Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

jimokak

Original poster
Rookie
MK7.5
Apr 30, 2021
11
0
1
Μοντέλο
MK7.5
Γεια χαρά σε όλους,

Απλή ερώτηση αν και ίσως έχει απαντηθεί ξανά σε άλλο thread.

Σε Ecoboost MK7.5 remapped αξίζει να μπει φίλτρο panel K&N; Έχει κάποια διαφορά στην απόδοση ή μόνο στον θόρυβο;

Υπάρχει κάποιο μειονέκτημα γενικά με την αλλαγή;

Ευχαριστώ
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,309
182
63
50
Αθήνα
Ισχύει το ίδιο που ισχύει για όλα τα αυτοκίνητα: κάτι κερδίζεις (ροή, πτώση πίεσης) κάτι χάνεις (φιλτράρισμα), σημαντική επίπτωση σε απόδοση δεν υπάρχει (της τάξης του 3-5%), τα ίδια ισχύουν είτε stock είτε remapped. Η διαφορά στον ήχο είναι επίσης απειροελάχιστη.

Εγώ το φοράω σε MK7.5 1.0EB με Bluefin/Superchips, οπότε είμαι ακριβώς αυτό που αναφέρεσαι....
 
Last edited:
  • Like
Αντιδράσεις: jimokak

jimokak

Original poster
Rookie
MK7.5
Apr 30, 2021
11
0
1
Μοντέλο
MK7.5
Ισχύει το ίδιο που ισχύει για όλα τα αυτοκίνητα: κάτι κερδίζεις (ροή, πτώση πίεσης) κάτι χάνεις (φιλτράρισμα), σημαντική επίπτωση σε απόδοση δεν υπάρχει (της τάξης του 3-5%), τα ίδια ισχύουν είτε stock είτε remapped. Η διαφορά στον ήχο είναι επίσης απειροελάχιστη.

Εγώ το φοράω σε MK7.5 10.EB με Bluefin/Superchips, οπότε είμαι ακριβώς αυτό που αναφέρεσαι....
Σε ευχαριστώ The Ace The Ace. Άρα είτε το βάλεις είτε όχι μικρή η διαφορά σαν να λέμε :)
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,035
155
63
Μοντέλο
MK6
Εκείνο που έχει περισσότερη διαφορά είναι το σύστημα εισαγωγής kn, δεν είναι ούτε χοάνη, ούτε σκούπα, αλλά δεν ξέρω αν διατίθεται για το δικό σου.
Post automatically merged:


Μια φωτογραφία πώς είναι. Αν θέλεις αναζήτησε στην ιστιοσελίδα της Kn αν διατίθεται για το δικό σου.
 
Last edited:
  • Like
Αντιδράσεις: jimokak

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread