Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

JimClark

Original poster
Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Θα ήθελα να την αλλάξω. Μια που είμαι στην Αθήνα για αλλες δύο βδομάδες, είμαι συχνα απέναντι απο τη φορντ σφακιανάκης. Να την αλλάξω εκεί; κόστος περίπου; ευχαριστω.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Έχεις φτιάξει το θέμα και γράφεις 2 βάσεις.Εσύ πια από τις 2 θέλεις να αλλάξεις?
Την βάση μηχανής ή την κόντρα βάση στο σασμαν?
 

JimClark

Original poster
Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Ωπα συγγνωμη. Πρωινή ακαφεδίαση. Μαλλον πρεπει αλλαχτει η κάτω καθώς έχω πολύ κούνημα στο άσε πάτα.... Γιάννη εγω ρωτάω ποσο οκ ειναι το μαγαζί για να κανω εκει την αλλαγη, παίρνω κ τηλ αμα λάχει. Τι λετε; βολεύει σαν χώρος αφου έχω κάτι σεμινάρια απέναντι....
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Η κατω βαση (κοντρα) κανει το αυτοκινητο να σου δινει την αισθηση οτι πατιναρει. Το κουνημα εσυ πως το καταλαβαινεις; Σαν τρανταγμα για παραδειγμα;
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Αν θέλεις αντιπροσωπεία να πας εκεί,έχουν πει καλά λόγια κάποια μέλη μας
Κόντρα βάση θέλεις
 

vagma

Hero Member
JimClark said:
Ωπα συγγνωμη. Πρωινή ακαφεδίαση. Μαλλον πρεπει αλλαχτει η κάτω καθώς έχω πολύ κούνημα στο άσε πάτα.... Γιάννη εγω ρωτάω ποσο οκ ειναι το μαγαζί για να κανω εκει την αλλαγη, παίρνω κ τηλ αμα λάχει. Τι λετε; βολεύει σαν χώρος αφου έχω κάτι σεμινάρια απέναντι....


40 η ιμιτασιον(φορντ ειναι και αυτη χωρις την επωνυμια)
 

JimClark

Original poster
Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Τελικά κακλλαμάνος. Αλλαγη βάσης κοντρα σαζμάν. Μπήκε η δρομίσια της vibra technics, δλδ της pumaspeed. Πλην το αρχικο σοκ του οτι έτρεμε το τιμόνι κ μούγκριζε στο ρελαντί-ιδίως οταν η μηχανή είναι κρύα-, σα να έβαλα τελικό, ειδα ότι στις νορμαλ στροφες δεν ακουγεται καθόλου ενοχλήτικα, ισα ίσα πηρε μια όμορφη χροιά. Μαλλον το όλο συστημα εξαγωγής ήρθε στα ίσα του.

Στο δια ταυτα κραδασμοι στο εντελως πάτα άσε είναι εμφατικά μειωμενοι, και κραδασμοί που είχα στο μερικό πάτα - με εντελώς πάτα, εννοώ από π.χ. 50‰ σε 100‰ γκαζι, απλώς εξαφανίστηκαν!

Αν βαστήξει και 150.000 δικά μου χιλιόμετρα , θα είμαι ευχαριστημένος.
 

JimClark

Original poster
Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Δεν ξέρω, δεν έχω φεισμπουκ,  ;D

Αλλα μου το σφύριξε ενας συνήθης υποπτος της περιοχής εκει.  redface
 

JimClark

Original poster
Pro Member
Jul 7, 2011
446
3
18
44
Πατρατσέλλα
cartalk.gr
Μοντέλο
MK6 ST
Κάπου στο 150άρι και ναι με κλειστά μάτια πάλι. (ήδη έχει κάνει 130.000 χλμ και νιώθω ότι έχει δρόμο ακόμα.)
 

antonis_go

Newbie
Nov 9, 2015
3
0
1
37
Λαρισα
JimClark said:
Κάπου στο 150άρι και ναι με κλειστά μάτια πάλι. (ήδη έχει κάνει 130.000 χλμ και νιώθω ότι έχει δρόμο ακόμα.)
Ωραία!!!! Ευχαριστώ πολύ!!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread