Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

AweSome

Original poster
New member
Jul 15, 2019
75
1
8
32
ΧΑΝΙΑ
Το δεξί πιτσιλιστηρι πετάει λιγότερο νερό απ το αριστερό!! Καμία ιδέα τι να κάνω;;; Δεν είναι όπως τα παλιά που βάζαμε βελόνα να καθαρίσει απ τα άλατα!! Το πετάει έτσι ώστε πιάνει μια επιφάνεια στο τζαμί δε το πετάει απλά ευθεία όποτε ξέρει κανείς τι να κάνω;;;
 
May 27, 2020
170
28
28
26
Μοντέλο
MK6
Τι εννοεις δεν ειναι οπως τα παλια που βαζαμε βελονα; Εγω εχω mk6 και δεν ξερω. Αδειαδε το νερο και βαλε ενα καθαριστικο για υαλοκαθαριστηρες που σεν αφηνει αλατα.
 

AweSome

Original poster
New member
Jul 15, 2019
75
1
8
32
ΧΑΝΙΑ
Εννοώ ότι πετάει δέσμη νερού όχι απλά σε ένα σημείο όπως τα παλιά όποτε λογικά έχει πολλές τρυπούλες! Βάζω πάντα απιονισμενο καο με καθαριστικά υγρό σαπουνάκι!!
 
May 27, 2020
170
28
28
26
Μοντέλο
MK6
Τοτε μηπως χανει απο καπου το σωληνακι του; Ανοιξε το καπο, ακολουθα τη διαδρομη που εχει το σωληνακι, βαλε καποιον στο τιμονι να ψεκαζει και δες μηπως χανει απο καπου
 

geokats

Staff member
Member
Oct 23, 2019
199
154
43
39
ΛΑΜΙΑ
www.flickr.com
Μοντέλο
MK8
WEBSITE
https://www.youtube.com/user/sonataflower
LOCATION
Thessaloniki
Δυστυχώς με τα πιτσιλιστήρια δεν φαίνεται να έχει κάνει καλή δουλειά η Ford. Νομίζοντας ότι ρυθμίζουν με βελόνα, το προσπάθησα χωρίς αποτέλεσμα. Τα πιτσιλιστήρια φίλοι μου δεν ρυθμίζονται. Είναι σχεδιασμένα ώστε να πετάνε νερό τύπου βροχής. Δυστυχώς σε ταχύτητες άνω των 80χλμ/ω το νερό καταλήγει χαμηλά και δυστυχώς αν κάνεις ταξίδι και τύχει να έχει λάσπη ο δρόμος ή αλάτι, τότε είναι εκνευριστικό που δεν μπορείς να καθαρίσεις αποτελεσματικά. Μόνη λύση, να σταματήσεις και να καθαρίσεις αν είναι ενοχλητικά βρώμικο το παρπριζ.

A AweSome τελικά τι θέμα είχες; Το βρήκες; Ήταν διαρροή ή κάτι άλλο;
 
Last edited:

AweSome

Original poster
New member
Jul 15, 2019
75
1
8
32
ΧΑΝΙΑ
Δυστυχώς με τα πιτσιλιστήρια δεν φαίνεται να έχει κάνει καλή δουλειά η Ford. Νομίζοντας ότι ρυθμίζουν με βελόνα, το προσπάθησα χωρίς αποτέλεσμα. Τα πιτσιλιστήρια φίλοι μου δεν ρυθμίζονται. Είναι σχεδιασμένα ώστε να πετάνε νερό τύπου βροχής. Δυστυχώς σε ταχύτητες άνω των 80χλμ/ω το νερό καταλήγει χαμηλά και δυστυχώς αν κάνεις ταξίδι και τύχει να έχει λάσπη ο δρόμος ή αλάτι, τότε είναι εκνευριστικό που δεν μπορείς να καθαρίσεις αποτελεσματικά. Μόνη λύση, να σταματήσεις και να καθαρίσεις αν είναι ενοχλητικά βρώμικο το παρπριζ.

A AweSome τελικά τι θέμα είχες; Το βρήκες; Ήταν διαρροή ή κάτι άλλο;

Τίποτα φίλε αλλάξα πιτσιλιστιρι. Τώρα κάνει τα ίδια και απ την άλλη μεριά όποτε θα αλλάξω και το άλλο


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread