Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Vagelis_Zar

Newbie
Aug 21, 2023
4
4
3
Μοντέλο
MK8
Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγω με mκ 8.5 καινούριο μοντ 2023.
Ακούγετε αυτός ο θόρυβος (πλαστικος) μπροστά δεξια όπου μεταφέρετε μέσα στην καμπίνα σε κάθε ανωμαλία του δρόμου .
Προς το παρών θα γίνει αλλαγή βαση μηχανής και βλέπουμε αφου δεν μπορούν να προσδιορίσουν από τι ακριβως δημιουργείτε .Στο σύστημα διεύθυνσης που έλεγξαν δεν εντόπισαν τίποτα .
Αναμονή για το ανταλλακτικό έγινε παραγγελία .
 
  • Like
Αντιδράσεις: BloodMage

spirossmy

Rookie
May 25, 2023
10
4
3
Μοντέλο
MK8
Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγω με mκ 8.5 καινούριο μοντ 2023.
Ακούγετε αυτός ο θόρυβος (πλαστικος) μπροστά δεξια όπου μεταφέρετε μέσα στην καμπίνα σε κάθε ανωμαλία του δρόμου .
Προς το παρών θα γίνει αλλαγή βαση μηχανής και βλέπουμε αφου δεν μπορούν να προσδιορίσουν από τι ακριβως δημιουργείτε .Στο σύστημα διεύθυνσης που έλεγξαν δεν εντόπισαν τίποτα .
Αναμονή για το ανταλλακτικό έγινε παραγγελία .
Κ μενα αδερφε μ αλλαξαν βαση αλλα παλι τιποτα..τι να πω αλλαξε την κ δες το παλι...
 
  • Like
Αντιδράσεις: BloodMage

Vagelis_Zar

Newbie
Aug 21, 2023
4
4
3
Μοντέλο
MK8
Κ μενα αδερφε μ αλλαξαν βαση αλλα παλι τιποτα..τι να πω αλλαξε την κ δες το παλι...
Μου ειπαν από το συνεργείο ότι του ηρθαν και αλλα fiesta ακόμα και puma με αυτόν το θόρυβο και το έχουν αναφέρει στα κεντρικά .κάποια αστοχία μυρίζομαι στην παραγωγή για να ακούγετε και σε αλλα αυτός ο θόρυβος .
Εσύ έκανες κατι παραπάνω ;
 
  • Like
Αντιδράσεις: BloodMage

spirossmy

Rookie
May 25, 2023
10
4
3
Μοντέλο
MK8
Μου ειπαν από το συνεργείο ότι του ηρθαν και αλλα fiesta ακόμα και puma με αυτόν το θόρυβο και το έχουν αναφέρει στα κεντρικά .κάποια αστοχία μυρίζομαι στην παραγωγή για να ακούγετε και σε αλλα αυτός ο θόρυβος .
Εσύ έκανες κατι παραπάνω ;
Οχι φιλε απλα το ανεφεραν στα κεντρικα...να σε ξεπεταξουν θελουν οι μαλακες μ λεγανε κιολας ελα μωρε σιγα δεν ακουγεται τοσο...
 
  • Like
Αντιδράσεις: BloodMage

Vagelis_Zar

Newbie
Aug 21, 2023
4
4
3
Μοντέλο
MK8
Οχι φιλε απλα το ανεφεραν στα κεντρικα...να σε ξεπεταξουν θελουν οι μαλακες μ λεγανε κιολας ελα μωρε σιγα δεν ακουγεται τοσο...
Εσύ έβγαλες άκρη ή ακόμα ;
 
  • Like
Αντιδράσεις: BloodMage

gvala

Rookie
Jan 23, 2021
48
10
8
Μοντέλο
MK8 ST
ενημερωσε μας για οποιαδηποτε εξεληξη αν και χλωμο να ασχοληθουνε γιαυτο δεν το παω και γω
σημερα το πρωι καθως ερχομουν στη δουλεια σαν να ηταν απο αλλου ο θορυβος, απο το καθισμα του συνοδηγου? απο την πορτα του συνοδηγου? δεν εχω καταλαβει δεν μπορω να τον εντοπισω και εχει αρχισει να με νευριαζει, πολυ πλαστικουρα ρε παιδι μου
ανοιξα το ντουλαπακι και ειδα απο πισω τα καλωδια και ειναι ολα κομπλε στηριγμενα και δεν κουνιεται τιποτα
αποτι εχω καταλαβει οσο πιο χαμηλη θερμοκρασια εχει τοσο πιο εντονα το κανει, δλδ λιγο πριν φτασω στη δουλεια σταματαει τελειως, δεν ξερω αν εχει σιμασια που εχει ζεσταθει το αμαξι, δε ξερω τι αλλο να σκεφτω
Ακριβώς το ίδιο. Άλλοτε φαίνεται σαν να ακούγεται από το ταμπλώ, άλλοτε σαν να είναι το κάθισμα ή απο την πόρτα του συνοδηγού.
 
  • Like
Αντιδράσεις: BloodMage

Vagelis_Zar

Newbie
Aug 21, 2023
4
4
3
Μοντέλο
MK8
Αρα κάπου υπάρχει αστοχία που ακόμα δεν ξερούν .
Οταν το κοιτάξατε στο συνεργείο τι σας ειπαν έκαναν καμμια αλλαγή σε κατι ;
Πάντως για καινούργιο αυτοκίνητο σε ξενερώνει και ειδικά οταν δεν βρίσκουν από που προέρχεται όλο αυτο .
 
  • Like
Αντιδράσεις: BloodMage

BloodMage

Member
Jun 8, 2021
135
49
28
ΑΘΗΝΑ
Μοντέλο
MK8 ST
LOCATION
MK8.5 ST2 Frozen White
Την παρασκευη πηγα και εκανα σερβις, λαδια και φιλτρα
δεν τους ειπα κατι γιατι απο τοτε που εχουν κοψει τα κρυα πλεον δεν ακουγεται τιποτα!
εδω δεν το βρισκουν οταν κανει τον θορυβο, ποσο μαλλον οταν δεν τον κανει
ειναι ξενερα εννοειται αλλα τι να κανεις?
 

thanos13

Member
Feb 27, 2013
200
42
28
Μοντέλο
MK8
Καλημέρα,ίσως είναι απο τον αερόσακο του συνοδηγού.
 

spirossmy

Rookie
May 25, 2023
10
4
3
Μοντέλο
MK8
Ακριβώς το ίδιο. Άλλοτε φαίνεται σαν να ακούγεται από το ταμπλώ, άλλοτε σαν να είναι το κάθισμα ή απο την πόρτα του συνοδηγού.
Εχεις δικιο φιλε..καποιες φορες σαν να ακουγεται κ απο πισω τουλαχιστον στο δικο μου...
 

antonis_go

Newbie
Nov 9, 2015
3
0
1
37
Λαρισα
Παίζει ελαφρώς το ίδιο το ντουλαπάκι όταν είναι κλειστο. Αν το πιέζει κάποιος με το χέρι δε το κάνει στις λακούβες.
 

BloodMage

Member
Jun 8, 2021
135
49
28
ΑΘΗΝΑ
Μοντέλο
MK8 ST
LOCATION
MK8.5 ST2 Frozen White
Παίζει ελαφρώς το ίδιο το ντουλαπάκι όταν είναι κλειστο. Αν το πιέζει κάποιος με το χέρι δε το κάνει στις λακούβες.
μακαρι να ηταν αυτο, αλλα το ειχα βγαλει τελειως το πορτακι (βγαινει ευκολα) και ειχα αδειασει ολο το ντουλαπακι και παλι το εκανε
εμενα τωρα πλεον δεν κανει κιχ. σταματησε μονο του, οτι ναναι
 

spirossmy

Rookie
May 25, 2023
10
4
3
Μοντέλο
MK8
μακαρι να ηταν αυτο, αλλα το ειχα βγαλει τελειως το πορτακι (βγαινει ευκολα) και ειχα αδειασει ολο το ντουλαπακι και παλι το εκανε
εμενα τωρα πλεον δεν κανει κιχ. σταματησε μονο του, οτι ναι
Post automatically merged:

Σταματησε τελειως δηλαδη τωρα?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread