Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

takiswrc

Original poster
Newbie
Jun 5, 2019
7
0
0
Καλησπέρα.Στο test drive του fiesta που εκανα και η titanium αλλα και η vignale ειχε φωνητικές εντολές άμεσα απο το sync3.Το δικο μου titanium οταν πατάω το κουμπι για την φωνητική εντολή, μου λέει οτι για να λειτουργήσει πρεπει να υπάρχει συνδεδεμένο τηλέφωνο. Και οταν το συνδέω απλα πηγαίνει στο google του κινητού και ενεργοποιεί το search μέσω φωνητικής εντολής.Το sync3 δεν επεμβαίνει πουθενά για να δωσω εντολή να κάνει κάποια ενέργεια απο τις διαθέσιμες.Το δικο μου εχει το τελευταίο update του sync3 αγορασμένο 10 Μαΐου,τα test drive  σίγουρα ειχαν την προηγούμενη. Καμια ιδεα???Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

plextis

Newbie
Jan 27, 2019
4
0
1
Καλησπέρα,
και σε εμένα ίδια συμπεριφορά (Titanium παραγωγή 2/2019).
Στο συνεργείο δεν ήξεραν τι είναι και μετά από πίεση μου μιλήσαν με ford και έμαθαν οτι το αυτοκίνητο δεν έχει SYNC 3 αλλά SYNC 2.5 και δεν έχει πλεον τις φωνητικές λειτουργίες του αυτοκινήτου αλλά μόνο μέσω του κινητού.
Τώρα γιατί κανείς δεν μας το είπε είναι λεπτομέρεια μάλλον.
 

takiswrc

Original poster
Newbie
Jun 5, 2019
7
0
0
Πολύ περίεργο....και τα τεστ drive που ειναι ενα χρόνο πιο παλια μοντέλα,να εχουν sync3????Στο άμεσο μελλον θα πάω και εγω αντιπροσωπεία και θα ενημερώσω.
 

plextis

Newbie
Jan 27, 2019
4
0
1
Δεν είχαν ιδέα σου λέω, οι τεχνικοί αρχικά μου λέγανε έτσι πρέπει να δουλεύει και δεν είναι πρόβλημα. Έπρεπε να κάνω φασαρία για να ασχοληθούν.
Σιγά μην το ξέρουν οι πωλητές, ακόμα θα λένε οτι το έχει το αμάξι.
Για μάθε και ενημέρωσε τι θα σου πουν και εσένα.
 

takiswrc

Original poster
Newbie
Jun 5, 2019
7
0
0
Μου είπαν οτι μετα την αναβάθμιση του λογισμικού απενεργοποιείτε απο την φορντ....ωραια αναβάθμιση έκαναν που μείωσε τις λειτουργίες του sync....τι να πω απαράδεκτοι
 

UltiMo_

Rookie
Jun 9, 2019
45
1
0
40
Βόλος
Παιδιά πέρασα πάλι από την αντιπροσωπεία και έψαχνα τα sync προσπαθώντας να βγάλω άκρη με τις εκδόσεις και τη φωνητική εντολή. Ειδα ενα focus με εκδοση 3.3 και ενα fiesta με εκδοση 5.6 (;;)
Ενω στο focus ακουγόταν κανονικα το "please say a command" στο fiesta έλεγε πως πρεπει να συνδέσω κινητο. Το συνδεσα στη ζουλα, και το μονο που εκανε ειναι να με ρωτησει αν θελω να ανοιξω το amazon alexa ή το google assistand του κινητου.
Τελικά τι παίζει;;
 

Georgia89

Member
Oct 25, 2015
231
6
18
ΧΑΝΙΑ
UltiMo_ said:
Παιδιά πέρασα πάλι από την αντιπροσωπεία και έψαχνα τα sync προσπαθώντας να βγάλω άκρη με τις εκδόσεις και τη φωνητική εντολή. Ειδα ενα focus με εκδοση 3.3 και ενα fiesta με εκδοση 5.6 (;;)
Ενω στο focus ακουγόταν κανονικα το "please say a command" στο fiesta έλεγε πως πρεπει να συνδέσω κινητο. Το συνδεσα στη ζουλα, και το μονο που εκανε ειναι να με ρωτησει αν θελω να ανοιξω το amazon alexa ή το google assistand του κινητου.
Τελικά τι παίζει;;

Αν κ εχω το mk7.5, επειδη κ σε εμενα καποιες φορες να κανω αποσυνδεση και ξανα συνδεση με το κντ.
τσεκαρε απο το κντ μηπως θελει ΞΑΝΑ συνδεση πολυμεσων, περαν των κλησεων κ μνμ
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread