Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Kapsoulias

Original poster
New member
MK7
Mar 10, 2018
72
0
6
33
Αθηνα
Μοντέλο
MK7
Μπορούμε να βάλουμε πίσω diffuser από mk7.5 sport σε mk7 απλό?
 

BillMk7

Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
τα πλαϊνά καπάκια που κουμπώνει το diffuser και όλο μαζί στον προφυλακτήρα

https://www.originalcarparts.com/car-manufacturer/ford/st-line-models/fiesta-2008-2017-st-line/ford-fiesta-vanaf-12-2011-diffusor-met-spoiler-hoeken-1860472

όπως και στο video

https://www.youtube.com/watch?v=Pg6CXx0ZsT8
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #6
Kapsoulias ναι μπορεις να το βαλεις 1000% και ο τροπος ειναι οπως λεει ο Βασιλης!!! το εχω βαλει εγω και κουμπωνει τελεια ;)
 

fiestaf1

New member
Aug 29, 2018
85
1
8
μπορεις να πεις που το πηρες και ποσο κοστίζει?? ευχαριστω
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Το diffuser και γενικά τα genuine ανταλλακτικά/αξεσουάρ τα βρίσκεις στις αντιπροσωπείες της Ford ή σε εξειδικευμένα καταστήματα που ασχολούνται με την εμπορία ανταλλακτικών Ford.
Σε ποια πόλη/περιοχή βρίσκεσαι;
 

Kapsoulias

Original poster
New member
MK7
Mar 10, 2018
72
0
6
33
Αθηνα
Μοντέλο
MK7
Αθήνα βρίσκομαι και η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν έχω βρει κάτι... Και μάλλον θα πάω για του sport το diffuser από το mk7 που το βρίσκω πιο εύκολα και πιο οικονομικά
 

Papath01

Rookie
Feb 2, 2019
12
0
1
23
Άρτα
Kapsoulias said:
Μπορούμε να βάλουμε πίσω diffuser από mk7.5 sport σε mk7 απλό?

Μαζί με το diffuser θα χρειαστείς και τα πλα'ι'νά μάγουλα..
 

Dimitris

Member
Oct 15, 2019
209
25
28
Kapsoulias said:
Αθήνα βρίσκομαι και η αλήθεια είναι ότι ακόμα δεν έχω βρει κάτι... Και μάλλον θα πάω για του sport το diffuser από το mk7 που το βρίσκω πιο εύκολα και πιο οικονομικά

Εαν βρεις τα πλαινά μάγουλα πάντως εγώ έχω προς πώληση το μεσαίο κομμάτι δηλαδή τον διαχύτη του mk7.5(2015) ST-line σε πολύ καλή κατάσταση χωρίς σημάδια.
 

geogiou

MK7
Newbie
Jul 8, 2019
7
1
3
32
Μοντέλο
MK7
Καλησπέρα επειδή θέλω να αλλάξω το πισω diffuser έχω το απλό θελω να βάλω το σπορ πείτε μου από ποια μοντέλα κάνει.Επίσης θα πρέπει να αλλάξω και εξάτμιση ?
 

Dimitris

Member
Oct 15, 2019
209
25
28
To τελικο θα χρειαστει να αλλαξεις εαν βαλεις το diffuser του ST ετσι ωστε να μην ειναι άδειο το κενό που έχει για την διπλή απόληξη της εξάτμισης.
Εαν βάλεις το diffuser του sport/ st line δεν θα χρειαστει να αλλαξεις κατι στην εξατμιση
 

xrhstos fiestakis

MK7.5
Member
Jan 26, 2017
141
13
18
30
Πατρα
Μοντέλο
MK7.5
To τελικο θα χρειαστει να αλλαξεις εαν βαλεις το diffuser του ST ετσι ωστε να μην ειναι άδειο το κενό που έχει για την διπλή απόληξη της εξάτμισης.
Εαν βάλεις το diffuser του sport/ st line δεν θα χρειαστει να αλλαξεις κατι στην εξατμιση
Έχω δει κάτι προφυλακτηρες που έχουν δεξιά και αριστερά τρύπες για να μπούνε τα μάγουλα αλλά εγω έχω απλό προφυλακτηρα (trend) που δεξιά και αριστερά δεν έχει τρύπες , θα μπορούν να μπουν τα μάγουλα και με διάχυτη του st? Δηλαδή δεν ξέρω αν έχουν και διάφορα οι προφυλακτηρες trend με st-line
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread