Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

ΓιωργοςST

Original poster
Rookie
Nov 11, 2015
17
0
0
Καλησπέρα παιδιά.
Πρώτη βλάβη για μένα στα 6 χρόνια. Μια μέρα λοιπόν ξεκίνησα να ξεκλειδώσω το αυτοκίνητο και δεν είχε ανταπόκριση καμία με το κλειδί ούτε στο ξεκλείδωμα θυρών  ούτε στον συναγερμό. Αφού ανοίγω με κλειδί χειροκίνητα ξεκινάει όπως είναι επόμενο να βαράει ο συναγερμός. Δοκιμάζω να πάρει μπροστά παίρνει κανονικά χωρίς πρόβλημα. Με το που βάζω μπροστά τα ηλεκτρολογικά του αυτοκινήτου  είναι νεκρά. Φλας αλαρμ παραθυρα δεν λειτουργουν , η οθονη στο ταμπλο νεκρη και το Α/C  να ξεκινάει μονο του να λειτουργεί στο φουλ και να μην μπορω να το κλείσω απο το κουμπι .
Παω στο μαστορα μου κανει αρχικα το πιθανοτερο καντραν , στη συνεχεια απορρίπτεται και λεει εγκεφαλος καμπινας αλλα στη συνεχεια απορρίπτεται και αυτο και ειμαστε τωρα εκει που αρχίσαμε.
Οπότε επειδή το αμάξι είναι ήδη 1 βδομάδα εκει έχει κανείς καποια παρόμοια εμπειρία ή ιδέα τι μπορεί να είναι ;
Να σημειωθεί ότι το αμάξι έχει καινούργια μπαταρία και δούλευε άψογα 3 ώρες πριν το συμβάν.
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
    • Administrator
    • Moderator
  • #2
Το πρώτο πράγμα που θα σου έλεγα ήταν μπαταρία γιατί αυτά μου τα έκανε κι εμένα πριν κάνα δίμηνο όπου η μπαταρία ήταν στα τελευταία της. Ωστόσο θα τσέκαρα τις ασφάλειες καθώς μπορεί να έχει πειραχθεί κάτι εκεί. Από εκεί και πέρα καρφί αντιπροσωπεία και όχι σε έξω μάστορες όταν μιλάμε για τέτοιου είδους θέματα!Όταν έχεις νεότερα γράψε μας,ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread