Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

spithas

Member
Feb 6, 2011
162
0
0
για swift απλο (το sport εχει αλλο καρε) το καρε ειναι 4χ100 και το οφσετ σε aftermarket ζαντες παιζει απο 38-45.
 

kalgefteas

New member
May 31, 2013
86
0
0
παιδια καλησπερα μια ερωτηση αν η ζαντα εχει φαρδος 7.0, offset (ET) 35.0 και αποσταστη 108.00,θα ταιριαζει στο δικο μου φορδ φιεστα 2003 μοντελο? 15 φοραω της μαμα
 

kalgefteas

New member
May 31, 2013
86
0
0
θα υπαρχει πουθενα προβλημα ομως στο βουλκανιζατερ που πηγα με λεει τεριαζει στο δικο σου,πως μπορω να σου διξω την ζαντα να την δεις?
 

kalgefteas

New member
May 31, 2013
86
0
0
για να πουλησουν τι κανουν,αδερφε το τελευταιο καιρο ειμαι στο ψαξιμο για ζαντας τη ζαντα δηλαδη ακριβως να ζηταω δηλαδη ποσα offset πρεπει να ζηταω και ποσα οffset ειναι το δικο μου?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
19
www.fiestamaniacs.gr
Nα πουλήσει θέλει φυσικά, δεν τον ενδιαφέρει κάτι άλλο μου φαίνεται, από 52.5 με 6.5" (και με 6.0" στην 15άρα) θα σε πάει στο 35 με 7.0"; 17.5+0.5"(12.5)->3 εκατοστά πιο έξω ο κάθε τροχός και ταιριάζει;

Βρες κάτι από 45 μέχρι 49 offset. 52.5 θα βρεις μόνο στις εργοστασιακές ζάντες.
 
κάπου έχουν ανεβάσει τα παιδιά το οφσετ. Ότι και αν δοκιμάσεις να είναι ζάντα για φορντ και μόνο(!) . Το πρόβλημα με τις ζάντες απο τα Γαλλικά (πεζο-σιτροεν) είναι ότι δεν ταιριάζουν στον αφαλό με τα αυτοκίνητα μας. Έχουν μεγαλύτερο αφαλό με αποτελεσμα η ζαντα να στηρίζεται στα μπουλόνια και όχι στον αφαλό (όπως είναι το σωστό)
 

kalgefteas

New member
May 31, 2013
86
0
0
σε ευχαριστω φιλε να σαι καλα,εχεις καποια σιτε να μου δωσεις να ψαξω πιο πολυ θελω πολυακτινη ζαντα

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1391778608[/time]
εε για φορντ τον ειπα τον λαστιχα και με ειπε αυτες εδω ειναι
 

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
κοιτα τις team dynamic. και τις borbet. φτηνές σχετικά , ειδικά οι borbet, και έχουν και πολυάκτινες και βγάζουν κοντά στα δικά μας offset
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread