Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα γυρίζοντας στο σπίτι μετά το κλείδωμα του αυτοκινήτου πήγα να δω αν ανοίγει το καπάκι του ντεπόζιτου και συνειδητοποίησα οτι δεν ήταν κλείδωμενο και δεν κλείδωνε.. Σε τι μπορεί να οφείλετε;; Μην βρεθώ κ χωρίς βενζίνη κ αναρωτιέμαι πως κ  γιατί :/
 

nikos drift

Pro Member
Apr 24, 2011
348
0
0
δεν νομιζω ότι κλειδωνει... απλα το σπρώχνεις προς τα μεσα και αναλογα ανοιγει ή κλεινει...
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Έχει ταπί easy fuel η οποία ειναι ασφαλείας γιαυτο δν κλειδώνει
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Αλεξανδρε 1) μαζι με το αμαξι δεν σου εδωσαν μαζι και ενα πλαστικο σαν χωνι για να βαλεις βενζινη με ντεποζιτο σε περιπτωση που μεινεις? Αυτο το πλαστικο εχει την ιδιωτητα να παταει ταυτοχρονα 3 δοντακια που εχει το ντεποζιτο μας για να ανοιξει η ταπα...χωρις αυτο η χωρις το στομιο τις μανικας του βενζιναδικου δεν ανοιγει η ταπα απο το ντεποζιτο!!!
2) το καπακι που λες εσυ,ΔΕΝ κλειδωνει ειτε εχεις ξεκλειδωτο το αμαξι ειτε ειναι κλειδωμενο
 

giannis7

New member
Nov 17, 2013
57
0
0
Αλεξανδρος said:
Σ ευχαριστώ για την ανάλυση όμως το αμάξι το πήρα μεταχειρισμένο και ο προηγούμενος ιδιοκτήτης δεν μου εδωσε τίποτα σχετικό  ssorry
ακριβως ιδια περιπτωση με μενα...δεν το ηξερα μεχρι που το διαβασα εδω...προχωρησα αμεσα σε παραγγελια του πλαστικου χωνιου απο βελμαρ, μην βρεθουμε προ εκπλήξεως...κοστος 9 ευρω..ευτυχως υπαρχει και το forum!!!
 

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
Το θεμα ειναι μην τυχον και κανας επιδοξος κλεφτης εχει το ιδιο χωνι!!  :-X :D

Το easy fuel παντως ειναι βολικο. Και στην αρχη το σνομπαρα μεχρι που εβαλα βενζινη σε self service πρατηριο και δεν μπλεχτηκα με στριφογυριστες ταπες κλπ.  ok234
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Πάντως χωρίς να θέλω μας σας φοβησω η Τεσπα μας ανοίγει με ενα αντικείμενο στο μέγεθος του μπιστολιου ,εγω το εχω κάνει με την λαβή ενός κατσαβιδιου
 

PanosWhite

Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Εγώ πάλι γιατί μπορώ και την ανοίγω πανεύκολα με 3-4 δάχτυλα μέσα σε 1-2 δευτερόλεπτα? και μάλιστα αν τα βγάλω μένει και ανοιχτή...μονο αν τα πιέσω λίγο πάλι κλείνουν.
 

leftko

Member
Dec 23, 2012
193
0
16
32
εγω εχω την εντυπωση οτι εχει 2 πορτακια-χειλακια-ασφαλειες. τουλαχιστον οταν βαζω το χωνι δεν νιωθω 2 φορες καποια αντισταση- ανοιγμα πορτας.

επισης αν προσπαθησετε να βαλετε διαφορετικη μανικα δεν θα ανοιξει το πορτακι.
 

theoanag

Member
May 23, 2018
116
49
28
Καλημέρα παιδια γνωριζει καποιος που μπορω να βρω αυτό το πλαστικο που μπαινει στο ρεζερβουάρ πετρελαιου το δικο μου είναι μκ7.Καπου χαθηκε και θελω να ριξω καποιο προσθετο και δεν μπορω.
 

Fiestaris

Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Αν δεν κάνω λάθος, έχω δύο. Αν θες το τσεκάρω και αν έχω, στο χαρίζω (τι να τα κάνω δύο...). Καλύτερα όμως να έγραφες αυτό το ποστ στο νήμα για τα ΜΚ7 θεωρώ.
 

theoanag

Member
May 23, 2018
116
49
28
οκ εχεις δικιο απλα ειδα το αρθρο που αφορα την ταπα καυσιμου, ευχαριστω για το ενδιαφερον εάν σου περισευει καμια η αν γνωρίζεις που τις πουλανε μου λες.Σε καποια βενζινάδικα που ρωτησα δεν υπαρχουν.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread