Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Από εβδομάδα έρχεται η καλωδίωση του Τιράντα,οπότε παίζουν τα εξής δύο σενάρια:

1)Αν προϋπάρχει καλωδίωση,τότε θα γίνει η σύνδεση
2)Αν δεν προϋπάρχει τότε θα τοποθετηθεί η καλωδίωση που θα έρθει και θα γίνει η σύνδεση

Ελπίζω να είναι τόσο απλή η διαδικασία όσο την περιέγραψαν σε προηγούμενα post τα παιδιά!Θα ενημερώσω σύντομα...
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
Δεν θα τεριαζει η μπριζα αν πήρες μονο της καλωδιώσεις των  πορτών. Εχει μεγαλύτερη διάμετρο η μπριζα που έννονει την καλωδίωση της πόρτας με του αμαξώματος.
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Αν έχω καταλάβει καλά από τον Γιάννη μου στέλνει τις καλωδιώσεις που φεύγουν από τους καθρέπτες και καταλήγουν στην πλεξούδα!Θα φανεί στο λύσιμο αν θα γίνει δουλειά ή όχι, ελπίζω να βοηθήσει και ο καιρός,οπότε θα ενημερώσω για την εξέλιξη
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
Η καλωδίωση ειναι μια (καλωδίωση πόρτας). Η μπριζα ομως που βγαινει απο την πόρτα και να εννοηθεί με του αμαξώματος εχει μεγαλύτερη διάμετρο απο αυτη που δεν εχει ηλεκτρικούς καθρέπτες.
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Επομένως ποία είναι η λύση ή οι λύσεις σε αυτό?
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
Αν θες να γινει σωστής δουλεια και Οχι κοψε ραψε εκτός απο της καλωδιώσεις των πορτών θελει και  την καλωδίωση της καμπίνας οπου ειναι μεγαλη δουλεια, εγω αυτο εκανα και δεν έπλεξα με κόψε ράψε και ηλεκτρολογους και εχω και θερμενομενους καθρέπτες που ειναι αρκετα χρήσιμο.
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Γενικά με αγχώνει όταν ξεσυναρμολογείται το αυτοκίνητο οπότε λέω να το αφήσω στην άκρη για την ώρα το συγκεκριμένο Project. Στην τελική θα ζήσω και χωρίς ηλεκτρικούς/θερμαινόμενους καθρέπτες :) Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις Άγγελε!
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
Αν γίνονται ολα προσεκτικά και δεν γίνονται ζημιές δεν χρειάζεται ανχος.
Ειναι μεχρι να πάρει το κολλάει καποιος και να γουστάρει αυτο που κανει.
Καποια στιγμη που θα κανεις και καμια αλλαγή μοτερ τα κανεις ολα μαζι ;)
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
σαν να βρηκα το επομενο project μου.. ειναι ευκαρια γιατι ηδη οι χειροκινητοι μου τα εχουν φτυσει εχω χασει τα χερουλακια και γενικοτερα οι ντιζες δεν δουλευουν καθολου σωστα, να φανταστειτε τους ρυθμιζω με το δαχτυλο τους καθρεφτες αυτη τη στιγμη...
 

filippos

Member
Jan 9, 2018
143
1
16
43
Αθηνα
www.youtube.com
Παιδιά καλησπέρα στο δικό μου ford fiesta mk5 την απλή εκδοσι ξέρετε αν ηπαρχει η καλοδιοσι για ηλεκτρικούς θερμενομενους καθρέπτες και αν ναι που να κιταξο
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread