Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

filippos

Original poster
Member
Jan 9, 2018
143
1
16
43
Αθηνα
www.youtube.com
νομίζω δεν υπάρχει πρόβλημα που να μην μου έχει βγάλει το σαράβαλο που αγόρασα.
ένα από τα καινούργια προβλήματα είναι όταν έχει ζεσταθεί καλά η μηχανή και εννοώ μετά από κάποια χιλιόμετρα αρχίζει και μου βάζει μέσα λίγα καυσαέρια που χειροτερεύει όταν ανιξο το κολοριφερ.
αλλά είναι αρκετά για να σε κάνουν να νιώθεις αποπνιχτικά
έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να έπαθε παλι.
έχω μετανιώσει την ώρα και την στιγμή που αγόρασα αυτό το γερμανικό σκουπίδι
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,309
182
63
50
Αθήνα
Αν είσαι σίγουρος ότι είναι καυσαέρια, τότε η διαδικασία ελέγχου είναι εύκολη, αφού ακολουθούν συγκεκριμένη πορεία και μπορούν να διαρεύσουν από πολύ συγκεκριμένα σημεία. Το εύκολο και φθηνό θα είναι κάποια φλάτζα ή κάποιο μπουλόνι να έχουν διαλυθεί και άρα να μην στεγανοποιεί, το δύσκολο και ακριβό θα είναι κάποιο ράγισμα σε τούρμπο, πολλαπλή ή εξάτμιση.
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
τα καυσαερια βγαινουν απο πισω, εκτος και αν εχεις προβλημα στον χταποδοκαταλυτη.. νομιζω στην πισω μασκα ειναι 2 αεραγωγοι που κανουν αυτη τη δουλεια να μην αφηνουν τα καυσαερια να ερχονται προς την καμπινα .. δεν ξερω αν βοηθαω με αυτο..
 

Sharky

New member
Apr 14, 2012
82
3
8
Χανιά
Πρέπει να έχεις διαρροή λαδιού στο ψευτοκάπακο και το λάδι πέφτει στην πολλαπλή εξαγωγής. Πήγαινε σε συνεργείο,δεν είναι κάτι τρομερό.
 

filippos

Original poster
Member
Jan 9, 2018
143
1
16
43
Αθηνα
www.youtube.com
παιδιά χρόνια πολλά και σας ευχαριστώ όλους για τις απάντησης σας....
το αυτοκίνητο με άφησε και από αντλία τιμονιού επιδει βαρέθηκα κουραστικά να είμαι συνάχια με το χέρι στην τσέπη παρέδωσα πινακίδες και το παράτησα στο γκαράζ μου,
ίσος κάποια στιγμή το φτιάξω προς το παρών δεν θέλω ούτε να το βλέπω ούτε με σινφερι να το πουλήσω
αγόρασα ένα nisan mikra να κάνω την δουλια μου και να ξενοιασιο από προβλήματα..
σας ευχαριστώ όλους για τις γρήγορες απάντησής σε ολλα τα προβλήματα που μου έβγαλε.
καλά χιλιόμετρα και έχετε και απροβλιματιστα
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Πραγματικά, διαβάζοντας τα μηνύματά σου όλα αυτά τα χρόνια, απορούσα πως είναι δυνατόν ένα αυτοκίνητο να βγάλει όλα αυτά τα προβλήματα.
Προφανώς αγόρασες ένα ήδη βιασμένο όχημα, ή απλά ήταν προβληματικό από το εργοστάσιο.
Μεγειές και καλοτάξιδο το καινούριο σου εργαλείο.
 

filippos

Original poster
Member
Jan 9, 2018
143
1
16
43
Αθηνα
www.youtube.com
φίλε Kostg σε ευχαριστώ.
η προηγούμενη κάτοχος ειτανε μια κύρια.
Μαλών δεν θα έδινε ιδιαίτερη σημασία στο αυτοκίνητο.
τα καλά νέα είναι ότι πήραμε απόφαση με τον αδερφό μου για να μην κάθετε να το χρησιμοποιησουμε  στην δουλειά . βρήκα αντλία και το πλαστικό χταπόδι που έχει ραγίσει στα 150 ευρώ καινούργια από ολλανδια και τα παράγγειλα. αλλά υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να χάλασε και η κρεμαργερα. Σταματημένο και χωρίς υδραυλικό τιμόνι αν το κουνισης δεξιά αριστερά ακούγετε ένα γκουπ. παρασκευή που το πήγε ο αδερφός μου με οδική στο συνεργείο άκουσε τον ήχο ο μάστορας του είπε ότι μαλών είναι η κρεμαργερα άλλα θα είναι σίγουρος όταν το σήκωση. παντός ούτε κενά έχει ούτε διαρροή πουθενά.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread