάχνεις την πίσω γρίλια του προφυλακτήρα. Με μία ματιά που έριξα στο γνωστό site με ανταλλακτικά αυτοκινήτων δεν είδα κάτι. Ίσως, αν βρεις σε κάποια μάντρα πάνω στον προφυλακτήρα και την πάρεις ξεχωριστά.
 
Oct 17, 2020
264
150
43
45
Μοντέλο
MK6
Δεν τα δίνουν γιατί οι προφυλακτηρες αυτοί είναι πολύ δύσκολο να τους βρεις και άμα είναι και όλα τα πλαστικά πάνω βαρανε σε τιμές. Πριν βρω αυτόν που φοράω τώρα πάνω, είχα βρει στην Θεσσαλονίκη, ήταν κομπλέ και τον έδινε 400 χωρίς ΦΠΑ και μεταφορικά.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread