Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

theofiloss

Original poster
Rookie
MK7
Jun 24, 2021
29
1
3
Μοντέλο
MK7
Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για τα λάδια του αυτοκινήτου έχω το FORD FIESTA MK7 S του 10 μοντέλο ο προηγούμενος ιδιοκτήτης έβαζε τα φόρμουλα και μετά τα καστρολ εμένα δεν μου άρεσαν τα λάδια και έτσι έβαλα τα MOTUL ECO ENERGY 5-30 συνθετικά με την προδιαγραφή της Φορντ 9-13D και φαίνεται ότι ο κινητήρας δουλεύει άψογα και έχει ρίξει και την κατανάλωση βενζίνης τα λάδια τα φοράω εδώ κ ένα χρόνο μόλις έκανα και την δεύτερη αλλαγή πάλι με τα ίδια λάδια και έριξα ένα αντιτριβικο μέσα αλλά και της βαλβολινη σε liqui moly και έριξα και εκεί ένα ειδικό πρόσθετο αντιτριβικο θα ήθελα την γνώμη σας για τα λάδια και για το αντιτριβικο αν έχει ρίξει κανένας μεσα και στον κινητήρα και στο σασμάν .
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,023
153
63
Μοντέλο
MK6
Προσοχη παντοτε να ειναι κατα τις προδιαγραφες της φορντ πληρως. Οχι μονον 5-30 ή 10-40.
Αντιτριβικο γιατι ενχυθηκε; για συντηρηση; ή καει λιπαντικο (λαδια);
 
  • Like
Αντιδράσεις: theofiloss

theofiloss

Original poster
Rookie
MK7
Jun 24, 2021
29
1
3
Μοντέλο
MK7
Πάντα με την προδιαγραφή πάω το λέει και στο manual 9-13D.. αντιτριβικο έβαλα για συντήρηση για να δω διάφορα άλλα το αμάξι έχει 75 χιλιάδες χιλιόμετρα πιο πολύ για την συντήρηση αυτό και είδα και ποιο χαμηλές καταναλώσεις και στην πόλη και σε πορεία ταξί
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread