Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Oct 17, 2020
264
150
43
45
Μοντέλο
MK6
Ένα τακ τακ που ακούγεται όταν κλείνω διακόπτη είναι η πεταλούδα γκαζιου;
 
Oct 17, 2020
264
150
43
45
Μοντέλο
MK6
Μπροστά στην μηχανή. Το διάβασα εδώ, στο club, στην ενότητα καθαρισμός πεταλούδας fiesta mk7. Μιλάω για το 1.6. Απλώς ήθελα να το επιβεβαίωσω και να ρωτήσω γιατί γίνεται.
 

Steliosgv

Rookie
MK7
May 11, 2023
18
2
3
Μοντέλο
MK7
Καλησπέρα. Αγόρασα ενα μεταχειρισμένο 1.0 ecoboost και δεν ξέρω που είναι η πεταλούδα για να την καθαρίσω. Υπάρχει κάποιος οδηγός που να δείχνει τον καθαρισμό; Στο άλλο αμάξι που εχω άλλης μάρκας ατμοσφαιρικό μια χαρά την καθαρίζω.
 

Steliosgv

Rookie
MK7
May 11, 2023
18
2
3
Μοντέλο
MK7
Ειναι διαφορετικα τα εκομπουστ. Εδω σε αυτο το θεμα αφορα τα μκ6. Το δικο σου ειναι αλλο νεοτερο μκ.
Ευχαριστώ. Γενικά με τις γενιές του fiesta εχω μπερδευτεί. Το δικό μου είναι 2015 αλλά αλλού βρισκω ότι ανήκει στην γενιά ΜΚ6 και αλλού ΜΚ7.
 

Steliosgv

Rookie
MK7
May 11, 2023
18
2
3
Μοντέλο
MK7
Εχει καποια βλαβη;
Το αμάξι το πήρα μεταχειρισμένο. Δεν ξέρω πως άρπαζε καινούριο. Εχει 101600χλμ. Πουθενά δεν γράφει στο βιβλίο σέρβις εαν έγινε καθαρισμός πεταλούδας όπως και αλλαγή ιμάντα και θέλω για κάλο και κακό να προβώ στις απαραίτητες εργασίες για να έχω και το κεφάλι μου ήσυχο. Απλώς έλεγα την πεταλούδα να την καθαρίσω εγώ.
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,023
153
63
Μοντέλο
MK6
Αλλαγη ιμαντα νομιζω γινεται στις διακοσιες χιλιαδες χλμ. Αν απευθυνθεις στο συνεργειο ερωτησε και εκει, αλλα νομιζω δεν γινεται τακτικος καθαρισμος πεταλουδας.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Steliosgv

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread