Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

magift

Original poster
Newbie
Aug 4, 2019
9
0
1
Γεια σας κι από εμένα.
Μαρία το όνομα μου. Diesel 1.5, 120 hp.
Πρώτη φορά ford. Εξαιρετικό αυτοκίνητο στον δρόμο, οικονομικό κτλ που ξέρετε.
Με ταλαιπωρεί το εξής: κατά καιρούς βγάζουν τα κλειδία το μνμ  no key detected. Στην αντιπροσωπεία έχει πάει τρεις φορές και τίποτα. Έχει κανείς καμιά ιδέα? Ευχαριστώ πολύ
 

Kostaspilitsis

Hero Member
Rookie
Mar 16, 2018
20
0
0
Καλορίζικο και καλά χιλιόμετρα να έχεις μαρία.
έχω το ίδιο μόνο που έιναι βενζίνη. στο βιβλιαράκι του αυτοκινήτου αναφέρει πως το μήνυμα αυτό μπορεί να εμφανισθεί αν η μπαταρία του κλειδιού είναι πολύ πεσμένη. σου προτείνω να αλλάξεις μπαταρία στα κλειδιά σου. επίσης αναφέρει ακόμα πως στο ειδικό χώρο του αυτοκινήτου που τοποθετούμε το κλειδί δεν πρέπει να υπάρχουν κινητά και άλλα μεταλλικά αντικείμενα γιατί τότε δημιουργούνται παρεμβολές. κάνε αυτά τα δύο και αν συνεχίσει να στο κάνει τότε πήγαινε αντιπροσωπεία και επέμεινε να το ψάξουν καλύτερα, αλλιώς, αν βλέπεις ότι δεν θέλουν να ασχοληθούν, πήγαινε σε κάποια άλλη.
 

magift

Original poster
Newbie
Aug 4, 2019
9
0
1
Σε ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου. Δυστυχώς δεν είναι η μπαταρία, την έχω άλλαξει δυο φορές. Και στον εγκέφαλο που το έβαλαν , στην αρχή δούλεψε και μετά από κάνα μήνα πάλι τα ίδια. Θα φτιαχτεί, το ξέρω , αλλά πολλή ταλαιπωρία και χάσιμο χρόνου.
 

Kostaspilitsis

Hero Member
Rookie
Mar 16, 2018
20
0
0
γενικά όταν δεν βρίσκουν την πηγή του προβλήματος είναι ταλαιπωρία και χάσιμο χρόνου για εμάς είτε για μικρά είτε για μεγάλα προβλήματα.
πήγαινε και σε άλλες αντιπροσωπίες μήπως βγάλεις άκρη γιατί μόνο απλό δεν είναι, ουσιαστικά, να μην μπορείς να χρησιμοποιήσιες το ίδιο σου το αυτοκίνητο.
 

Sharky

New member
Apr 14, 2012
82
3
8
Χανιά
Καλημέρα,χθές μου έβγαλε το αυτοκίνητο μήνυμα ότι πρέπει να αλλάξω μπαταρία σύντομα, όπως και έκανα γιατί λόγω της κατάστασης είπα να μην το αφήσω. Αλλάζω μπαταρία και σήμερα το πρωί που έφευγα για την δουλειά μου μου βγάζει no key detected!!! Πανικοβλήθηκα γιατί πίστεψα ότι δεν θα έμπαινε μπρος ο κινητήρας αλλά πάτησα το κουμπί και πήρε ,μετά μου έβγαλε πάλι μήνυμα ότι πρέπει να αλλάξω μπαταρία κτλ. Βρήκα να ασχολούμαι μέρες που είναι. Ελπίζω αύριο που θα πρέπει να φύγω από την εργασία μου να πάρει μπρος. Fiesta mk8 1.0 , έχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον ;
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
39
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #6
Χρήστο μου έχει τύχει να ανοίξω καινούργια μπαταριά και να μην είναι πλήρως φορτισμένη!! κανε έναν κόπο και άλλαξε πάλι , άλλα μην πάρεις από το ίδιο μέρος που πήρες ;)
 

Sharky

New member
Apr 14, 2012
82
3
8
Χανιά
Θα το κάνω,ελπίζω να μην είναι δυσλειτουργία στα ηλεκτρονικά του. Ευχαριστώ.
 

George_Mk7

Rookie
Dec 29, 2016
16
0
1
Καλημέρα παιδιά και Καλή Μ.Εβδομάδα,

Θέλω να ρωτήσω, εσεις αλλάζετε μόνοι σας την μπαταρία στο κλειδί. Μου εμφάνισε πριν 2 μέρες το μήνυμα για αλλαγή μπαταρίας κλειδιών το ΜΚ8 μου.

Ευχαριστώ!
 

gyiama

Member
Nov 30, 2017
141
5
18
Δεν είναι καθόλου δύσκολο να αλλάξεις μπαταρία μόνος σου. Έχει πολλά βιντεάκια στο internet για να δεις την διαδικασία.
 
  • Like
Αντιδράσεις: George_Mk7

George_Mk7

Rookie
Dec 29, 2016
16
0
1
Δεν είναι καθόλου δύσκολο να αλλάξεις μπαταρία μόνος σου. Έχει πολλά βιντεάκια στο internet για να δεις την διαδικασία.
Όντως φίλε μου. Ήταν πολύ εύκολο απο YouTube tutorial! ευχαριστώ

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread