Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

ChrisFrou

Original poster
Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
13
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
Οσον αφορα το δικο μου αμαξι  στις χαμηλομεσαιες στροφες ειναι ολιγον ψοφιο  .... σε αυτο θα μπορουσε να βοηθησει μια χειροποιητη πολλαπλη εισαγωγης και τροποποιηση στο προγραμμα ...ετσι πιστευω εγω...τωρα για σενα μιχαλη αν εχεις σκοπο να το κανεις φουλ 1ο σταδιο περιμενε να κανω την δυναμομετρηση :)P) να δουμε τι παιζει κ αναλογα να πραξεις
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
ChrisFrou said:
οσον αφορα το δικο μου αμαξι πιστευω οτι η 60αρα σωληνα ειναι μια χαρα απλα στις χαμηλομεσαιες στροφες ειναι ολιγον ψοφιο  .... σε αυτο θα μπορουσε να βοηθησει μια χειροποιητη πολλαπλη εισαγωγης και τροποποιηση στο προγραμμα ...ετσι πιστευω εγω...τωρα για σενα μιχαλη αν εχεις σκοπο να το κανεις φουλ 1ο σταδιο περιμενε να κανω την δυναμομετρηση :)P) να δουμε τι παιζει κ αναλογα να πραξεις

ΟΧΙ!!! Μην αλλάξεις την εισαγωγή σου, είναι εξαιρετική... Αμα την αλλάξεις με χειροποίητη, Θα βαλεις ΜΟΝΟ δικιά μου, που είναι και επιστημονικά μελετημένες... craz  :D :D
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
παιδια απο πουμα 1.7 τεριαζει η εισαγωγη΄???
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
ChrisFrou said:
ελεγα κατι σε puma racing στυλ κατι τετοιο....

μακαρι να την βρείς.. Αλλα είναι πολύ δυσευρετη ρε γμτ. Εψαχνα και γω παλιά για μενα για να μην κάτσω να παιδευτώ, αλλα η πιό φτηνή που βρήκα είχε 400 λίρες, ενώ καινούργια εδω πρεπει να κάνει καμια 600αρια ευρώ...
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
+1 ειναι

ειναι πολυ δυσκολο να βρεις απο το 1.7αρι με τα 155bhp.συνηθως πανε μαζι με ολο το μοτερ - σασμαν σε τιμη αρκετα απαγορευτηκη μιας και κυκλοφορουν 500 κομματια (μονο) με αριθμο
παραγωγης πανω
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
ChrisFrou said:
ναι ειναι οντως δυσευρετη το γνωριζω ισως μια χειροποιητη απομιμημηση της κανει εξισου καλη δουλεια!! ;)

Αμα την δεν την βιάζεσαι, μπορω να στην φτιάξω εγω, αλλιως να πας στον ποπαυ (παναγιωτάρα) να στην φτιάξει, είναι ο μόνος που εμπιστευομαι στην ελλαδα για custom. Πιστευω όμως οτι ΔΕΝ χρειάζεσαι εισαγωγή, εκτός αν τουρμπίσεις και δουλευεις πάνω απο 1 μπαρ (Με 2860RS, θα βγάλεις 260 τουλαχιστον στο 1 μπαρ)
 

ChrisFrou

Original poster
Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
13
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
το εχω συζητησει με τον καρανικολα αλεξ εδω και αρκετο καιρο .... αυτο που μου ειπε ειναι να παρουμε το κατω κομματι της εισαγωγης απο ενα πουμα 1,7 να ξυσουμε τους αυλους και εν συνεχεια να φτιαξουμε ενα πλενουμ το οποιο θα κολληθει στο κατω μερος της εισαγωγης και στην ακρη θα βαλουμε πεταλουδα απο fiesta st .... βεβαια υπαρχει ενα θεμα με τον σενσορα αφου θα ειναι μεγαλυτερη η πεταλουδα θα πρεπει να ειναι κ ο σενσορας απο το st ..απ την αλλη αυτο μπορει και να λυθει με εναν παραλληλο που θα διαχειριζεται μονο τον σενσορα και τις λειτουργιες του ....
Υ.Γ αν μπορει καποιος mod να βαλει την τελευταια συζητηση στο σωστο θεμα γιατι τωρα παρατηρησα και εγω οτι ειμαστε οφφ-τοπικ
 

ChrisFrou

Original poster
Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
13
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
καλησπερα !! αυτην την βδομαδα λοιπον το αμαξι ηταν στο συνεργειο καθως αλλαχτηκε η εισαγωγη με μια puma 1,7 και η πεταλουδα (αφου του st δεν ταιριαζε) ανοιχτηκε απο 52mm σε 54mm ...για φιλτρο προς το παρον αφησαμε την k&n και μετα βλεπουμε ....το αμαξι δεν το εχω παρει ακομη στα χερια μου καθως θελει ρυθμισμα αλλα πιστευω απο τριτη να ειναι ετοιμο απ οτι μου ειπε! να μια φωτο απο το μοτερ για να παρετε μια ιδεα...

13112010142.jpg
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
α ρε μπραχαμιωτη ολο αλητειες εισαι! Αυτα ειναι μπραβο! Μακαρι να δουλεψει απροβληματιστα πανω απο ολα και να δεις τα αναμενομενα στο δρομο...κουμπωνει κανονικα δλδ η εισαγωγη του puma ή θελει πατεντα?
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Τώρα μας έφτιαξες άσχημα…. Θα ζητήσω διαγραφή απ το φόρουμ μιας και μου κάνει κακό!!! tease

Χρήστο συγχαρητήρια φίλε, όλα θα πάνε καλά υπομονή και το πράγμα σιγά σιγά θα απογειωθεί AR15firing ok234
 

pinkfloyd

Member
May 13, 2010
270
1
0
οταν θα κανεις τις δοκιμες στο δρομο,δυναμομετρηση σου και αν δεν βαριεσαι δοκιμασε και το φιλτροκουτο
 

ChrisFrou

Original poster
Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
13
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
ευχαριστω παιδια να στε καλα !! αλεξη θα δουμε ....καποιες δοκιμες και το δυναμομετρο θα δειξει αν δουλευει τελικα αυτο το πραγμα..:p μπα δεν νομιζω να βαλω το φιλτροκουτι μιας και εγω ειμαι του θορυβου :p :D
 

pinkfloyd

Member
May 13, 2010
270
1
0
με το να κανεις μια δοκιμη επι τοπου στο δυνμομετρο δεν χανεις μονο κερδιζεις βλεποντας τη διαφορα και ετσι αποκτας γνωση
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread