Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

panos1990

Original poster
Newbie
Jul 8, 2020
2
0
0
Καλημέρα παιδιά.Ειμαι νεος στο φορουμ,εψαξα για παρόμοιο θέμα αλλά δε βρήκα κάτι. Αγόρασα πρόσφατα ενα fiesta του 2016 με μόλις 37000χλμ. Το πρόβλημα που έχω ειναι οτι δε λειτουργει το μπροστά δεξιά led ημέρας,ομως ενώ δεν ανάβει σαν φως ημερας όταν γυρίσεις το διακόπτη των φωτών στην σκάλα για τα φώτα θέσεως ή στα φωτα πορείας τοτε λειτουργεί κανονικά. Εχει κάποιος ιδέα για το τι μπορεί να φταίει; Το αριστερό led λειτουργεί παντα κανονικά. Ακομα δεν έχω απευθυνθεί σε ηλεκτρολόγο. Ευχαριστώ!
 

Dimitris

Member
Oct 15, 2019
209
25
28
panos1990 said:
Καλημέρα παιδιά.Ειμαι νεος στο φορουμ,εψαξα για παρόμοιο θέμα αλλά δε βρήκα κάτι. Αγόρασα πρόσφατα ενα fiesta του 2016 με μόλις 37000χλμ. Το πρόβλημα που έχω ειναι οτι δε λειτουργει το μπροστά δεξιά led ημέρας,ομως ενώ δεν ανάβει σαν φως ημερας όταν γυρίσεις το διακόπτη των φωτών στην σκάλα για τα φώτα θέσεως ή στα φωτα πορείας τοτε λειτουργεί κανονικά. Εχει κάποιος ιδέα για το τι μπορεί να φταίει; Το αριστερό led λειτουργεί παντα κανονικά. Ακομα δεν έχω απευθυνθεί σε ηλεκτρολόγο. Ευχαριστώ!

Ξέρω οτι κάποια fiesta 2013-14 δηλαδή τα πρώτα 7.5άρια που ειχαν βγει εαν δεν κάνω λάθος ειχαν παρόμοιο πρόβλημα αρκετά συχνά. Τότε η ford έκανε αντικατάσταση ολοκληρων των φαναριών. Είσαι ακόμα μέσα στην εγγύηση; Το δικό μου που ειναι του 2015 είναι εγγύση μέχρι σεπτέμβρη. Εαν εισαι ακόμα στην εγγύηση δεν έχεις να φοβάσαι κάτι. Εαν δεν είσαι πρέπει να το δείς σίγουρα σε ηλεκτρολόγο εαν μπορεί ν κάνει κάτι.
 

panos1990

Original poster
Newbie
Jul 8, 2020
2
0
0
Οχι δυστυχώς δεν είμαι στην εγγύηση. Μου φαίνεται παράξενο όμως που τα led ανάβουν κανονικά στην σκαλα για τα φώτα θέσεως ή πορείας και όχι σαν φώτα ημέρα και έλεγα μήπως υπάρχει κάποια ασφάλεια που μπορεί να φταίει. Ευχαριστώ για την απάντηση σου,θα το δει σίγουρα ηλεκτρολόγος.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread