Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Guppy

Original poster
MK7
Newbie
Σεπτ. 18, 2022
2
0
1
Μοντέλο
MK7
Καλησπέρα στην ομάδα, έχω ένα ford fiesta του 2014 το οποίο δεν έχει κουμπί trip στο λεβγέ του φλας με αποτέλεσμα να μη μπορώ να δώ τη κατανάλωση του αμαξιού κτλ.Έχω μόνο ένα κουμπί στο ταχύμετρο το οποίο εμφανίζει μόνο πόσα χλμ έχω κάνει πριν το μηδενίσω. Ξέρεται αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορώ να βλέπω τη κατανάλωση του αμαξιού, πόσα χλμ μπορώ να κάνω με τα καύσιμα που έχω και άλλες παρόμοιες πληροφορίες;;
 

Guppy

Original poster
MK7
Newbie
Σεπτ. 18, 2022
2
0
1
Μοντέλο
MK7
Καλησπερα, το ταχυμετρο μου ειναι πιο παλιο. Ετσι μοιαζει.
1668904047018.png
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,023
153
63
Μοντέλο
MK6
Αν δεν εχει υπολογιστη ταξιδιου τοτε δεν ειναι εφικτο με την παρουσα εγκατασταση να φανουν οι πληροφοριες που ζητας (οπως φαινεται).
 

pegas

Newbie
Nov 3, 2022
3
0
1
Μοντέλο
MK6
Καί εγώ τό ίδιο έχω δεν μπορείς να δεις
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,307
180
63
50
Αθήνα
Καθώς δεν έχεις trip computer, το αυτοκίνητο δεν υπολογίζει αυτά τα νούμερα. Μπορείς να το πετύχεις με ένα OBD reader και το Torque, το οποίο μπορεί να βγάζει όλα αυτά τα νούμερα, συνδεόμενο με το αυτοκίνητο.
 

aristeidis

MK7
Newbie
Mar 18, 2022
1
0
1
Μοντέλο
MK7
Καλησπέρα στην ομάδα, έχω ένα ford fiesta του 2014 το οποίο δεν έχει κουμπί trip στο λεβγέ του φλας με αποτέλεσμα να μη μπορώ να δώ τη κατανάλωση του αμαξιού κτλ.Έχω μόνο ένα κουμπί στο ταχύμετρο το οποίο εμφανίζει μόνο πόσα χλμ έχω κάνει πριν το μηδενίσω. Ξέρεται αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορώ να βλέπω τη κατανάλωση του αμαξιού, πόσα χλμ μπορώ να κάνω με τα καύσιμα που έχω και άλλες παρόμοιες πληροφορίες;;
Αυτό το μοντέλο πρέπει να έχει secret menu αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να βάλεις το κλειδί να κάνεις ένα κλικ χωρίς να ανάψουν τα λαμπάκια και να πατήσεις την βελόνα στον καντράν για τα χιλιόμετρα και να την κρατήσεις πατημένη για 10 δευτερόλεπτα και μετά να κάνεις άλλο ένα κλικ το κλειδί να ανάψουν τα λαμπάκια ενώ συνεχίζεις να κρατάς την βελόνα πατημένη και μετά από λίγο θα σε βάλει σε ένα μενού και εκεί σου έχει πολλά πράγματα. σημείωση πρέπει να έχεις την βελόνα πατημένη μην την αφήσεις καθόλου, τουλάχιστον έτσι είναι στο δικό μου mk7.ψαξε στο YouTube "ford fiesta mk7 secret menu" και θα στο βγάλει για να καταλάβεις καλύτερα.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread