Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
19
www.fiestamaniacs.gr
Aν διαβάσεις τα προηγούμενα posts θα δεις ότι πρέπει να κοιτάξεις δύο πράγματα, καθάρισμα στην πεταλούδα και κάποιο φθαρμένο σωληνάκι υποπίεσης στην εισαγωγή. Το ρελαντί με ζεστό αυτοκίνητο είναι 850 στροφές περίπου, εκτός κι αν έχεις ανοιχτό A/C που είναι ελάχιστα παραπάνω.
 

george

Rookie
Jan 26, 2017
27
1
3
kostg said:
Aν διαβάσεις τα προηγούμενα posts θα δεις ότι πρέπει να κοιτάξεις δύο πράγματα, καθάρισμα στην πεταλούδα και κάποιο φθαρμένο σωληνάκι υποπίεσης στην εισαγωγή. Το ρελαντί με ζεστό αυτοκίνητο είναι 850 στροφές περίπου, εκτός κι αν έχεις ανοιχτό A/C που είναι ελάχιστα παραπάνω.
ευχαριστω πολυ.με αναμενο a/c ειναι στις 1000 στροφες.πεταλουδα καθαριστηκε και ρυθμιστηκε,τουλαχιστον ετσι μου ειχαν πει,πριν 15000χλμ περιπου.
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
φθαρμένο σωληνάκι υποπίεσης στην εισαγωγή , ήταν το δικό μου πρόβλημα έφτανε ρελαντί 1800 στροφές. όλα καλά μετά την αλλαγή.
 
May 27, 2020
170
28
28
26
Μοντέλο
MK6
Που ειναι ρε παιδια αυτα τα σωληνακια; Εχω καθαρισει πεταλουδα, αλλαξα μπουζι, αλλα κανει πολυ τρεμουλο στο ρελαντι, δε μπορω να βγαλω ακρη.
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
ειναι μπροστά από την μπεκιέρα παράλληλα δηλαδή. αν πας σε ενα συνεργειο θα στο δειξουν στο λεπτό
 

gmitsiakis

Member
Mar 16, 2016
108
9
18
Μοντέλο
MK6
https://www.onparts.gr/valvida-rythmisis-tou-relanti-paroxi-aera-hoffer-7515031-hoffer

Υπαρχει αυτο το ανταλλακτικο στον 1.6 100ps?
Εμενα συνεχιζει να εχει ασταθεια στο ρελαντι και Ειδικα οταν αναβω το κλιματιστικο χαμηλα στολαρει μεχρι να ανεβαζει στροφες και να βαλει τη δυναμη στο δρομο.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
gmitsiakis said:
https://www.onparts.gr/valvida-rythmisis-tou-relanti-paroxi-aera-hoffer-7515031-hoffer

Υπαρχει αυτο το ανταλλακτικο στον 1.6 100ps?
Εμενα συνεχιζει να εχει ασταθεια στο ρελαντι και Ειδικα οταν αναβω το κλιματιστικο χαμηλα στολαρει μεχρι να ανεβαζει στροφες και να βαλει τη δυναμη στο δρομο.

Μην το εμπιστεύεσται αυτό το site
Το αμάξι δεν έχει τέτοια βαλβίδα
Σωληνάκι αναθυμιάσεων που είναι ενδιάμεσα στην πολλαπλή εισαγωγής είναι οκ?
 

gmitsiakis

Member
Mar 16, 2016
108
9
18
Μοντέλο
MK6
Ουτως η αλλως με το πλαισιο το ζηταω οποτε δεν θα το αγοραζα τυχαια. Προσωπικα δεν εχω παραπονο απο δαυτους.
Το σωληνακι που λες το ειχα αλλαξει ηταν σκισμενο. Τωρα να ξαναχαλασε...
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
η βαλβιδα απο το Puma δεν ειναι αυτο ?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread