Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
δεν νομιζω να χαλασει τοσο ευκολα γιατι την εχουν ηδη μερικα μελη και δεν εχουν παραπονεθει για κατι!!!
οσο για το εαν αξιζει,εγω δεν θα το εκανα γιατι δεν προσφερει κατι παραπανω απο την κανονικη κονσολα περα απο την εμφανιση!!!με αυτα τα χρηματα και κατι παραπανω βαζεις μια touchscreen ;)
 

dimwhoo

Member
Dec 7, 2013
234
0
16
Δεν εχει πιο μεγάλη παροχή για τα ηχεία; (Δεν ξερω και αν το είπα σωστά)

Εχουν βάλει ή το έχουν πάρει ετσι έτοιμο;
 

dimwhoo

Member
Dec 7, 2013
234
0
16
Έχω δει απο κοντά ενα επιβατικό δεν είχε ομως, μήπως ειναι μονο ειδική παραγγελία;
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Δεν είναι standard η sony πηγή σε κανένα mk7 νομίζω, αλλά με παραγγελία (και στο diesel που αναφέρεσαι nos7, παραγγελία ήταν και στο mk6 με παραγγελία το έβαζες).
 

dimwhoo

Member
Dec 7, 2013
234
0
16
laantonios said:
Σκέφτομαι να τοποθετήσω κάτι τέτοιο στο fiesta μου. Έχει βάλει κανείς κάτι αντίστοιχο;

products_59273_5337274798.jpg


προσοχή δεν λέω να καταργήσω το ράδιο που υπόσχονται στο ebay οτι δε θα χρειαστεί.

Παιδιά εχει βάλει κανεις το συγκεκριμένο τελικα; Εχουμε καμια κριτική;
 

NickMrg

Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Νομίζω στο αμάξι μας δεν βολεύει η touchscreen οθόνη γιατί είναι πολύ μέσα και πρέπει να τεντωθείς λίγο για να την φτάσεις. Δεν ξέρω αν βγαίνει λίγο πιο έξω η συγκεκριμένη. Το ιδανικό μέρος από θέμα απόστασης θα ήταν να μπαίνει εκεί που είναι τα κουμπιά όπως και σε όλα τα αμάξια μπαίνει εκεί που είναι το cd player.
 

dimwhoo

Member
Dec 7, 2013
234
0
16
Από την μια έχεις δίκιο, απο την άλλη πάλι πόσες φορες θα χρειαστεί να αλλάξεις κατι;

Κανεις άλλος καποια ιδέα;
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
dimwhoo said:
Από την μια έχεις δίκιο, απο την άλλη πάλι πόσες φορες θα χρειαστεί να αλλάξεις κατι;

Στην αρχή θα την πειράζεις πολύ.....Και εγώ όταν οδηγούσα την δοκίμαζα εν κινήση και μου τράβαγε πολύ την προσοχή
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Θα συμφωνήσω με τον nickmrg και τον scorpion. Τέτοιου είδους γκατζετάκια στο αυτοκίνητο, ειδικά αν είναι και "δύσχρηστα" σου αποσπούν την προσοχή πολύ εύκολα και το κακό δεν αργεί να γίνει, δυστυχώς. Άκυρο από εμένα στους "κινέζους", προσωπικά θα επέλεγα την εργοστασιακή sony για αναβάθμιση, ή κάποια "επώνυμη" που μπορεί να μπαίνει με αντάπτορ. Αν και πιστεύω ότι όσοι έχετε mk7, δεν έχετε πρόβλημα ήχου. Είναι πολύ καλός. Πού να ακούσετε τα mk6 τι εργοστασιακή πηγή είχαν. Σαν τρανζιστοράκι έπαιζε.
 

sirMao

Member
Nov 17, 2013
220
0
0
40
Για επιλογή οθόνης όμως αν κάποιος θέλει να βάλει ειναι η καλύτερη απο θέμα ομορφιά, γιατι έχω δει με πλαίσιο που αντικαθιστά τα κουμπιά και ειναι χάλια!
 

NickMrg

Pro Member
Jul 23, 2013
360
0
0
36
Φαίνεται λίγο περίεργο αλλά πιστεύω είναι και θέμα συνήθειας. Αν ήταν και ανοιχτή πιστεύω θα έδειχνε πολύ πιο ωραία ειδικά το βράδυ....

IMG00927.jpg


Προσωπικά αν έβαζα θα διάλεγα κάτι τέτοιο γιατί 1) δεν χάνεις την εργοστασιακή οθόνη με τις ενδείξεις και 2) μπορείς να διαλέξεις οποία πηγή θέλεις 2din και όχι μόνο την κινεζική...
 

laDAKIAS

Member
Jul 2, 2010
114
0
16
38
αθηνα
Αυτό δείχνει πολύ ωραίο καμία σχέση με κάποιο που είχα δει στο παρελθόν!
Και όπως είπες ΕΧΕΙΣ πολλές επιλογές και όχι τα κινέζικα τύπου oem που ο ενισχυτής τους τουλάχιστον είναι για κλάματα!

Αν και τώρα που το κοιτάω καλύτερα...πρέπει να είναι για το αμερικανικό!
Θα μπαίνει στα ευρωπαϊκά;
 

laDAKIAS

Member
Jul 2, 2010
114
0
16
38
αθηνα
Σε λειτουργικότητα μια χαρά είναι!
Αλλά σε εμφάνιση υστερεί πολύ!
Μάλλον όμως είναι η μόνη λύση...Οπότε!
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Τα focus σαν το δικό σου και τα fiesta σαν το δικό μου δέχονται καλύτερα και με εργοστασιακή εμφάνιση οθόνες ή radio-cd 2 din. Τα πιο καινούρια "χάνουν" πολύ, αλλά έχουν και πολύ ανώτερο εργοστασιακό ήχο έτσι κι αλλιώς.
 

golfakos

Newbie
Jul 10, 2017
1
0
0
35
θεσσαλονικη
ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΕΧΩ ΦΙΕΣΤΑ ΜΕΝΤΕΛΟ ΤΟΥ 2014. ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΟΘΟΝΗ ΓΙΑ ΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ. ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΡΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΩ?
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Golfakos δες σε αυτό το θέμα.
Το θέμα που δημιούργησες συνχωνεύτηκε με το υπάρχων
Απαγορεύονται τα κεφαλαία.Δείχνουν ότι φωνάζουμε
Ότι άλλη απορία έχεις μετά το διάβασμα του θέματος ρώτησέ μας
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο 2014, άρα έχεις το sync και πολλές λειτουργίες του αυτοκινήτου σου ελέγχονται/ρυθμίζονται από τα χειριστήρια του ηχοσυστήματος. Θα μπορούσες να δεις σε αυτή τη σελίδα που έχει κάποια aftermarket κινέζικα:

http://cadence.gr/shop/product-category/car-model/ford/fiesta/

Επίσης καλό είναι να απευθυνθείς σε κάποιον εγκαταστάτη που έχει ξανακάνει αυτή τη δουλειά, γιατί αν χάσεις το εργοστασιακό μενού του αυτοκινήτου, τότε μάλλον προβλήματα θα σου δημιουργήσει η εγκατάσταση aftermarket πηγής, παρά βελτίωση στο αυτοκίνητό σου.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread