Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

205johnny

Original poster
Newbie
Oct 4, 2011
9
0
0
Καλησπερα παιδια και χαιρομαι που ηρθα στην παρεα σας.Υπαρχει σαν οικογενειακο αμαξι ενα fiesta 1.4 16v duratec του 2006.Σημερα αλλαζοντας μπαταρια κλειδωσε το ηχοσυστημα και αρχισα να δοκιμαζω κωδικους του στυλ 4 μηδενικα η' 4 ασους με αποτελεσμα να μου μεινει μονο μια προσπαθεια ακομα.Εχει ιδεα κανεις σας που αναγραφεται ο κωδικος πανω στο πλαισιο η' που μπορω να τον βρω?
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
λογικά μαζί με τα βιβλία του αυτοκινήτου πρέπει να σου εχει και τον κωδικό..
αν κάνω λάθος ας με διορθώσει καποιος.
 

205johnny

Original poster
Newbie
Oct 4, 2011
9
0
0
Το αγορασαμε μεταχειρισμενο το αυτοκινητο.Να ειναι γραμενοσ καπου στο εγχειριδιο κατοχου?Για να πω την αληθεια δεν το κοιταξα απλα δεν ηξερα που να κοιταξω..
 

ilias86

Hero Member
Vip Team
MK7.5
May 28, 2011
1,194
22
38
37
Γλυφάδα
Μοντέλο
MK7.5
ναι βασικα σου δινουν κατα την αγορα ενα καρτελακι μπλε σε μεγεθος τηλεκαρτας με το σημα της ford που γραφει απο την πισω πλευρα τον τετραψηφιο κωδικο....
αν δεν το εχεις (οπως την ειχα παθει εγω) πρεπει να πας στην αντιπροσωπεια και συνδεουν το αυτοκινητο μεσω ιντερνετ με γερμανια και κατευαζουν τον κωδικο
 

205johnny

Original poster
Newbie
Oct 4, 2011
9
0
0
Αυτα ειναι...θα προσπαθησω να το βρω αλλιως αποτι καταλαβα δεν την γλυτωνουμε την ταριφα.Σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας παιδια!
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Καλησπερα φιλε μου ελπιζω να βρεις την ακρη γρηγορα και αν θες περνα και απο το καλωσορισμα νεων μελων να σε γνωρισουν και οι υπολοιποι!!
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Oπως υπαρχει το βιβλιαρακι με τα service και το manual του αυτοκινητου πρεπει μαζι να εχεις και ενα βιβλιαρακι που ειναι για το ηχοσυστημα,εκει στην πρωτη σελιδα αναγραφεται ο κωδικος.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
επίσης δες μήπως έχουν βάλει μέσα στο ντουλαπάκι ένα αυτοκόλλητο με τον κωδικό,όπως έχω εγώ
αλλιώς θα πας στην ford για κάνουν μετά εκείνοι την δουλειά και το κόστος του δεν ξεπερνά τα 30e λογικά (είχα πάει ένα audi στην carenta και μου πήρε 26e)
 

ilias86

Hero Member
Vip Team
MK7.5
May 28, 2011
1,194
22
38
37
Γλυφάδα
Μοντέλο
MK7.5
scorpion said:
επίσης δες μήπως έχουν βάλει μέσα στο ντουλαπάκι ένα αυτοκόλλητο με τον κωδικό,όπως έχω εγώ
αλλιώς θα πας στην ford για κάνουν μετά εκείνοι την δουλειά και το κόστος του δεν ξεπερνά τα 30e λογικά (είχα πάει ένα audi στην carenta και μου πήρε 26e)
15 ευρω το πληρωσα εγω για το fiesta...
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
εγώ πάντως στο δικό μου δεν πλήρωσα που είχα χάσει τον κωδικό.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread