Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

The Ace

Original poster
Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,309
182
63
50
Αθήνα
Πωλείται Bluefin που θα σας επιτρέψει να περάσετε το remap της Superchips, το οποίο κοστίζει 300 λίρες, δηλαδή ~350€.

Τα πλεονεκτήματα του Bluefin είναι ότι κάνετε τη δουλειά εύκολα, γρήγορα, απλά, μόνοι σας, η συσκευή κρατάει το stock χάρτη και μπορείτε να περάσετε από τον ένα στον άλλο χάρτη όποτε θέλετε.
Επίσης το Bluefin έχει και άλλες λειτουργίες τύπου διαγνωστικού, για όποιους θέλουν να ασχοληθούν περισσότερο.

Το Bluefin είναι συμβατό με Kuga και Ford γενικότερα, έχω ειδοποιήσει ήδη την Superchips για το ότι πιθανότατα να περάσει σε χέρια άλλου ιδιοκτήτη Kuga ή Ford και έχει δεσμευτεί έκπτωση στο remap -100 λιρών

Τιμή 150€
Αντώνης
Αθήνα, Αγία Παρασκευή
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
φαντάζομαι ότι σε ΜΚ6 δεν έχει κάποια εφαρμογή σωστα ; σκεφτόμουν κάτι σαν παράλληλο η κάτι τέτοιο
 

The Ace

Original poster
Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,309
182
63
50
Αθήνα
φαντάζομαι ότι σε ΜΚ6 δεν έχει κάποια εφαρμογή σωστα ; σκεφτόμουν κάτι σαν παράλληλο η κάτι τέτοιο

Κανονικά δουλεύει, πήγαινε εδώ για να δεις τα αποτελέσματα στο 1.6 με τα 100 άλογα

Απλά βλέπω διαφορετικό κωδικό για το ΜΚ6 από ότι για το ΜΚ7 (που είναι ίδιο με του Kuga) οπότε πιθανότατα το δικό μου να μην δουλεύει σε σένα
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
Χμμ οκ απλά με προβληματίζει το ότι εχω φτιάξει custom πρόγραμμα, θα βοηθήσει το custom η θα τα πάει ολα default με δικές του ρυθμίσεις έξτρα και θα χάσω τις αναλογίες afr που μου έχει ρυθμίσει με τόσο κόπο ο προγραμματιστης?
 

The Ace

Original poster
Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,309
182
63
50
Αθήνα
Αν υπάρχει ήδη remap, τότε το Bluefin το θεωρεί ως το μαμά/stock και κρατάει αυτό ως αρχικό map. Στην συνέχεια κάνει το τυπικό (μιλάει με server, κατεβάζει το remap της Superchips και το περνάει στο αυτοκίνητο) και μπορούμε να αλλάξουμε μεταξύ stock και Superchips όποτε θέλουμε. Απλά στη περίπτωση που υπάρχει ήδη custom remap, γυρνάμε σε αυτό και όχι στο "κανονικό" stock.
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
Οκ κατάλαβα αλλά όπως μπορείς να αντιληφθείς και εσύ βάση κοινής λογικής το πρόγραμμα αυτό τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση δεν έχει να δώσει κάτι επιπλέον
 

The Ace

Original poster
Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,309
182
63
50
Αθήνα
Το είπα και σε ένα άλλο παιδί που με ρώτησε, αν υπάρχει ήδη remap τότε δεν έχει και πολύ νόημα...στην δική σου περίπτωση όμως έτσι και αλλιώς δεν πρέπει να κάνει το δικό μου Bluefin, λόγω κωδικού....
 
Last edited:

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
Έγινε, σε ευχαριστώ θα φύγει πάντως εύκολα αξίζει σίγουρα σε στοκ αμάξι έχει να δώσει πολλά
 

The Ace

Original poster
Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,309
182
63
50
Αθήνα
Το έχω ξεχάσει αυτό, όχι έχει πουληθεί εδώ και μήνες, παρακαλώ να κλειδωθεί ;)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread