Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Dimitris

Original poster
Member
Oct 15, 2019
209
25
28
Καλησπέρα στην κοινότητα.

Έχω το mk7.5 το 125 άλογα του 2015 εδω και περίπου 3 βδομαδες. Όταν πήρα  το αμάξι στα χέρια μ είχε με μέτρηση στα 3.000 χλμ κατανάλωση 6.3.
3 βδομάδες που το έχω ατα χέρια μ έχω σε 500χλμ περίπου 7.5 κατανάλωση. Τα ανοίγματα π έχω κανει ειναι πραγματικά λίγα Αλλα το αμάξι κινείται κατα κύριο λόγο στην πόλη. Βέβαια στα ίδια μέρα κινούταν και απο τον προηγούμενο κάτοχο. Να πω την αλήθεια η κατανάλωση μου φαίνεται τσιμπημένη για ενα αμάξι που μ έλεγαν οτι ειναι αρκετά οικονομικό.
Αυτο που με εχει «φάει» δν ειναι τόσο η ίδια η κατανάλωση όσο το οτι το παρέλαβα με 6.3 το μηδένισα και τωρα το έχω με 7.5.

Παίζει να εχει αλλάξει κάτι στο αμάξι έτσι ώστε να καταναλώνει απλά περισσότερο; Υπάρχει κάτι ου πρεπει να ελέγξω;
Οποιοδήποτε tip θα ηταν χρήσιμο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη εάν ρωτάω βλακίες απλά είμαι τελείως νέος στο άθλημα.
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,307
180
63
50
Αθήνα
Το ίδιο αυτοκίνητο μπορεί να βγάζει 5 στον έναν και 10 στον άλλο, ή και ανάποδα, αν ο ένας κινείται στους ίδιους ή διαφορετικούς δρόμους, με ίδιο ή διαφορετικό στυλ οδήγησης.

Ειδικά αυτό που αναφέρεις ότι σε έχει φάει είναι τόσο εύπλαστο και εφήμερο, που δεν πρέπει να ασχολείσαι καν
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread