Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

tsambion

Member
Jul 26, 2017
117
3
18
39
Αθηνα
Ξέρει κανείς αν το mk7  έχει τους ίδιους καθρέφτες με το mk7.5 ? Έχω βρει τους καθρέφτες Εννοείται ανακλινόμενος ηλεκτρονικά και μαζί με το διακόπτη αλλά είναι από μκ7, θα ταιριάζουνε?
 

nexus

Original poster
Vip Team
Pro Member
Jul 2, 2013
550
12
18
Αθήνα
Όχι, δεν είναι ίδιοι. Η καλωδίωση είναι διαφορετική.
 

fiestaf1

New member
Aug 29, 2018
85
1
8
τελικα εκανα και εγω την αλλαγη.στην αριστερη πλευρα εβαλα γνησιο MK7 .στην δεξια πλευρα εκανα μετατροπη ενα καθρεφτη του MK 7,5...μου λειπει ο διακοπτης για να ολοκληρωθεί το συστημα.εχω μια ερωτηση..
όσο περιμένω τον διακοπτη,κλεινω τους καθρέφτες χειροκινητα??υπαρχει περιπτωση να παθουν ζημια??
 

nexus

Original poster
Vip Team
Pro Member
Jul 2, 2013
550
12
18
Αθήνα
Δεν θα έχεις θέμα αν τους κλείσεις χειροκίνητα. Βέβαια αν τους έχεις ενεργοποιήσει με το forscan και  έχεις ενεργοποιήσει το fold on lock από το μενού του αμαξιού, τότε θα κλείνουν αυτόματα όταν κλειδώνεις το αμάξι, ακόμη και αν δεν έχεις τον διακόπτη.
 

fiestaf1

New member
Aug 29, 2018
85
1
8
nexus said:
Δεν θα έχεις θέμα αν τους κλείσεις χειροκίνητα. Βέβαια αν τους έχεις ενεργοποιήσει με το forscan και  έχεις ενεργοποιήσει το fold on lock από το μενού του αμαξιού, τότε θα κλείνουν αυτόματα όταν κλειδώνεις το αμάξι, ακόμη και αν δεν έχεις τον διακόπτη.

δυστυχως αυτο δεν ισχυει για το fiesta pre facelift.χρειαζεται οπωσδηποτε ο διακοπτης
 

DrA

Member
Mar 6, 2011
243
0
0
Σε εμένα έχει επιλογή στο μενού να κλείνει και με το κλείδωμα ή μόνο με το διακόπτη.

Και έχω mk7 πριν το facelift.

Επίσης οι ηλεκτρικοί καθρέφτες κλείνουν κ χειροκίνητα χωρίς θέμα.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
39
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
DrA said:
Σε εμένα έχει επιλογή στο μενού να κλείνει και με το κλείδωμα ή μόνο με το διακόπτη.

Και έχω mk7 πριν το facelift.

Επίσης οι ηλεκτρικοί καθρέφτες κλείνουν κ χειροκίνητα χωρίς θέμα.

επιβεβαιωνω... και εγω ακριβως τα ιδια με ΜΚ7 prefacelift
 

fiestaf1

New member
Aug 29, 2018
85
1
8
και εμενα εχει την επιλογη στο menu...παρόλο αυτό δεν λειτουργούν χωρίς διακόπτη
 

Nasos73

Rookie
Σεπτ. 10, 2016
22
3
3
50
Μοντέλο
MK7 ST
Καλησπέρα. Να ρωτήσω και εγώ κάτι για τους καθρέπτες...έχω βρεί στην Αγγλία και το ερώτημα είναι αν είναι ακριβώς ίδιοι...επειδή τα αυτοκίνητα εκεί είναι δεξιοτίμονα. Επίσης αν ο διακόπτης είναι ίδιος. Αν γνωρίζει κάποιος θα με βοηθούσε. Ευχαριστώ.
 

nicktheo07

Newbie
Σεπτ. 29, 2021
3
0
1
Μοντέλο
MK8
Καλησπέρα. Περιμένω ένα st line το νέο Facelift 2022 στο οποίο έκοψαν τους ηλεκτρικά αναδιπλούμενους καθρέφτες λόγω της έλλειψης ημιαγωγών. Πιστεύετε δεν θα έχει καν την απαραίτητη καλωδίωση για retrofit; Δεν είμαι σίγουρος πως επηρεάζει η έλλειψη ημιαγωγών το συγκεκριμένο κομμάτι. Τι θα λείπει εσωτερικά δηλαδή.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread