Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Denis

Original poster
Newbie
Σεπτ. 16, 2019
1
0
0
Καλησπέρα στην ομάδα θέλω να προχωρήσω σε πρόγραμμα για τ st αλά δεν ξέρω σε ποιά εταιρία τι έχετε να προτείνετε; από την revo έχεις 250hp και από την peron 235hp μου φαίνετε
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
mplithas said:
Μακριά και αγαπημένοι από την revo. Koίτα προς Mountune μεριά
Την mountune αν θέλεις να την δεις...να την δεις μόνο σου.
Εννοώ να μιλήσεις εσύ απευθείας με την εταιρία και ότι σου πούνε να κάνεις
Αν πας έτσι μόνος στον Καρανικόλα που υποτίθεται ότι είναι ο αντιπρόσωπος θα πληρώσεις mountune αλλά δεν θα είναι
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
GiannisMim said:
Γιατί λες μακριά από Revo? Εγώ την θεωρώ αρκετά αξιόπιστη. Γνωρίζεις κάτι?
Γιατί όσα vag έχουν βάλει (και εγώ το έχω συναντήσει αυτό) δηλώνουν 200hp και δεν είναι τόσα,είναι λιγότερα ή δεν πάνε για τα 200hp που δηλώνουν
 

GiannisMim

Newbie
Σεπτ. 18, 2019
7
0
1
28
Αθήνα
Τι να πω δε ξέρω για τα Βαγκ.! Πάντως για το St Mk8 λέει από 230-250 ανάλογα το καύσιμο. θα ήταν καλύτερα να μας έλεγε κάποιος που έχει φορτώσει κάποιο πρόγραμμα στο Fiesta ώστε να έχουμε κάποια γνώμη.
 

spoumi

Member
Σεπτ. 15, 2018
116
15
18
Μοντέλο
MK8 ST
Απο ό,τι βλέπω στο εξωτερικό η πλειοψηφία βάζει revo.
Πιστεύω έχει να κάνει με το ότι δηλώνει τα περισσότερα άλογα από τις υπόλοιπες εταιρίες.

Η mountune για κάποιο λόγο έχει μόνο ένα kit που παίζεις απο το κινητό αλλά πάει μέχρι τα 225 άλογα. Πολλά λεφτά για πολύ μικρό αποτέλεσμα.

Η car center βάζει πρόγραμμα της peron που στοχεύει κυρίως στη βελτίωση της απόδοσης στις μεσαίες στροφές.

Εγώ θα προτιμούσα κάποια εταιρία που στοχεύει περισσότερο στο εύρος των μεσαίων στροφών μιας και εκεί δουλεύεις το αμάξι τις περισσότερες φορές.

Πλέον υπάρχει πληθώρα επιλογών.
 

teoe

Rookie
Mar 20, 2011
30
0
6
37
Κομοτηνη
κοιτά η mountune σου δίνει ποιο πολλά πράγματα 225 άλογα 340 ροπή ποιο υψηλές στροφές στον launch control ποιο πολλά σκασίματα ένα κιτ φίλτρου μεταλλικού με έχτρα τρυπά για αέρα και kn filtro kai antitheft με απενεργοποιηση κινητήρα και ολα αφτα τα βαζεις με το κιν με ενα app και αμα θες το βγαζεις οποτε θες...τωρα η REVO Stage 1 Software from 237ps to 252ps from 340nm to 360nm με 3 προγράμματα ποιοτητας καυσιμου  αναλογος ποιο διαλεγεις με ενα sps γκατζετακι πριν το βαλεις μπρος και ενα αντιθεφτ προγραμμα
 

stratos186

Newbie
Dec 19, 2018
5
0
1
Καλησπέρα στην παρέα και καλή χρονιά. Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που έχει ήδη βάλει πρόγραμμα στο fiesta του?
 

spoumi

Member
Σεπτ. 15, 2018
116
15
18
Μοντέλο
MK8 ST
Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος εδώ.
Ξέρω ότι έχουν βάλει κάποιοι της peron στην Car Center.

Προσωπικά θα έχω μέσα στον Φλεβάρη από dreamscience.
 

stratos186

Newbie
Dec 19, 2018
5
0
1
Dreamscience μου έχουν προτείνει και μένα άτομα που είναι γνωστές του θέματος και μου έχουν πει ότι για τα Ford είναι ότι καλύτερο. Με το θέμα της εγγύησης πως θα το χειριστείς?
 

spoumi

Member
Σεπτ. 15, 2018
116
15
18
Μοντέλο
MK8 ST
Ίσως είναι το μόνο remap το οποίο δεν παγώνει τον ignition counter οπότε το γυρίζεις ανα πάσα στιγμή στους μαμά χάρτες και δεν εντοπίζεται ότι είχες διαφορετικό remap.

Γράφουν λεπτομέρειες και στο σάητ τους.
Υπολογίζω τη δεύτερη βδομάδα του Φλεβάρη να το έχω στα χέρια μου.
 

stratos186

Newbie
Dec 19, 2018
5
0
1
Τέλεια φίλε μου. Κρατάς μας ενήμερους σε παρακαλω. Φαντάζομαι αρκετοί εδώ μέσα ψάχνονται για προγραμμα
 

spoumi

Member
Σεπτ. 15, 2018
116
15
18
Μοντέλο
MK8 ST
Μετά από μία βδομάδα όπου έχω βάλει πλέον το πρόγραμμα μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος με την απόδοση του αυτοκινήτου απλά στην καθημερινή μετακίνηση παρότι δεν το πιέζω είδα κι εκεί μια αύξηση στην κατανάλωση.
Επειδή πλέον δεν κάνω χιλιόμετρα δεν είναι κάτι που με απασχολεί ώστε να βάζω το μαμά πρόγραμμα τις καθημερινές μου.

Σε μια πιο γρήγορη βόλτα η διαφορά είναι σημαντική και για μένα εντυπωσιακή λόγω της αυξημένης ροπής. Όχι ότι πριν είχε πρόβλημα το αυτοκίνητο απλά τώρα είναι ακόμα πιο άνετο και σβέλτο.

Σκοπεύω κάποια στιγμή να κάνω δυναμομέτρηση με μαμά και DS χάρτες για να δω τι διαφορά υπάρχει αν και τα νούμερα δε με απασχολούν απλά θα ήθελα σε κάθε αλλαγή να έχω ένα μέτρο σύγκρισης.
 

spoumi

Member
Σεπτ. 15, 2018
116
15
18
Μοντέλο
MK8 ST
Το συγκεκριμένο το βάζεις μόνος σου αφού σου στείλουν τους χάρτες αυτοί.
Αυτή τη στιγμή έχουν 3 χάρτες + τον ΟΕΜ όπου μπορείς να γυρίσεις πίσω ανά πάσα στιγμή.
 

johnnyM

Rookie
May 27, 2019
11
0
0
Γνωρίζει κάποιος τι γίνεται με την εγγύηση σε περίπτωση που μπει πρόγραμμα?
 

spoumi

Member
Σεπτ. 15, 2018
116
15
18
Μοντέλο
MK8 ST
scorpion said:
Από εξωτερικό είναι?

Ναι. Αγγλία.

johnnyM said:
Γνωρίζει κάποιος τι γίνεται με την εγγύηση σε περίπτωση που μπει πρόγραμμα?

Θεωρητικά δεν καλύπτεσαι.
Πρακτικά στα περισσότερα προγράμματα απλά γυρνάς σε ΟΕΜ χάρτες και δεν έχεις θέμα.
Τώρα δεν ξέρω κάποιο περιστατικό όπου να έχει χρειαστεί.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread