Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Vatomouro

Original poster
Staff member
New member
MK7
Jan 18, 2016
70
29
18
33
Μοντέλο
MK7
Λάθος καθαρισμός πλαϊνού φλας ή αλλιώς DON'T TRY THIS AT HOME!! lol Το γράφω για να προλάβω καποιον μη κάνει την ίδια πατάτα με εμένα.

Η ιστορία έχει ως εξής.. Κάποιος καλός άνθρωπος μου χτύπησε τον καθρέφτη παρόλο που παντα είναι κλειστός οταν παρκάρω. Δημιουργήθηκε ενα απειροελάχιστο σπασιμο στο φλας το οποίο δεν είδα εξαρχής γιατί δεν φαινόταν καθόλου. Με τον καιρο και τις δυνατές βροχές έπαιρνε εσωτερικά υγρασία αλλα πάλι δεν φαινόταν νερο. Το αμελούσα γιατι λειτουργούσε μέχρι που κάηκε το λαμπάκι και αναγκάστηκα να το βγάλω ώστε να το καθαρίσω κιολας.Προβληματίστηκα πως να το καθαρίσω γιατί δεν ήθελα να το ανοίξω και η μόνη τρύπα ειναι του ενος εκατοστού στην οποία μπαίνει το λαμπάκι.

Αρχικά δοκίμασα σε λεκανάκι με ζεστό νερό και σαπούνι πιάτων.Το άφησα μέσα όλο το βράδυ.Τίποτα.
Μετά δοκίμασα ζεστό νερό συν αραιωμένη χλωρίνη πλυντηρίου και το πέταξα μέσα για ώρες. Παλι τίποτα.
και τι σκέφτηκα η θεά; λεω οκ θα ρίξω μέσα στο φλας απο την τρύπα απευθείας χλωρίνη. Το άφησα 2 ώρες βουτηγμένο πάλι στο ζεστό νέρο.

Το αποτέλεσμα;;; Ξέβαψε εσωτερικά το φλας! (και φυσικά δεν καθάρισε). Η αλήθεια είναι οτι κάποιος απο εδώ με είχε προειδοποιήσει οτι μπορεί να συμβεί αυτό, αλλά δεν φαντάστηκα οτι μπορεί να ξεβάψει τέτοιο υλικό απο τη χλωρίνη.

Ακολουθούν φώτο απο την "επιτυχία" μου, το πριν και το μετά!! Δέχομαι συγχαρητήρια! 22xxx



 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
39
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #2
Τα συγχαρητηρια μας λοιπον lol lol lol μαλλον πας για καινουργιο γιατι δεν ξερω καποια λυση εγω!! το μονο που σκεφτομαι αφου ειναι αχρηστο να προσπαθουσα να το ανοιξω και να το βαψω ...
 

Vatomouro

Original poster
Staff member
New member
MK7
Jan 18, 2016
70
29
18
33
Μοντέλο
MK7
και μετά πως είμαστε σίγουροι οτι θα κολληθεί σωστά για να μην ξαναπάρει υγρασία; καλά δεν νομιζω να αξίζει να το κάνω,αλλα λέμε! να το ξέρω για επόμενη πατάτα lol
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread