Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

soultakis

Original poster
New member
May 10, 2016
63
1
0
Καλημέρα,

Εδώ και μερικές ημέρες δεν δουλεύει το bluetooth. Δε κατάλαβα πώς σταμάτησε να δουλεύει πάντως τώρα δεν το βρίσκει κανένα κινητό. Προσπαθώ να το απενεργοποιήσω και να το ανοίξω ξανά αλλά μόλις πατάω να γίνει off δεν κάνει τίποτα. Επίσης προσπαθώ να κάνω debond τα κινητά και επίσης δεν κάνει τίποτα.
Σκέφτομαι να βγάλω τον αρνητικό πόλο της μπαταρίας για μερικά λεπτά μήπως επανέλθει. Διάβασα σε ξένα forum οτι αυτή η διαδικασία έχει διορθώσει παρόμοιες καταστάσεις. Πιστεύετε οτι μπορεί να έχω θέμα με το immobilizer?

Ευχαριστώ
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
19
www.fiestamaniacs.gr
Κανένα θέμα με το immobilizer. Έχω βγάλει άπειρες φορές τον πόλο. Προχώρα το.
 

soultakis

Original poster
New member
May 10, 2016
63
1
0
kostg said:
Κανένα θέμα με το immobilizer. Έχω βγάλει άπειρες φορές τον πόλο. Προχώρα το.

Πήρα τηλ στην αντιπροσωπεία να ρωτήσω για σιγουριά και μου είπαν οτι με το Immobilizer δεν θα έχω πρόβλημα αλλά ενδέχεται να χρειάζονται ρύθμιση τα ηλεκτρικά παράθυρα και να απαιτείται κωδικός ραδιοφώνου μετά. Παίζει να ισχύει κάτι τέτοιο?
Το αυτοκίνητό μου είναι ένα 1,6 sport του 2009.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
19
www.fiestamaniacs.gr
Το ράδιο-cd δεν έχει κωδικό απ' όσο γνωρίζω. Τα παράθυρα ρυθμίζονται.

http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewtopic.php?t=1
 

soultakis

Original poster
New member
May 10, 2016
63
1
0
Το δοκίμασα τελικά και έφτιαξε το bluetooth. Το περίεργο είναι οτι δεν χάθηκαν οι μνήμες από το ραδιόφωνο, μόνο η ημερομηνία και η ώρα. Μήπως έπρεπε να το αφήσω χωρίς την μπαταρία περισσότερο? Το άφησα μερικά δευτερόλεπτα μόνο.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
39
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #6
αφου εφτιαξε δεν χρειαζοταν παρα πανω χρονο!!! και 5 λεπτα να το αφησεις παλι δεν θα χαθουν!!! δεν θυμαμαι τι γινεται εαν το αφησεις μερικες ωρες και μονο οτι εχει να κανει με τις μνημες του ραδιοφωνου!!
 

Koufodinas

Newbie
Oct 14, 2019
1
0
0
Παιδιά καλησπέρα.εχω ένα fiesta  του 10 ξαφνικά χάλασε το ηχοσύστημα και το Bluetooth.το πήγα στο μάστορα και μου είπε ότι έχει κάψει πλακέτα.παρηγκειλα ένα μεταχειρισμένο το έβαλα πάνω αλλά πάλι δεν παίζει τίποτα.μηπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread