Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kent

Rookie
Dec 27, 2011
17
0
0
pitbull said:
Φιλε kent το εχω ξαναπει.
Οπως ειπε ο αγαπουλας μου,αναλογα τα γουστα του καθενα και τι ζηταει κρινει αν αξιζει η οχι.Οσον αφορα τα Mk7 και την Mountune κατα την αποψη μου τα πακετα ειναι αρκετα lite.Δηλαδη αν ενα πακετο του μπαρμπαΜητσου μπορει να σου δωσει 20 αλογα με την mountune θα παρεις 15.Ειναι στην μεση η ford και δεν τους αφηνει τα τα τσιτωσουν ολα να στραγγιξουν το κωλομοτερι  AR15firing

Για να μην παρεξηγηθω οχι οτι ειναι πατατες και δεν αξιζουν τα λεφτα τους αλλα για τους πολυ μερακληδες δεν κανουν.Και παντα μιλαω οσον αφορα τα Mk7(για τα αλλα δεν ξερω τι φτιαχνει)και εχοντας παντα στο μυαλο το δικο μου,κανα 2-3 140αρια που εχουν φτιαχνει δεν ξερω τι κανουν.Αλλα εχω υπονοιες οτι και αυτα ειναι lite lite
Για εμενα και αυτο το φιεστα οπως τα προηγουμενα,δεν αξιζει να πεταξεις τα λεφτα στην ατμοσφαιρα περιμενοντας πολλα πραγματα.Καλυτερα τουρμπισμα και οτι γινει.

Οσον αφορα το αμαξι μου φορεσα δυο προγραμματα του Καρανικολα,πατησε στο δικο μου και δοκιμασε να τα πειραξει.Το πρωτο που εφτιαξε δεν βγηκε καλο και υπηρχε θεμα με την πεταλουδα που διαπιστωθηκε αργοτερα.Τελικα μειναμε στο δευτερο και λεγαμε να το πειραξουμε και αλλο αλλα μειναμε στα λογια.Βαρεθηκα να ασχολουμαι με τα ιδια και τα ιδια και ηδη ειχα μεινει πολυ πισω στο να ολοκληρωσω την βελτιωση του αυτοκινητου σε ολους τους τομεις.
Πλεον εχω βαλει τις βασεις και επιφυλασομαι στο μελλον(εχει ο Θεος εγω δεν εχω) για περαιτερω βελτιωση η χοντρη μετατροπη.

Το μετρησα 2-3 τελευταιες φορες στον Καφετζη και επαιξε στα 150 περιπου  rules

Ευχαριστω για την απαντηση pitbull.

Δεκτο οτι φτιαχνουν lite προγραμματα λογω ford αλλα οταν επιλεγεις ενα πακετο με εγγυηση απο μια εταιρια με ονομα περιμενεις να το περασεις και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο. Απο αυτα που διαβασα στις προηγουμενες σελιδες αλλα και στο τελευταιο σου μηνυμα ειδα οτι το αμαξι καθε τρεις και λιγο ηταν στο συνεργειο μπας και βρεθει λυση γιατι δεν αποδιδει οπως πρεπει με αποτελεσμα να μην το ευχαριστιεσαι κι εσυ.
Αν μου ελεγες οτι ναι μεν ειναι πιο lite απο το πακετο του "μπαρμπαμητσου" αλλα το βαζεις και δεν εχεις τρεχαματα, θα ελεγα ΟΚ.
Δεν ξερω αν κανω καπου λαθος. :)
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
ποσο θελεις δηλαδη να σου βγαλει το αμαξι σου μια χαρα ειναι για μενα 150 αλογα και κραταει 140 και πανω για 1000 και στροφές 30 αλογα πανω απο μαμα ειναι πολυ καλα για ατμοσφαιρα με lite εκκεντρα  μπραβο στο αμαξι σου
 

kent

Rookie
Dec 27, 2011
17
0
0
mexico said:
ποσο θελεις δηλαδη να σου βγαλει το αμαξι σου μια χαρα ειναι για μενα 150 αλογα και κραταει 140 και πανω για 1000 και στροφές 30 αλογα πανω απο μαμα ειναι πολυ καλα για ατμοσφαιρα με lite εκκεντρα  μπραβο στο αμαξι σου

Μαλλον δεν εγινα κατανοητος. Ειπα οτι θα ηταν δεκτη η αποδοση αν το αμαξι δεν χρειαζοταν να μπαινοβγαινει στο συνεργειο. Απο τη στιγμη που διαλεξε να βαλει το πακετο της mountune θα περιμενα να μην εχει τα τρεχαματα που ειχε.
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
απ'οσο καταλαβαινω δεν ειχε καμμια ζημια για να μπαινοβγαινει στο συνεργειο...απλα εψαχνε τα 5 επιπλεον αλογα...κ γω  π.χ με το mr200 δυναμομετρησα 193 αλογα...απλα δεν μπηκα στην διαδικασια να ψαχνω τα 7 αλογα επιπλεον καθως με καλυπτε απολυτα η λειτουργεια κ η αποδοση του ή αν το dyno ειναι σωστο κλπ....προσωπικα το θεωρω απολυτα λογικο να υπαρχουν τετοιες αποκλισεις +- 5 αλογα παντως..
 

kent

Rookie
Dec 27, 2011
17
0
0
DarthFiesta said:
απ'οσο καταλαβαινω δεν ειχε καμμια ζημια για να μπαινοβγαινει στο συνεργειο...απλα εψαχνε τα 5 επιπλεον αλογα...κ γω  π.χ με το mr200 δυναμομετρησα 193 αλογα...απλα δεν μπηκα στην διαδικασια να ψαχνω τα 7 αλογα επιπλεον καθως με καλυπτε απολυτα η λειτουργεια κ η αποδοση του ή αν το dyno ειναι σωστο κλπ....προσωπικα το θεωρω απολυτα λογικο να υπαρχουν τετοιες αποκλισεις +- 5 αλογα παντως..
Αν δεν κανω λαθος στην αρχη δεν εψαχνε για 5 αλογα (συμφωνω σε οσα ειπες) αλλα ~15 μιας και ειδε γυρω στα 140 ή κατι δεν εχω διαβασει καλα
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
ο καλυτερος απ'ολους ειναι να απαντησει ο ιδιος....απλα εχω κ γω κ μια 2ερη δυναμομετρηση με το mr200 οπου λεει 183 αλογα στην τατ ;)
 

pitbull

Original poster
Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Για εμενα ολα Lite ηταν,προγραμμα-εκκεντροφοροι.Αμα το ηξερα οτι θα πηγαινε ετσι το πραμα δεν θα το εβαζα και ουτε καν θα αγοραζα το αμαξι.
Βεβαια μην ξεχνατε οτι οταν εγω προχωρησα στην δοκιμη του κιτ δεν υπηρχε καποιος προγραμματιστης που αποδεδειγμενα εχει προγραμμα που αποδιδει.Μονο φυκια και μεταξωτες κορδελες ειχαμε δει.

Για εμενα συγκρινοντας το αμαξι μου με του Panosd(οποια και αν μπορει να ειναι η διαφορα)ειναι καλυτερο μιας και δεν φοραει εκκεντροφορους και παει πολυ καλα.
Τα πραγματα ειναι πολυ απλα,τα ζυγιζεις τα υπολογιζεις και τραβας το δρομο σου.Εγω ειμαι της φιλοσοφιας να δοκιμαζω καινουργια πραματα και να ρισκαρω με αποτελεσμα να μην μου βγαινουν παντα,εκανα τις επιλογες μου και συνεχιζω.

mexico αν απο την αρχη ειχε βγαλει 150 θα ηταν αποδεκτο,δεν θα εκανα τον κοσμο ανω κατω για 5 αλογα.
Τα εχω πει πολλες φορες νομιζω και τα εχω γραψει αλλες τοσες.Εψαχνα 15αλογα και 2 κιλα ροπης(την δυναμομετριση στο maha ας μην την σχολιασουμε παλι),το πρωτο αποτελεσμα που εβγαλε το αυτοκινητο ηταν μη αποδεκτο απο εμενα,σε σημειο να θελω να τα ξυλωσω ολα.

Αν ημουν Αγγλια και επαιζα μπαλα κατευθειαν με την Μountune θα ειχαμε τελειωσει το θεμα σε ενα μηνα.Δεν ξερω αν δεν μπορουσαν να συνεννοηθουν με τον εδω αντιπροσωπο η αν αυτο ηταν το πραμα που πουλαγαν και δεν με ενδιαφερει.Εγω Αγγλος δεν ειμαι(να πινω νερο στο ονομα της Mountune),η εγγυηση δεν με ενδιαφερει θελω αυτο που λενε οτι προσφερουν.
Δεν αγορασα ενα αμαξι και μετα αποφασισα να το βελτιωσω,αγορασα ενα αμαξι για να το βελτιωσω και εχοντας βαλει τους στοχους απο πριν.Ισως αγορασα λαθος αμαξι(φταινε οι κακες παρεες) αλλα εχουμε μελλον μαζι και ξερω πλεον ποιος ειναι ο δρομος και ποιες οι επιλογες μου.

Να συμπληρωσω οτι οι τελευταιες δυναμομετρησεις εγιναν ενα χρονο μετα απο τις πρωτες και εχοντας απο τοτε αλλαξει εισαγωγη,παιξει αρκετες φορες με τους εκκεντροφορους και προγραμματισει αλλες τοσες.Συν οτι μετρηθηκε σε αλλο δυναμομετρο με διαφορετικες κλιματικες συνθηκες και σε ολα τα πατηματα με κλειστο καπο.

Νομιζω τα εχω καλυψει ολα,πλεον εχω τελειωσει εντελως στο σταδιο που ειμαι και το χαιρομαι ποτιζοντας το αβερτα βενζινη  :)
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Δεν είναι 30 αλογα πανω!! Πως βγαίνουν τέτοια συμπεράσματα μετά από τόσα ποστ που έχουν γραφτεί?

Από την μάνα του ήταν παραπάνω άλογα όπως εξάλλου και όλα τα Μκ7. Τουλάχιστον αυτό μας έχουν δήξει μέχρι τώρα τα δυναμόμετρα.

Το αμάξι στην αρχή είχε βγάλει 140 επομένως έψαχνε 15 άλογα. Για μένα φυσικά και έκανε καλά που το έψαξε τόσο πολύ με το αμάξι. Αυτό που κατάφερε μπορεί να μην είναι αυτό που υπόσχετε η mountune αλλά τουλάχιστον τα πλησίασε σε μέγιστο αριθμό. Με λίγα λόγια μετά από τόσο ψάξιμο και ταλαιπωρία θα μπορούσε κανείς να πει ότι ,η mountune δεν δίνει αυτά που υπόσχετε!

Και στου Μπάμπη και στου Περικλή δεν έδωσε τις ιπποδυνάμεις που δηλώνει. Ο ένας δεν αποδέχτηκε τα νούμερα και ο άλλος αντίστοιχα τα αποδέχτηκε και δεν ψάχτηκε περεταίρω.
 

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
StuparArt said:
Δεν είναι 30 αλογα πανω!! Πως βγαίνουν τέτοια συμπεράσματα μετά από τόσα ποστ που έχουν γραφτεί?

Από την μάνα του ήταν παραπάνω άλογα όπως εξάλλου και όλα τα Μκ7. Τουλάχιστον αυτό μας έχουν δήξει μέχρι τώρα τα δυναμόμετρα.

Το αμάξι στην αρχή είχε βγάλει 140 επομένως έψαχνε 15 άλογα. Για μένα φυσικά και έκανε καλά που το έψαξε τόσο πολύ με το αμάξι. Αυτό που κατάφερε μπορεί να μην είναι αυτό που υπόσχετε η mountune αλλά τουλάχιστον τα πλησίασε σε μέγιστο αριθμό. Με λίγα λόγια μετά από τόσο ψάξιμο και ταλαιπωρία θα μπορούσε κανείς να πει ότι ,η mountune δεν δίνει αυτά που υπόσχετε!

Και στου Μπάμπη και στου Περικλή δεν έδωσε τις ιπποδυνάμεις που δηλώνει. Ο ένας δεν αποδέχτηκε τα νούμερα και ο άλλος αντίστοιχα τα αποδέχτηκε και δεν ψάχτηκε περεταίρω.

Καλά όχι και δεν ψάχτηκε ενώ έστειλε εγκέφαλο αγγλία ... μην λέμε ό,τι να'ναι! Και επειδή δεν είδε αυτά που περίμενε ο μπάμπης  δεν σημαίνει πως η mountune είναι light και τα λοιπά που ακούω... Δύο ST μέχρι στιγμής κατουράνε ότι βρίσκουνε στα 200 άλογα... και 200+ το καινούριο... που είναι το light σε αυτή την περίπτωση; Μπορεί να μην είναι ΤΕΡΜΑ αλλά όχι και light...

Την εγγύηση σου κρατάει και αντί να το υποστηρίζουμε αυτό το καταδικάζουμε και λέμε είναι για τον .... η εταιρεία...

Ένα κακό έχει η mountune... ότι αλλάζεις χρώμα στα μαλλιά σου μέχρι να βγάλει κάτι :D
 

pitbull

Original poster
Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Στεφανε αμα θες να κρατησεις εγγυηση στο ford σου πηγαινε και βαλε Mountune,απλα τα πραγματα.
Εγω μιλαω συγκεκριμενα για τα mk7 αποδεδειγμενα και οχι για ολα τα κιτ που βγαζει.Και δεν μιλαμε μονο για νουμερα αλλα και για το τι εκανε στον δρομο.

Το 2.0 λιτρο st αποδεδειγμενα ηταν και ειναι επιτυχημενο.Ομως αλλο εκεινο το μοτερ και αλλο του Mk7.Μην ξεχνας οτι το 2λιτρο το πουλαγαν για 150 και εβγαζε λιγοτερα,πιστευω οτι εκεινο το μοτερ ειχε αρκετα περισσοτερα περιθωρια και γι'αυτο εβγαλαν και 3ο πακετο.

Τωρα για το καινουργιο st και αυτο δειχνει οτι δουλευει,εδω δουλευουν πολυ καλα τα προγραμματα για τα 1.0ρια απο αλλες εταιριες δεν θα απεδιδε αυτο?
Προσωπικα πιστευω οτι ενα καλο προγραμμα αλλης εταιριες θα αποδωσει καλυτερα απο της mountune αλλα δεν θα εχεις εγγυηση.

Μη τα μπλεκουμε ομως τα πραγματα,εδω μιλαμε για τα Mk7 και οχι για ολα μαζι.Αν καποιος που εχει βαλει Mountune Ελλαδα σε ενα Mk7,εχει δει διαφορετικα πραγματα απο εμενα ας το πει.

Μην το κανουμε οπως στο αλλο θεμα,δηλαδη μια επιτυχια παντα επιτυχια η μια αποτυχια παντα αποτυχια.Δεν υπαρχει μονο ασπρο-μαυρο αλλα υπαρχει και το γκρι(και οπως μαθατε βγαινει σε 50 αποχρωσεις  :D )
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Γνωρίζω πολύ καλά ότι έστειλε τον εγκέφαλο έξω. Τα νούμερα που αναφέρονται είναι μετά την επιστροφή του εγκεφάλου. Ήταν επιλογή ιδιοκτήτη να μην το ψάξει περεταίρω και μου έχει πει ο ίδιος τους λόγους που δεν ψάχτηκε περεταίρω. Επομένως ξέρω πολύ καλά τι λέω!

Δεν είπα ότι ΤΑ αυτοκίνητα της mountune δεν πάνε? Εσύ αυτό κατάλαβες?

Ο Μπάμπης αυτά που είδε τα είδε μετά από πολύ ψάξιμο ακόμα και μετά από την επικοινωνία με την mountune. Πόσοι είναι αυτοί που θα ψαχτούν τόσο?


Στεφανε έχεις δει αποτελέσματα η νούμερα η ακόμα καλύτερα κάποιο πάτημα από Μκ7 MP140 η και το ΜR155 που σου άφησαν την εντύπωση ότι πάνε πολύ καλά? Εγώ με αυτά που έχω δει δεν μπορώ να πω ότι η mountune στα Μκ7 δεν είναι light η ότι στην περίπτωση του Μπάμπη δεν είναι για τον …. μετά από όλα αυτά που τράβηξε
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
StuparArt said:
Και στου Μπάμπη και στου Περικλή δεν έδωσε τις ιπποδυνάμεις που δηλώνει. Ο ένας δεν αποδέχτηκε τα νούμερα και ο άλλος αντίστοιχα τα αποδέχτηκε και δεν ψάχτηκε περεταίρω.

StuparArt said:
Γνωρίζω πολύ καλά ότι έστειλε τον εγκέφαλο έξω. Τα νούμερα που αναφέρονται είναι μετά την επιστροφή του εγκεφάλου. Ήταν επιλογή ιδιοκτήτη να μην το ψάξει περεταίρω και μου έχει πει ο ίδιος τους λόγους που δεν ψάχτηκε περεταίρω. Επομένως ξέρω πολύ καλά τι λέω!
8) 8) 8)

Τι ακριβως παραπανω να ψαξω?δεν εχω καταλαβει?οτι πριν στειλω τον εγκεφαλο Αγγλια εβγαλα 193αλογα με 95ρα?κ οταν το εστειλα εβγαλα 183 αλογα με 100ρα σε αλλο dyno?

Οτι δεν ξερω τι παιζεται με τα δυναμομετρα απο 1ο χερι μηπως?

Νικο αυτη ειναι η δικια σ γνωμη οτι μπορει να παρει παραπανω το mr200...μηπως εχεις καποιο 2.0 ST να το δω κ γω το παραπανω?φερτο μ κ με συμπιεσεις κ ροικες κ εκκεντρα καννιβαλους δεν εχω θεμα...αρκει να ειναι ατμοσφαιρικο...με τα ταπεινα 183 αλογα μου...γιατι τα 193 πανε γαργαρα...δεν εχω θεμα...

Tο οτι δεν το χω ψαξει επισης....μηπως δεν το χα ψαξει κ πριν την mountune?θυμασαι τι φοραγα πριν την mountune κ πως πηγαινε το αμαξι κ ξαφνικα εγινα "λαλιστατος" μονο με την mountune?

Εχω περασει απο 4 αποδεδειγμενα επιτυχημενα σταδια το 2.0 ST....αυτα που επελεξα custom πριν την mountune(φιλτρο-σπυραλ-πεταλουδα) το mp165 κ απο  "2 σταδια" MR200 κ δεν θα δεχθω οτι δεν εχω ψαξει το αμαξι σε οποιοδηποτε σταδιο που ημουν ...ειτε mountune ειτε πριν την mountune..

κ επειδη λεγονται διαφορα κ οι αποψεις ειναι σεβαστες...."αν ηταν πιο φτωχο,αν η πεταλουδα τραγουδαγε στο 100%,αν,αν,αν,αν,αν,αν....(που ουτε ο ΑΝ7 να εισασταν tease) θα πηγαινε καλυτερα....καντε το εσεις ή οποιος προγραμματιστης θελει κ μπορει ας το κανει ετσι..αφου ειναι τοσο απλο γιατι δεν υπαρχουν αλλα Fiesta τετοια?

Οχι μονο λογια ομως...(η mountune το δουλευει πλουσιο κ θα μπορουσε πιο φτωχο)...κ φερτε το...
pitbull said:
Μπαμπη απαντησα οτι αφορα το δικο μ οπου αναφερεται ο Νικος...
Στεφανε αμα θες να κρατησεις εγγυηση στο ford σου πηγαινε και βαλε Mountune,απλα τα πραγματα.
Εγω μιλαω συγκεκριμενα για τα mk7 αποδεδειγμενα και οχι για ολα τα κιτ που βγαζει.Και δεν μιλαμε μονο για νουμερα αλλα και για το τι εκανε στον δρομο.

Το 2.0 λιτρο st αποδεδειγμενα ηταν και ειναι επιτυχημενο.Ομως αλλο εκεινο το μοτερ και αλλο του Mk7.Μην ξεχνας οτι το 2λιτρο το πουλαγαν για 150 και εβγαζε λιγοτερα,πιστευω οτι εκεινο το μοτερ ειχε αρκετα περισσοτερα περιθωρια και γι'αυτο εβγαλαν και 3ο πακετο.

Τωρα για το καινουργιο st και αυτο δειχνει οτι δουλευει,εδω δουλευουν πολυ καλα τα προγραμματα για τα 1.0ρια απο αλλες εταιριες δεν θα απεδιδε αυτο?
Προσωπικα πιστευω οτι ενα καλο προγραμμα αλλης εταιριες θα αποδωσει καλυτερα απο της mountune αλλα δεν θα εχεις εγγυηση.


Μη τα μπλεκουμε ομως τα πραγματα,εδω μιλαμε για τα Mk7 και οχι για ολα μαζι.Αν καποιος που εχει βαλει Mountune Ελλαδα σε ενα Mk7,εχει δει διαφορετικα πραγματα απο εμενα ας το πει.

Μην το κανουμε οπως στο αλλο θεμα,δηλαδη μια επιτυχια παντα επιτυχια η μια αποτυχια παντα αποτυχια.Δεν υπαρχει μονο ασπρο-μαυρο αλλα υπαρχει και το γκρι(και οπως μαθατε βγαινει σε 50 αποχρωσεις  :D )

8) 8) 8) 8)

Μπαμπη στο ΜR155 ετρεξες σε ολα τα dyno κ κοιταγες τα νουμερα...Οποτε μην λες δεν αναφερομαι σε νουμερα...Επισης δοκιμασες κ με ΜΚ7 Φ-Ε κ τα αμαξια δεν ειχαν επαφη μεταξυ τους...Τι ακριβως δεν ειδες στην τελικη με το MR155?

Το μονο που εχεις να μ αντιπαραθεσεις ειναι του panosd οπου επιβεβαιωνει τον κανονα την εξαιρεσης.....κ μαγκια του που καταφερε να το φτιαξει ετσι στην τελικη...

Γραφει καπου η mountune οτι σ δινω κ το τελευταιο αλογο?(αν υπαρχει) τι ακριβως ζητας?μηπως δεν σ αρεσουν οι καμπυλες?ενα ΦΠΕ+εκκεντρα εισαι...κ εισαι σχεδον 1,5 κολωνα μπροστα απο μκ7 Φ-Ε...

Μετρησατε ποτε χρονους με Vbox πριν κ μετα αφου τα εχετε κανει ολα?γιατι εγω αυτο κανω...αλλα δεν ψαχνομαι βεβαια.. :D

Μονο ετσι θα μπορουσατε με τον πιο αξιοπιστο τροπο να δειτε ΑΚΡΙΒΩΣ ποση βελτιωση εχει πεσει...

Υγ:Επισης πριν αρχισετε να ριχνετε τα ποστ θα μπορουσαμε να τα πουμε στον καφε ολα αυτα που ειναι τωρα κ να λυθουν ολες απορειες οπως κ να ειπωθουν ολες οι αποψεις οπου ειναι κ σεβαστες κ οχι παμε για show εδω κ μετα καφεδακι...





Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1425840938[/time]
υγ2:Aλλα οπως αποδυκνειεται τουλαχιστον για fiesta η τεχνογνωσια εδω στην Ελλαδα δεν μπορει να ξεπερασει ακομα κ την "ηπια" βελτιωση της mountune..στα λογια παντως σιγουρα ξεπερνιεται
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
ε μπραβο ρε περικλη ενας ανθρωπος που μιλαει σωστα εδω μεσα. ενα fiesta 1.6 ειναι ρε παιδια φτερα να βγαλει οπως λεει και ο περηκλης παρτε ενα v box παρτε ενα μαμα που υπαρχουν κ το Mr 155 και δειτε τι κανουν αν εχει κερδισει 0-100 οσα λεει η mountune αν 0-400 ειναι οπως τα λεει η mountune . ο panosd οπως ξερω εχει παιξει και με την εξατμίση δηλαδη μη κοιταται ενα κοιταται το συνολο . ξερω είχατε καποια θεματα αλλα αν οι καμπυλες σου ειναι ετσι και στο δρόμο το αμαξι σου ειναι προτυπο για 1,6 ουτε τα ραλυ τοσα αλογα με τοσα λιγα πραγματα
 

pitbull

Original poster
Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Συγγνωμη ρε Περικλη αλλα παρεξηγηθηκες η τρολαρεις;
Εγω δεν απαντησα ηδικα σε εσενα αλλα γενικα.
Δεν ετρεξα σε ολα τα dyno,μαζι πηγαμε Τατ μετα το πατημα με το φ.ε που λες
και επειδη δεν πιστευαμε αυτο που ειδαμε πηγαμε και maha και θυμασαι οτι εδειξε
κατι περιεργα.Για εμενα το Τατ επαιζε πιο σημαντικο ρολο μιας και ειχα μετρησει εκει
και μαμα,απο τοτε δεν ξαναπηγα να μετρησω πουθενα.
Μετα στα πατηματα με τον Πανο ειδαμε νομιζω αν το αμαξι ηταν 140 η 148 maha....

Τοτε δοκιμασα και με το polo του Γιωργου,μπορει να ηταν πιο ελαφρυ,να ειχε κοντο σασμαν η μικροτερες
ζαντες αλλα δεν υπηρχε επαφη.

Αν μιλας για μετα απο ενα χρονο που πηγα στο καφετζη τοτε ναι πηγα και αλλου.Αλλα αυτα που εβγαλε στον Καφετζη ειναι με αλλη εισαγωγη και πειραγμενο προγραμμα.

Με vbox δεν μετρησαμε,δεν εχουμε και δεν θα περναμε για χαρη της mountune,χρονους παντως μετρησαμε και δεν ηταν αυτοι που ελεγαν.

Απορω ωρες ωρες αν δεν τα γραφω σωστα και δεν βγαινει συμπερασμα.Δεν εχω να πω κατι αλλο βγαλτε
όποιο συμπερασμα θελετε.
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
Γιατι να παρεξηγηθω?την γνωμη μ εγραψα οπως κ εσεις την δικια σας... :)
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Περικλή έχεις πάρει πολύ φόρα και πετάς πολλές μ...κιες…..

Έχεις εκλάβει τελείως λάθος αυτό που έγραψα!! Δεν θα σου τα αναλύσω από εδώ! Εάν σε ενδιαφέρει πάμε αύριο για καφέ να τα πούμε λίγο μιας και απ ότι φαίνεται μετά από τόσα χρόνια που γνωριζόμαστε και χωρίς ποτέ να κατηγορήσω τα αμάξια σου ..ισα ισα.. ,στάθηκες σε κάτι που ανέφερα καλοπροαίρετα και όχι υπονοώντας κάτι! Πηστεψε με έχω τόσο θάρρος που θα μπορούσα να τα πω και μπροστά σου και όχι να κάνω  ‘’υποτιθέμενο show’’. 

Εάν σε ενδιαφέρει πραγματικά να κρατήσουμε την φιλία η ότι τέλος πάντων μπορεί να χαρακτηριστεί αυτό, πάρε τηλ να τα πούμε από κοντά. Γραπτά δεν πρόκειται να βγει άκρη!


Απλά σε παρακαλώ σταματήστε να πετάτε υπονοούμενα… .δεν σε έχω θίξει ποτέ έτσι!!!
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
περα  απο mountune μετα απο ολα αυτα που εκανες το αμαξι σου ειναι πλέον δυνατό   η και τα 150 αλογα που εβγαλε δε φαινονται
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Με ολο το σεβασμό θα σας παρακαλεσω να διατηρήσετε τν συζήτηση σε ήπιους τόνους και χωρίς να ξεφεύγουμε απο το θεμα. Υπάρχουν και αλλοι τροποι να τα βρείτε οπως ειπε και ο StuparArt.
 

AN7

Member
Oct 2, 2010
241
1
0
36
Βάρκιζα
DarthFiesta said:
κ επειδη λεγονται διαφορα κ οι αποψεις ειναι σεβαστες...."αν ηταν πιο φτωχο,αν η πεταλουδα τραγουδαγε στο 100%,αν,αν,αν,αν,αν,αν....(που ουτε ο ΑΝ7 να εισασταν tease) θα πηγαινε καλυτερα....καντε το εσεις ή οποιος προγραμματιστης θελει κ μπορει ας το κανει ετσι..αφου ειναι τοσο απλο γιατι δεν υπαρχουν αλλα Fiesta τετοια?
Τι έκανα εγώ ρε?
Λασπολογείς πίσω από την πλάτη μου??? (είναι και επίκαιρο :p)



Ρε μάγκες, κάθεστε και τσακώνεστε χωρίς νόημα.
Έβγαλε η mountune το MR155.
Είμαι 10000% σίγουρος ότι στην αγγλία αν δυναμομετρηθεί σε κάποια δυναμόμετρα θα βγάλει 155 άλογα.
Δεν σου λέει πουθενά 30 άλογα κέρδος. Σου δηλώνει απλά 155άλογα που το έχουν μετρήσει αυτοί εκεί.
Τώρα αν θα βγάλει 150, 158, 159 άλογα, ε σίγουρα είναι μέσα στις πιθανότητες, κανένα μοτέρ δεν βγάζει τα ίδια άλογα, κάποιο θα είναι καλύτερο κάποιο χειρότερο.
Απλά στην ελλάδα γουστάρουμε να γ@μαμε με λίγα άλογα και μας έχουν πάρει χαμπάρι και οι δυναμομετράδες.

Σε αυτό που λέει ο περικλής έχει ένα δίκιο. Όλο ότι είναι ήπιο ακούγεται για της mountune.
Έχει βγει κάποιο άλλο πιο δυνατό?(δε το λέω ειρωνικά ή με κάποιο υπονοούμενο, απλά δεν το έχω παρακολουθήσει)


Μια συμβουλή, καλή η θεωρία αλλά καμιά φορά απέχει πολύ απ την πράξη.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread