Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
yannis_s said:
σαν κινητηρες ειναι ιδιοι-ιδιοι. ισως να υπαρχει μια διαφορα στους εκκεντροφορους. οι διαφορες ειναι στα περιφεριακα οπως αλλη πολλαπλη εξαγωγης αλλη πολλαπλη εισαγωγης το ενα ειναι ηλεκτρογκαζο και το αλλο μηχανικη πεταλουδα επισεις και τα 2 εχουν map sensor.
Οπότε έχει διάφορες?!
 

Ximiki Veltiosi

Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
43
Αθηνα
yannis_s said:
μαγεεεε αργησες αλλα το καταλαβες αληταμπουρα

παραγνωριστηκαμε μου φαινεται...πηγαινε πισω και σβησε τη μακακια που εγραψες.
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
Ximiki Veltiosi said:
παραγνωριστηκαμε μου φαινεται...πηγαινε πισω και σβησε τη μακακια που εγραψες.
λες ε? αυτο λεω και εγω απο την ωρα που ειδα περι αλαζονειας και εγωισμους αλλα τι να κανω το περνω στο χαβαλε
 

Simeonidhs RT

Member
Oct 7, 2010
258
0
0
Thessalonikh
Πιστεύω εδώ είναι το κατάλληλο θέμα....Έχω αλλάξει κινητήρα....είχα 1400 και τώρα έβαλα 1600....turbo πάλι....παλιά είχα κάνει και επαναπρογραμματισμό....και έτσι πλέον.....έχω βάλει και 4 μπέκ από focus rs και στα μείγματα έκατσα κουτί εκτός από το ρελαντί.... :S του πέφτει πλούσιο και δεν μπορεί να ρυθμίσει.....τέλος πάντων....Είπα θα περάσω το πρόγραμμα από το 1600 να στρώσουν όλα να ανέβει και ο κόφτης μου.....και δεν μπορώ να βρώ ένα fiesta εδώ στην Θεσσαλονίκη 1600...εδώ και πολλούς μήνες και δεν μπορώ να χαρώ την fiestara μου.... :/
Οπότε αν κάποιος από εδώ Θεσσαλονίκη η κάπου γύρω είναι πρόθυμος να βοηθήσει ας μου πει...του πληρώνω τα έξοδα και κερνάω και καφέ! :pPPPPPP
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Crazy said:
Άμα πληρώνεις έξοδα κ κερνάς καφέ έρχομαι από Αθήνα χαχαχαχα :p
και εγω συνοδηγός Ανδρέα... :p
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Simeonidhs RT said:
Πιστεύω εδώ είναι το κατάλληλο θέμα....Έχω αλλάξει κινητήρα....είχα 1400 και τώρα έβαλα 1600....turbo πάλι....παλιά είχα κάνει και επαναπρογραμματισμό....και έτσι πλέον.....έχω βάλει και 4 μπέκ από focus rs και στα μείγματα έκατσα κουτί εκτός από το ρελαντί.... :S του πέφτει πλούσιο και δεν μπορεί να ρυθμίσει.....τέλος πάντων....Είπα θα περάσω το πρόγραμμα από το 1600 να στρώσουν όλα να ανέβει και ο κόφτης μου.....και δεν μπορώ να βρώ ένα fiesta εδώ στην Θεσσαλονίκη 1600...εδώ και πολλούς μήνες και δεν μπορώ να χαρώ την fiestara μου.... :/
Οπότε αν κάποιος από εδώ Θεσσαλονίκη η κάπου γύρω είναι πρόθυμος να βοηθήσει ας μου πει...του πληρώνω τα έξοδα και κερνάω και καφέ! :pPPPPPP

με τα μεγαλα μπεκ και μαμα εγκεφαλο δεν θα κανεις δουλεια, πρεπει να βαλεις το εγκεφαλακι.
στειλε μου πμ, μετακομισα αρτα..
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
καποιος που να εχει κανει update στον εγκεφαλο το μκ6 σε αντιπροσωπεια προσφατα υπαρχει? τι κοστος βγηκε γτ εδω στο βολο μαλλον η κατασταση της αντιπρωσοπειας ειναι σε αλλη διασταση
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
yannis_s said:
καποιος που να εχει κανει update στον εγκεφαλο το μκ6 σε αντιπροσωπεια προσφατα υπαρχει? τι κοστος βγηκε γτ εδω στο βολο μαλλον η κατασταση της αντιπρωσοπειας ειναι σε αλλη διασταση

κανα 20αρι μου χαν παρει καποτε...
 

Pa_Nos_1400cc

Pro Member
May 10, 2010
521
0
16
47
Αγρίνιο
turbomaniac said:
κανα 20αρι μου χαν παρει καποτε...
Τι  20€ είναι αυτά;
Εδώ δωρεάν έκανε update και επειδή έκανε δωρεάν πήγαινα συνέχεια κάθε χρόνο μαζί με το σερβις στην αντιπροσωπεία μέχρι εγγυήσεως,  και μόνο η πρώτη αναβάθμιση υπήρχε δεν έβγαλε άλλη καμία χρονιά.
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Pa_Nos_1400cc said:
Τι  20€ είναι αυτά;
Εδώ δωρεάν έκανε update και επειδή έκανε δωρεάν πήγαινα συνέχεια κάθε χρόνο μαζί με το σερβις στην αντιπροσωπεία μέχρι εγγυήσεως,  και μόνο η πρώτη αναβάθμιση υπήρχε δεν έβγαλε άλλη καμία χρονιά.

ετσι πρεπει κανονικα
 

Simeonidhs RT

Member
Oct 7, 2010
258
0
0
Thessalonikh
Παιδιά εγώ πάντως ακόμα ψάχνω πρόγραμμα από 1,6 SIM210......Έχει κανένα χρόνο τώρα,,,μέχρι και να το πουλήσω με την έδωσε γιαυτή τη μακακία....εδώ Θεσσαλονίκη τις προάλες είχανε συνέδριο οι αντιπροσωπείες τις ford εδώ και είπα τον δικό μου να ρωτήσει και δεν είχε κανένας.....Έχω φτάσει σε σημείο να ρωτάω περαστικούς με fiesta...."Φίλε μήπως είναι 1600?????"πφφφφφφ
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
σε οποιαδηπωτε αντιπροσωπεια ζητησεις επαναπρογραμματισμο του εγκεφαλου, μπορουν να σου σβησουν το προγραμμα απο το 1400 και να σου γραψουν το προγραμμα απο το 1600. δεν καταλαβαινω που κολάει το πραγμα.. Η δουλεια αυτη γινεται με το ιδιο το μηχανημα που δινει η ford για την διαγνωση (pcm)
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Πλέον το αμάξι ξαναρυθμίστηκε και αυτή την φορά στον δρόμο....
Θετικά τα αποτελέσματα..νευρικό το αμάξι στα χαμηλομεσαία και λίγο πιο επιθετικό στα ψηλά
Το μείμα μου παίζει από 12.5 μέχρι 13.3 και μόλις αλλάξω και την πεταλούδα θα το ρυθμίσω στο 13 σε όλο το φάσμα
 

georgevvds

New member
Apr 26, 2016
69
1
8
39
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Καλησπερα σας
ειχα βαλει κ γω προγραμμα στην chiptronic αλλα μου εκανα αναβαθμιση στην αντιπροσωπεια οι βλακες και το εχασα και πλεον δεν ξαναμπαινει στο update που μου εκαναν
Εχει βαλει κανεις προγραμμα στην microchip στον ρεντη να μου πει εντυπωσεις και τιμη?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread