Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Panic 26

Original poster
Pro Member
Feb 2, 2014
412
0
0
32
Καλησπέρα μανιακοί. Υπάρχει τίποτα υπ' όψιν για δίσκους πίσω αντί για τα ταμπούρα για το f/l; Και αν αυτό γίνεται χωρίς να βγω από την εγγύση; Ευχαριστώ!
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Δεν νομίζω να έχεις θέμα με την εγγύηση σου
Πάντως δεν νομίζω να έχει διαφορές με το pro/face ΜΚ7. Αυτό βέβαια θα φανεί όταν κάποιος από εσάς το δοκιμάσει
 

Panic 26

Original poster
Pro Member
Feb 2, 2014
412
0
0
32
Οπότε (μηχανικά τουλάχιστον) μένουμε με τα 125 για κανα 2 χρόνια και βλέπουμε, σωστά;
 

Panic 26

Original poster
Pro Member
Feb 2, 2014
412
0
0
32
Mountune φαντάζομαι. Εδώ έχω ακούσει για 140-150ps και 600-1000 ευρώ. Δεν ξέρω ποιά ισχύουν, βέβαια. Επίσης, έχω ψιλο-κοιτάξει και της Pumaspeed το πρόγραμμα που ανεβαίνει αρκετά στην τιμή. Αλλά πρωτίστως θα με ενδιέφερε η τοποθέτηση δίσκων πίσω (και για λόγους εμφάνισης, αλλά και απόδοσης φρένων), πάντα όμως μένοντας στην εγγύηση, μιας και είναι καινούριο ακόμα.
 
Για απόδοση φρένων δοκιμάζεις ένα καλύτερο τακάκι εμπρός, με καλύτερα υγρά φρένων όταν έρθει η στιγμή να τα αλλάξεις. Έτσι και αλλιώς όλη την δουλειά την κάνουν τα εμπρός εκτώς αν το φορτώνεις πίσω.
 

Panic 26

Original poster
Pro Member
Feb 2, 2014
412
0
0
32
Συνεπώς το αφήνω ως έχει; (Ακόμα και για εμφάνιση; )
 

Dark knight

Hero Member
Σαφως και κανουν την πιο πολυ δουλεια τα εμπρος φρενα Στελιο,αλλα οταν οδηγεις ενα αμαξι με ταμπουρα και μετα απο καιρο βαλεις δισκοπλακες η διαφορα στο φρεναρισμα του αυτοκινητου ειναι τεραστια.
Αυτο ειναι προσωπικη εμπειρια και γνωμη!! ;) ;)

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1391600851[/time]
Panic 26 said:
Συνεπώς το αφήνω ως έχει; (Ακόμα και για εμφάνιση; )

Οσο για την εμφανιση δεν το συζητω...ειναι μαματα τα δισκοφρενα πισω!!! ok234 ok234
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Aμα βαλεις βαθια το χερι στην τσεπη και επειδη φοβασαι για εγγυηση μπορεις να ψαχτεις να κανεις σε επισημο συνεργειο μετατροπη τα πισω φρενα του st.
 

Panic 26

Original poster
Pro Member
Feb 2, 2014
412
0
0
32
Το είχα σκεφτεί, απλώς το θέμα είναι πόσο βαθιά πρέπει να βάλω το χέρι στην τσέπη...
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
ναι
αλλά να έχεις και στο μυαλό σου το εξής
ότι τα 600e τα υπολογίζεις με την προυπόθεση να κάνεις ότι και τα μκ7.
αν πας στα φρένα του st2 θα σου έρθει πιο οικονομικά αλλά πόσο δεν ξέρω.
Είναι μία αλλάγη που δεν έχουμε δει ακόμα αν έχει διαφορές το μκ7 με το μκ7,5
 

Panic 26

Original poster
Pro Member
Feb 2, 2014
412
0
0
32
Ωραίος! Ευχαριστώ πολύ! Θα το ψάξω.
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Μαλλον πιο ακριβα θα παει αν βαλει του st2.Θα πρεπει να βαλει ολοκληρο τον πισω αξονα καινουργιο αν δεν κανω λαθος.Τα ιδια ειναι απ'οσο ξερω με τα δικα μας.
 

cRis

Member
Jun 16, 2013
260
0
16
Παιδιά σε συζήτηση που είχα χθες με κάποιον κάτοχο του f/l μου είπε οτι ισχύουν τα ίδια πράγματα όπως κ στο μκ7 όσον αφορά τα πίσω φρένα ( +αναρτήσεις ) για την τοποθέτηση πίσω δίσκων.

Κ του είπαν πως αν θέλει βελτίωση στη διάρκεια των διαδοχικών φρεναρισμάτων (που εκεί ενδεχομένως πάσχουμε) με λιγότερα λεφτά απ' οτι οι πίσω δίσκοι, αλλάζει τους μπροστά κ είναι βασιλιάς.

Φαντάζομαι οτι με τα λεφτά που άκουσα για πίσω δίσκους, ενδεχομένως κ κιτ με τετραπίστονα για μπροστά παίρνεις........
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Ναι τα μπροστά είναι πιο οικονομικά και βρίσκεις εύκολα
Μεταχειρισμένα τετραπίστονα βρίσκεις με αυτά τα λεφτά αλλά πόσο αξίζουν τα τετραπίστονα για αυτά που παρέχει το αμάξι σου?
εγώ αν θα έβαζα θα ήταν καθαρά εμφάνισης
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread