Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Βαλε ότι λέει ο κατασκευαστής. Το αμάξι σου θα είναι πιο ξεκούραστο στο ταξίδι. Όταν φτάσεις στον προορισμό σου και ξεφορτώσεις μπορείς να ρίξεις την πίεση μέχρι να ξανά φορτώσεις. Εάν δεν είναι εφικτό αυτό το αφήνεις με την μεγάλη πίεση και απλά πας πιο προσεκτικά στον δρόμο και ιδικά στις στροφές.

Για καμιά ευθεία είναι ότι πρέπει το πίσω. giggle
 

Staros

Pro Member
Apr 13, 2011
819
0
0
36
Αθηνα
Εγω σε κοντρα απο σταση παιδια βαζω στα μπροστα 23 μαγουλιασμα.....εχω δει τρελη διαφορα!
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Αχαχαχα παλιοκοντράκια tease tease

26 μπροστά 49 πίσω είναι μια καλή λύση για κοντρακιδες από στάση (πάντα για τα FWD)το κακό είναι όταν ρίξεις μπροστά πάρα πολύ την πίεση νε μεν θα κερδίσεις στα πρώτα μέτρα (που είναι και αρκετά σημαντικά σε μια κόντρα από στάση) αλλά ταυτόχρονα μετά τα πρώτα μέτρα θα αρχίσει να δουλεύει ανάποδα με αρνητικές συνέπιες.
Ρίχνοντας την πίεση αρκετά μικραίνεις την συνολική διάμετρο με αποτέλεσμα και το βήμα του αυτοκινήτου.

Όλα αυτά βέβαια διαφοροποιούνται ανάλογα το βάρος  (ζύγισμα) του αυτοκινήτου το τύπο του ελαστικού την ανάρτηση κλπ
 

Staros

Pro Member
Apr 13, 2011
819
0
0
36
Αθηνα
Χαχαχα ειμαι ειμαι!!! Ενταξει δεν τα εχω συνεχεια ετσι αλλα σε πατιμα κανονισμενο με Octavia Rs 2.0 απο σταση εγεινε πανικος.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread