Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Βασίλης.Λάγκας

Original poster
Rookie
Mar 25, 2020
16
0
1
24
Το φιεστακι μουυ έβγαλε πινακίδες επιτέλους κ τις προάλλες το πήγα ν το πατήσω τελική περιφερειακό κ παρατήρησα ότι πρώτον στην αρχή όταν ξεκινάω, ν πατάω γκάζι κάνει ένα τσιριχτο ήχο κ δεύτερον ειν λογικό 1.25 82 άλογα ν έχει τελική σε ευθεία μόνο 140-145; δεν έλεγε ν ανέβει παραπάνω κ ήταν ευθεία δεν είχε κατηφόρες κτλ, μπορεί ν φταίει που δεν έχω κάνει ζυγοσταθμιση; αλλά το βρίσκω λίγο απίθανο ν, χάνω τόσο πολύ ταχύτητα
 

x.tsellos

Newbie
Oct 1, 2019
2
0
1
24
Ορεινή Ηλεία
φιλε εγω με το δικο μου 1,25 82 αλογα του 2009 το εχω παει αρκετα ευκολα σε ευθεια 180 με δευτερο ατομο και αποσκευες και ο πατερας μου μια φορα που του το εδωσα για να κανει ενα ταξιδι πατησε 200 με αλλους δυο πειβατες ...για το θορυβο δεν παει καπου το μυαλο μου γιατι κι εγω μερικους μηνες ειναι που το εχω...παντως σιγουρα κατι παιζει για να ειναι η τελικη 145 που λες και με τις λιγες γνωσεις που εχω δε θα ειναι απ την ζυγοσταθμιση τοση διαφορα
 

Βασίλης.Λάγκας

Original poster
Rookie
Mar 25, 2020
16
0
1
24
Δεν ξέρω φίλε τι ν πω πάντως δεν πέρασε τις 4000 στροφές νμζ αλλά με εκνευρίζει όταν πατάω απότομα τ γκάζι κ ακούγεται αυτό το σφύριγμα - τσιριγμα, όσο για την ταχύτητα εντάξει δεν με ενοχλεί τόσο κ ίσως φταίει κ ο περιφερειακός εδώ Θεσσαλονίκη γτ δεν ειν κ ο πιο ευνοϊκός δρόμος με λακκούβες κτλ, αλλά σε ευχαριστώ πολύ θ πάω Ν Τ ελέγξω, εσένα πάτησε στα κόκκινα με 180 στις 6000+ στροφές;
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,309
182
63
50
Αθήνα
Η επίσημη τελική του συγκεκριμένου είναι 167χαω, οπότε αν δεν πήγαινε πάνω από 145χαω, τότε σίγουρα ή (α) δεν ήταν επίπεδος δρόμος, ή (β) κάτι τρέχει με την απόδοση του κινητήρα. Αυτό το τσίριγμα που λες, μήπως ακούγεται όταν είναι κρύο το αυτοκίνητο ? Μήπως είναι περίπου σαν να σέρνονται πολλά χαλίκια σε πολύ λεπτό ταψάκι ? Αν ναι, τότε είναι πειράκια, δοκίμασε να βάλεις καλή 98αρα ή 100αρα και δες αν σταματάει ο θόρυβος και αν επανήλθαν οι επιδόσεις.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread