Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Redgeo

Original poster
Rookie
Aug 10, 2019
12
0
1
Καλησπέρα θα χρειαστώ νέα μπαταρία αλλά δεν βρήκα πουθενά ποια είναι η σωστή όπου έχω ρωτήσει ο καθένας μου λέει τα δικά του βάλε αυτή... βάλε την άλλη... βάλε πιο μεγάλη.Αν ξέρεις κάποιος παρακαλώ
Post automatically merged:

1.400cc 97hp Μκ7 2009 είναι το αμάξι
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,023
153
63
Μοντέλο
MK6
Χαίρετε.
Για ποια μαρκα, ιδιοτητες, διασταση;
Ποια ειναι η πιο αρμοζουσα;
 

Redgeo

Original poster
Rookie
Aug 10, 2019
12
0
1
Χαίρετε.
Για ποια μαρκα, ιδιοτητες, διασταση;
Ποια ειναι η πιο αρμοζουσα;
Καλησπέρα ουσιαστικά ρωτάω ποια είναι η σωστή μπαταρία άσχετα από μάρκα. Οι σωστές προδιαγραφές εκτός από τα νolt που είναι 12αρα. Η χωρητικότητα ah & cca αμπέρ εκκίνησης τι πρέπει να είναι?
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,023
153
63
Μοντέλο
MK6
Η εργοστασιακη θα αλλαχθει;
Πιθανως να αναγραφει αυτη που εχει τα χαρακτηριστικά της.

Πιθανως καποιος αλλος κατοχος αυτου του μοντελου σε βοηθησει.
 

SKYLINE

New member
Jun 3, 2020
98
15
8
Καλησπέρα θα χρειαστώ νέα μπαταρία αλλά δεν βρήκα πουθενά ποια είναι η σωστή όπου έχω ρωτήσει ο καθένας μου λέει τα δικά του βάλε αυτή... βάλε την άλλη... βάλε πιο μεγάλη.Αν ξέρεις κάποιος παρακαλώ
Post automatically merged:

1.400cc 97hp Μκ7 2009 είναι το αμάξι
Θα βαλεις τα ιδια ah με μεγαλυτερο cca! Αυτο που πρεπει να σε προβληματιζει ειναι αν η μπαταρια που θα σου δωσουν θα εχει τα cca που αναγραφει ο κατασκευαστης της μπαταριας???!!!
Κανονικα σε μια μετρηση καινουργιας πρεπει το cca να ειναι πανω απο το 95%!!! Αρκετες στην αγορα παιζουν γυρω στο 75% ασχετως κοστους..! Ετσι ξερεις τι αγοραζεις και σαφως θα σου κρατησει περισσοτερα χρονια!!! Αρα τον βαζεις να στην μετρησει μπροστα σου ή παιρνεις εσυ ενα διαγνωστικο 30-50ευρω!
ΥΓ. Η ταση δεν επηρεαζει το cca!!! Γιατι μπορει να σου πουν θελει φορτιση.. Ψεματα!!!!

 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread