Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
Ερώτηση διαφορες πολλαπλής εισαγωγής του 1250 με του 1400 υπάρχουν η είναι ίδιες?
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
πιθανα να είναι ίδιες αν έχουν ίδιο part number.   

Γιατι βρε mexico τι σου έκανε η πολλαπλή μου και τη χωρισες? :D

αυτη η ένδοξη πολλαπλή έχει αντέξει 1.3 μπαρ και 32 κιλά ροπής χωρις να κάνει κιχ :D
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
Εσένα ακούω και κάνω αυτό που λες με τη πολλαπλή μκ7 . Τελικά η 1.25 με την 1.4 είναι μάλλον ίδιες μέτρησα και είναι όσο είχε πει ο kostag . Tourbo maniac τι γίνεται με το μπλοκ του μκ6 που κάνει πιο πολύ οβάλ πρέπει. Οπωσδήποτε να φαγωθεί η δεν έγινε και τίποτα και αν πρέπει με τη να φαγωθεί?
 

Smoof

Rookie
Σεπτ. 24, 2016
37
0
6
Οτι πας να κερδισεις απο την πολλαπλη θα το χασεις αν καπου "φρεναρει" και χανει τη ροικοτητα του..
Εγω που εχω το αντιθετο προβλημα απο εσενα (δηλ η πολλαπλη που πηρα ειναι οβαλ και το μπλοκ "κανονικο")
εφαγα ολο το οβαλ με ντρεμελ. Το αποτελεσμα δεν το ξερω ακομη βεβαια..
Στην περιπτωση σου δεν θα προτεινα το ιδιο στο μπλοκ..ισως πλακακι-φλατζα που να το κανει πιο ομαλα οβαλ..
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
Για 2 χιλιοστά δε νομίζω άλλου είναι το θέμα Με τη μαμά πολλαπλή . Το πολύ να κόψει κάνα άλογο σε κάποιες στροφές
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
mexico said:
Εσένα ακούω και κάνω αυτό που λες με τη πολλαπλή μκ7 . Τελικά η 1.25 με την 1.4 είναι μάλλον ίδιες μέτρησα και είναι όσο είχε πει ο kostag . Tourbo maniac τι γίνεται με το μπλοκ του μκ6 που κάνει πιο πολύ οβάλ πρέπει. Οπωσδήποτε να φαγωθεί η δεν έγινε και τίποτα και αν πρέπει με τη να φαγωθεί?
Η πολλαλπλή του μκ7 είναι πιο καλή αλλα μη περιμένεις να δεις και δραματικά πράγματα. 3-4 άλογα πάνω απο τις 4500 ισως.
δεν το πιασα τι εννοεις με το φάγωμα. Ποιος να φαγωθεί?
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
Στο καπάκι του μκ6 κάνει ένα ν στη κεφαλή στους αυλούς  εκεί λέω ενώ η του μκ7 δεν κάνει για αυτό σε ρωτάω tourbomaniac να μου πεις αν πρέπει να φάμε λίγο σε εκείνο το σημείο η δεν πειράζει
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Τωρα κατάλαβα τι λες ναι ο αυλος πρέπει να ταιριάζει ακριβως και δε πειραζει να φαγωθεί αρκει να βαλεις πρώτα σφουγγαρι μέσα στον αυλο για να μη πέσει το γρέζι μέσα και χαλάσει την έδρα της βαλβίδας..

οταν έχεις την πολλαπλή του μκ7 στα χέρια πας βλεποντας και κανοντας, μπορει να μη χρειαστει ούτε δοχεία ούτε τίποτα.

αν το αμάξι είναι 1400 για μένα δεν έχει νόημα να βάλεις ουτε την focus ουτε τη mk7 (που είναι λίγο καλύτερη), τσαμπα δουλιες θα ανοίξεις. Αν είναι 1600, μόνο τότε έχει νόημα να βάλεις τη μκ7, να παει στα 120 άλογα.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread