Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Tony13

Original poster
Rookie
MK7
Σεπτ. 19, 2021
19
6
3
Μοντέλο
MK7
Καλησπερα.πριν λιγες μερες ειχα το αμαξι συνεργειο για αλλαγη κολαρων που ειχαν διαρροη.μου αλλαξαν και τα αντιψυκτικα.λιγες μερες μετα επλενα το αμαξι και βρηκα μουσκεμα μοκετα οδηγου κ συνοδηγου.μου μυριζει καπως περιεργα και εχει σαν γλιτσα.απωλεια δεν εχω το παρακολουθω 3-4 μερες.υπαρχει περιπτωση οταν αδειασαν τα αντιψυκτικα να μπηκαν καπως εκει;
Post automatically merged:

Καλησπερα.πριν λιγες μερες ειχα το αμαξι συνεργειο για αλλαγη κολαρων που ειχαν διαρροη.μου αλλαξαν και τα αντιψυκτικα.λιγες μερες μετα επλενα το αμαξι και βρηκα μουσκεμα μοκετα οδηγου κ συνοδηγου.μου μυριζει καπως περιεργα και εχει σαν γλιτσα.απωλεια δεν εχω το παρακολουθω 3-4 μερες.υπαρχει περιπτωση οταν αδειασαν τα αντιψυκτικα να μπηκαν καπως εκει;
Να σημειωσω πως ειμαι απο θεσσαλια και πριν λιγες μερες ειχαμε πολυ βροχη.υπαρχει περιπτωση να ειναι νερο και να εχει γλιτσα;
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,044
156
63
Μοντέλο
MK6
Χαίρετε. Πιθανως να γεμισε ακαθαρσια η αποχετευση του αμαξωματος. Υπαρχουν καποιες ωπες σε καποια σημεια.
Δεν γνωριζω που ακριβως ειναι στο μοντελο σου.
 

Tony13

Original poster
Rookie
MK7
Σεπτ. 19, 2021
19
6
3
Μοντέλο
MK7
Χαίρετε. Πιθανως να γεμισε ακαθαρσια η αποχετευση του αμαξωματος. Υπαρχουν καποιες ωπες σε καποια σημεια.
Δεν γνωριζω που ακριβως ειναι στο μοντελο σου.
Ford fiesta 2009 μοντελο εχω.
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,044
156
63
Μοντέλο
MK6
Καπου υφιστανται τρυπες ή αυλακια για υδροροη.
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,044
156
63
Μοντέλο
MK6
Και ειδοποιησε αν θελεις τι θα γινει.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Tony13

SKYLINE

New member
Jun 3, 2020
98
15
8
Ford fiesta 2009 μοντελο εχω.
Παντως στο προηγουμενο μοντελο 2002-07 βουλωνει η αποχετευση γρυλιες (κατω απο τους υαλοκαθαριστηρες) με αποτελεσμα οι κατοχοι να βρισκουν νερα στο πατωμα,πατακια.. Αρα και εσενα μηπως ειναι απο αυτο αφου δεν χανεις υγρα..
Αν ειναι βρεγμανη η μοκετα πανω ψηλα τοτε ειναι απο αυτο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Tony13 and Κεραυνός

Tony13

Original poster
Rookie
MK7
Σεπτ. 19, 2021
19
6
3
Μοντέλο
MK7
Τελικα το νερο εμπαινε μεσα απο το φιλτρο καμπινας.γυρω απο αυτο μπηκε κολλα.ελπιζω να λυθηκε το προβλημα
 
  • Like
Αντιδράσεις: Κεραυνός

Tony13

Original poster
Rookie
MK7
Σεπτ. 19, 2021
19
6
3
Μοντέλο
MK7
Απευθυνθηκες σε καποιον τεχνικο;
Σε φανοποιο το πηγα φιλε μου.
Εμπαινε λιγο μου ειπε απο το φιλτρο καμπινας και απο μια τσιμουχα που ειναι κατω απο τους υαλοκαθαριστηρες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Κεραυνός

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,044
156
63
Μοντέλο
MK6
Πολυ πιθανον. Ειδοποιησε μας αν πραγματι επισκευασθηκε. Δοκιμασε το με νερο απο λαστιχο αν θελεις.
 

Tony13

Original poster
Rookie
MK7
Σεπτ. 19, 2021
19
6
3
Μοντέλο
MK7
Πολυ πιθανον. Ειδοποιησε μας αν πραγματι επισκευασθηκε. Δοκιμασε το με νερο απο λαστιχο αν θελεις.
Σημερα το πηρα.μου ειπε οτι το εριξε πολυ νερο για να βεβαιωθει οτι πλεον δεν μπαινει νερο.φυσικα αυριο-μεθαυριο θα το πλυνω και θα το δοκιμασω και εγω οπως λες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Κεραυνός

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread