Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

and.short

Original poster
Rookie
Feb 9, 2016
15
0
1
Καλημέρα σε όλους.

Έχει κανείς από εσάς το καλώδιο UCDS ή γνωρίζει κάποιο μαγαζί που να το έχει; Θέλω να αλλάξω μια ρύθμιση σε Ford Focus αλλά επειδή είναι σχετικά ακριβό,  προτιμώ να βρω κάποιον που να το έχει και προφανώς να συμβάλω οικονομικά για τη χρήση του.

Ευχαριστώ
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,307
180
63
50
Αθήνα
Αν είναι για απλή ρύθμιση, πάρε ένα απλό καλώδιο με διακόπτη και το FORScan να κάνεις τη δουλειά που θες. Το UCDS το χρειάζεσαι για 2-3 πιο ειδικευμένα πράγματα.
 

and.short

Original poster
Rookie
Feb 9, 2016
15
0
1
Καλημέρα,

το έχω το forscan και το έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές στο fiesta. Τώρα θέλω να ενεργοποιήσω το cruise στο focus και για κάποιο λόγο δεν το κάνει το forscan!
 

and.short

Original poster
Rookie
Feb 9, 2016
15
0
1
@The Ace, μιας και δεν βρίσκω το ucds, γνωρίζεις κανένα μαγαζί (κατά προτίμηση ελληνικό για πιο άμεσα) που να έχει ποιοτικό elm327 (με υποστήριξη MS CAN);

Λέω ποιοτικό γιατί το δικό μου είναι ένα φθηνό κινέζικο που παραλίγο να μου βγάλει off to fiesta (δεν έπαιρνε καν μπρος) και με το focus δεν συνδέεται καθόλου...
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,307
180
63
50
Αθήνα
Δεν γνωρίζω καν αν υπάρχει μαγαζί Ελλάδα που να εισάγει και στοκάρει τέτοια εξαρτήματα (readers και καλώδια). Και εγώ έχω πάρει ένα κινέζικο των 30€ και κάνω μια χαρά τη δουλειά μου και στο Fiesta και στο Kuga, με μηδέν προβλήματα.
 

and.short

Original poster
Rookie
Feb 9, 2016
15
0
1
The Ace said:
Δεν γνωρίζω καν αν υπάρχει μαγαζί Ελλάδα που να εισάγει και στοκάρει τέτοια εξαρτήματα (readers και καλώδια). Και εγώ έχω πάρει ένα κινέζικο των 30€ και κάνω μια χαρά τη δουλειά μου και στο Fiesta και στο Kuga, με μηδέν προβλήματα.

@The Ace ευχαριστώ για τον χρόνο σου να απαντήσεις. Έχω απελπιστεί γιατί έχω μια συλλογή από 4 πλέον elm327 τα οποία ή δεν συνδέονται καθόλου, ή η επικοινωνία δεν είναι σταθερή. Το δικό σου το έχεις χρησιμοποιείσει επιτυχώς με forscan;

Δεδομένου πως βρισκόμαστε κοντά (εγώ είμαι Χαλάνδρι) θα μπορούσα να δανειστώ το δικό σου ή να περάσω έτοιμος με το laptop μου και να το χρησιμοποιήσω 5 λεπτά; Φυσικά είμαι διατεθιμένος να συνεισφέρω οικονομικά για την ενοικίαση εφ'οσον δουλέψει.

Ευχαριστώ
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,307
180
63
50
Αθήνα
Σιγά μην "συνεισφέρεις" ρε συ, έλα να το πάρεις να κάνεις δουλειά σου και κάποια στιγμή μου το επιστρέφεις.

Μόνο που λόγω δουλειάς γυρνάω σπίτι μετά τις 10μμ, οπότε ή πολύ αργά κάποιο βράδυ, ή ΣΚ...
 

and.short

Original poster
Rookie
Feb 9, 2016
15
0
1
The Ace said:
Σιγά μην "συνεισφέρεις" ρε συ, έλα να το πάρεις να κάνεις δουλειά σου και κάποια στιγμή μου το επιστρέφεις.

Μόνο που λόγω δουλειάς γυρνάω σπίτι μετά τις 10μμ, οπότε ή πολύ αργά κάποιο βράδυ, ή ΣΚ...

Νά'σαι καλά. Εγώ επειδή είμαι σε αναμμένα κάρβουνα, μπορώ να έρθω και σήμερα βράδυ. Αν πάλι είσαι κουρασμένος από δουλειά τα λέμε και Σ/Κ. Σου στέλνω με pm το κινητό μου, απλά πες μου μέρα/ώρα που σε εξυπηρετεί.

Και πάλι ευχαριστώ
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread