Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
19
www.fiestamaniacs.gr
Aν δεν απατώμαι η εξάτμιση του ST είναι 60άρα από το εργοστάσιο. Μπουρί κανονικό. Πόσο περισσότερο να την μεγαλώσεις; Εκτός κι αν θέλεις να αλλάξεις τουρμπίνα και να το ανεβάσεις πάνω από 300 άλογα, όπου εκεί είναι μονόδρομος η αλλαγή σε inox και μεγαλύτερη διάμετρο.
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
60αρα είναι λιγο οριακή για 250 άλογα, μέχρι 220 καλά είναι...

Για 250-300 θέλει 63 τουλάχιστον και για 300-400 70άρα. Πάνω απο 400 μπορεις να βολευτεις και με προϊόντα για λέβητες, σομπες, κλπ. :D
 

lefterisVP

Newbie
Dec 14, 2017
6
0
0
Αθηνα
Φοραω τη MIlltek non-resonated (race) catback και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Πολυ ωραιος ηχος και καθολου ενοχλητικος στην καμπινα. Θα προτεινα το symposer delete για να ηρεμησεις απο το βουητο στο εσωτερικο. Δεν το εχω βαλει ακομα προσωπικα καθως δεν με ενοχλεο προς το παρον... Προσεχε γενικα με τις εξατμισεις μεγαλυτερης διαμετρου απο την εργοστασιακη στο θεμα τοποθετησης καθως ειμαι οριακος ο χωρος εκει που κανει την κουρμπα και περναει πανω απο τον ημιακαμπτο.
 

Giorgos74

Original poster
Member
Jan 15, 2017
128
3
18
49
Γερακας
Τελικα εχω παραγγειλει downpipe scorpion 76mm και αργοτερα ειδομεν για cat back resonated! Καποιος φιλος ειπε για τον αντιπροσωπο της miltek. απο εκει εκανα την παραγγελια. ελπιζω να εβγαλα ακρη και ολα να πανε καλα και να μου ερθει  AR15firing ::) ::) ::)

Επισης τελικα αξιζει να παει κανεις στους τοπικους εξατμισαδες? πχ σκριβανο? η διαφορα στα χρηματα πρεπει να ειναι μεγαλη πχ η scorpion catback resonated ερχεται στα 730 ευρω.
 

Giorgos74

Original poster
Member
Jan 15, 2017
128
3
18
49
Γερακας
καλησπερα παιδια σε ολους..
Μια απαντηση απο οποιον εχει μια απο τις 2 . Catback resonated Scorpion 3'' η Milltek 2.75'' . Τη σκορπιον την φερνει φτηνα εδω (οσο την πουλανε UK http://www.pumaspeed.co.uk/), ο 3ος dealer της scorpion στην αμφιθεας.  επειδη δεν εχω ακουσει τιποτα περα απο youtube  αν μπορει να βοηθησει καποιος που εχει μια απο τις 2 . Για ποσο αντεχεται σε θορυβο στην καμπινα σε ταξιδι και μεσα στην πολη.  ευχαριστω ολους.
(εχω ηδη βαλει το downpipe 3'' με sport cat της scporpion)
 

Giorgos74

Original poster
Member
Jan 15, 2017
128
3
18
49
Γερακας
Καλησπερα σε ολους ..

Πηρα τελικα την scorpion Resonated 3'' μαζι με το downpipe spots cat της scorpion και παιδια εχει αρκετο μπασο ηχο ιδιως οταν πατας γκαζι και ανεβαινουν οι στροφες .. μπουκωνει ολη η καμπινα και σκεφτειτε εχω την resonated. ( για οσους εχουν γουστα απο μπασο ηχο ειναι οτι πρεπει!!! ) Σημερα εκανα βολτα ενα αλλο st που εχει downpipe χωρις καταλυτη και milltek non resonated και παρολο που το πηγα 2-3 φορες στις 4000 με 5000 στροφες ειχε μεν σκασιματα πισω αλλα δεν μπουκωνε η καμπινα απο το μπασο της εξατμισης. Η ερωτηση μου ειναι εχει κανενας milltek resonated να ακουσω πως ειναι? δευτερη ερωτηση ενδιαφερεται κανεις για αλλαγη milltek με scorpion? τριτη ερωτηση ενδιαφερεται κανεις για αγορα της scorpion? την εβαλα πριν μια βδομαδα ουσιαστικα ειναι καινουργια!
 

Giorgos74

Original poster
Member
Jan 15, 2017
128
3
18
49
Γερακας
τελικα θα πουληθει η εξατμιση οποιος ενδιαφερετε pm.
ευχαριστω!

https://www.aetmotorsport.com/products/scorpion-exhausts-resonated-cat-back-system-ford-fiesta-st180?variant=19722299572327
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread