Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

andrnith

Original poster
Member
May 17, 2018
106
1
18
31
Αθήνα
Καλησπέρα μανιακοί,

Ξέρει κάποιος αν προβλέπεται να υποστηρίξει ποτέ το SYNC3 Mirrorlink; Έχετε ακούσει τίποτα; Υπάρχει σε πολλά αυτοκίνητα και εμείς τίποτα!
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,307
180
63
50
Αθήνα
Επίσημα για την ώρα, μόνο AppLink και AndroidAuto/CarPlay.

Ανεπίσημα, μια χαρά δουλεύει το MirrorLink, για rooted android συσκευές ;)
 

andrnith

Original poster
Member
May 17, 2018
106
1
18
31
Αθήνα
The Ace said:
Επίσημα για την ώρα, μόνο AppLink και AndroidAuto/CarPlay.

Ανεπίσημα, μια χαρά δουλεύει το MirrorLink, για rooted android συσκευές ;)
Ααα μπράβο! Εκεί ήθελα να καταλήξω! Έχω βρει κάποιες εφαρμογές για MIrrorLink μέσω Android Auto, εύκολες στην εγκατάσταση και με πολλά Tutorials στο You Tube. Ενώ λοιπόν τα βάζω όλα στο κινητό και ρυθμίζονται μια χαρά, είναι root το κινητό μου, δε το κάνει στην οθόνη του αυτοκινήτου. Έχεις ασχοληθεί καθόλου;
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,307
180
63
50
Αθήνα
Αν μιλάμε για AA_Mirror και XDA, δουλεύει κανονικά, αν έχεις κάποιο πρόβλημα, θα πρέπει να ρωτήσεις σε κάποιο σχετικό thread, π.χ. εδώ.

Πάντως γενικώς το χακάρισμα του ΑΑ είναι λίγο "μία σου και μία μου" κατάσταση, μια ξεκλειδώνουν τις πόρτες οι devs, μια τις ξανακλείνει η Google, τις ξανανοίγουν, κ.ο.κ.
 

andrnith

Original poster
Member
May 17, 2018
106
1
18
31
Αθήνα
Ναι, για αυτό μιλάμε!! Δε λειτουργεί στο αυτοκίνητο! Aυριο σκεφτόμουν  να προσπαθήσω να βάλω το Carstream. Να δοκιμάσω και με αυτό.
Θα  κοιτάξω το threat μπας και βρω τι φταίει. Ευχαριστώ!
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,307
180
63
50
Αθήνα
Γενικώς με όλες αυτές τις εφαρμογές πρέπει να προσέξεις πολύ το versioning και τι ακριβώς λέει ο developer σχετικά με το αν και πως παρακάμπτει τους ελέγχους του ΑΑ. Εγώ μιλάω κυρίως για την OBD2AA, που με ενδιαφέρει άμεσα (και την έχω πληρώσει), αλλά αντιλαμβάνομαι ότι όλο αυτό είναι μια συνεχής "μάχη" μεταξύ Google και developers, το έχω ξαναδεί εκατοντάδες φορές στο παρελθόν (γι'αυτό και δεν γκρινιάζω για τα λεφτά που έχω δώσει, ασχέτως αν δουλεύει η εκάστοτε εφαρμογή).

Επίσης έχε υπόψη σου ότι κάποιες από αυτές τις εφαρμογές (καλή ώρα, το OBD2AA) πρέπει να είναι ΜΟΝΕΣ τους εγκατεστημένες στο κινητό, δηλαδή να μην υπάρχει καν άλλη ΑΑ εφαρμογή (πλην φυσικά του ίδιου του ΑΑ).
 

andrnith

Original poster
Member
May 17, 2018
106
1
18
31
Αθήνα
Τίποτα δε κατάφερα τελικά, οτι και να δοκίμασα δε δούλεψε. Το carstream στο διαβάζει αλλά δε δουλεύει το ΑΑMirror ουτε καν το διαβάζει. Θα περιμένω λίγο να δω μήπω βρω τίποτα άλλο να δοκιμάσω
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread