Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Panos_Titanium

New member
MK7
Jan 16, 2021
93
29
18
Μοντέλο
MK7
Τελικα σε φαναρι με projector τι καθεται καλυτερα , τα δικα μου εχουν xenon επανω και σκεφτομαι να απαλλαγω απο τα ballast και τα καλωδια και να βαλω ενα σετ led , αλλα διαβαζω οτι δεν συνεργαζεται τοσο καλα ο projector , για πειτε ρε παιδια καμια αποψη
 

revel

Rookie
Jun 3, 2018
23
2
3
Αθήνα
Μοντέλο
MK6
Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα λίγο τη βοήθεια σας σχετικά με την αλλαγή των λαμπτήρων στα μπροστινά φανάρια σε LED λευκού χρώματος σε Fiesta MK7 του '11. Απ' ότι έχω καταλάβει το CANBUS μπορεί να βγάλει σφάλμα σε περίπτωση που εντοπίσει μία καμένη λάμπα ή στην περίπτωση των LED επειδή τραβάνε λιγότερο ρεύμα. Υπάρχουν κάποιες "error free" λάμπες που μπορείτε να μου προτείνετε;
Καλησπέρα. Ξεκινώντας απ'το βασικότερο: Τα φανάρια σου έχουν προτζέκτορα;
Post automatically merged:

Τελικα σε φαναρι με projector τι καθεται καλυτερα , τα δικα μου εχουν xenon επανω και σκεφτομαι να απαλλαγω απο τα ballast και τα καλωδια και να βαλω ενα σετ led , αλλα διαβαζω οτι δεν συνεργαζεται τοσο καλα ο projector , για πειτε ρε παιδια καμια αποψη
Σε φανάρι με προτζέκτορα, τα XENON κάθονται πολύ καλύτερα, και είναι μονόδρομος γιατί οι προτζέκτορες έχουν σχεδιαστεί για ΧΕΝΟΝ! Τα LED θέλουν άλλου είδος προτζέκτορες που είναι αποκλειστικά σχεδιασμένοι γι'αυτά. Αν έχεις ήδη προτζέκτορα, μη βγάλεις τα XENON σου! Άμα θες καλύτερο φως, θα χρειαστείς πολύ καλές XENON λάμπες!

Η κατανάλωση των ΧΕΝΟΝ είναι 35 watt (κατα πλειψηφία), και τα φώτα αλογόνου είναι 50-55 watt. Οι LED ναι μεν έχουν λιγότερη κατανάλωση, άλλα ουσιαστικά δε γλιτώνεις κάτι. Δηλαδή, την μπαταρία και ρεύμα του αυτοκινήτου σου τα φορτίζει το δυναμό. Αν τυχόν έχεις (ή σκοπεύεις να βάλεις) ενισχυτή ήχου, αυτά καταναλώνουν πολύ παραπάνω απο τα φώτα! Ωστόσο, και πάλι δεν πειράζει γιατί αυτό που παίζει τον κυριότερο ρόλο είναι το πόσα Α έχει το δυναμό σου
 
Last edited:

Panos_Titanium

New member
MK7
Jan 16, 2021
93
29
18
Μοντέλο
MK7
Αρα σε projector η λαμπα απλη , η xenon απο οτι καταλαβαινω με ρυθμιση σε μηχανημα .
 

Souliotis

Rookie
Aug 27, 2019
34
4
8
Καλησπέρα, κι εμένα οι αλογόνου είναι στα τελευταία τους και σκέφτομαι όταν καούν να τις αλλάξω με LED. Πρόκειται για το φανάρι με τον προτζέκτροα και τα LED φώτα ημέρας.

Οι αλογόνου πριν καούν έχουν χάσει το 25-30% της φωτεινότητας τους! Κι αυτό το εκμεταλλεύονται εταιρίες όπως η philips γράφοντας στις ετικέτες των καινούριων +30% more light κτλ. Απάτη! Θα το νιώσεις, φυσικά βάζοντας μια καινούρια αλογόνου, αλλά όχι γιατί είναι Philips super duper, απλά γιατί είναι καινούρια!

Οπότε εμένα αφού έχουν πέσει σε φωτισμό τις περιμένω από ώρα σε ώρα. Είναι 7 χρονών το αμάξι με 100.000χλμ. Σίγουρα value for money οι αλογόνου, αλλά θέλω LED και για το χρώμα κτλ. Κι όχι xenon που είχα στο civic και είχα βρει το μπελά μου, μια με τα ballast, μια με τον ρελέ, μια με της λάμπες...

Οπότε, όποιος βάζει LED ας μας πει την εμπειρία του, γιατί θέλουν πολύ ψάξιμο για να δεις τι τσιπάκι έχουν, πως τα πάνε με την θερμοκρασία και που χτυπάει η δέσμη.

Το φανάρι με προτζεκτορα κόβει πολύ από φωτεινότητα σε σχέση με κλασικό φανάρι με κάτοπτρο, αλλά μαζεύει την δέσμη σε ένα σημείο και δεν έχεις σχεδόν καθόλου ανακλάσεις! Δείτε αυτά τα δύο βίντεο και θα καταλάβετε ότι ίσως οι αλογόνου να είναι και καλύτερες από LED γιατί θα είναι πάντα νόμιμες, χωρίς ανακλάσεις που να στραβώνουν και με εγγυημένο φως όταν κάποιες σοβαρές LED τελικά φωτίζουν λιγότερο από αλογόνου!


 
Last edited:

Panos_Titanium

New member
MK7
Jan 16, 2021
93
29
18
Μοντέλο
MK7
Δες το αποτελεσμα στο δικο μου με samsung mover H7

 

Dimitris

Member
Oct 15, 2019
209
25
28
Καλησπέρα, κι εμένα οι αλογόνου είναι στα τελευταία του και σκέφτομαι όταν καούν να τις αλλάξω με LED. Πρόκειται για το φανάρι με τον προτζέκτροα και τα LED φώτα ημέρας.

Οι αλογόνου πριν καούν έχουν χάσει το 25-30% της φωτεινότητας τους! Κι αυτό το εκμεταλλεύονται εταιρίες όπως η philips γράφοντας στις ετικέτες των καινούριων +30% more light κτλ. Απάτη! Θα το νιώσεις, φυσικά βάζοντας μια καινούρια αλογόνου, αλλά όχι γιατί είναι Philips super duper, απλά γιατί είναι καινούρια!

Οπότε εμένα αφού έχουν πέσει σε φωτισμό τις περιμένω από ώρα σε ώρα. Είναι 7 χρονών το αμάξι με 100.000χλμ. Σίγουρα value for money οι αλογόνου, αλλά θέλω LED και για το χρώμα κτλ. Κι όχι xenon που είχα στο civic και είχα βρει το μπελά μου, μια με τα ballast, μια με τον ρελέ, μια με της λάμπες...

Οπότε, όποιος βάζει LED ας μας πει την εμπειρία του, γιατί θέλουν πολύ ψάξιμο για να δεις τι τσιπάκι έχουν, πως τα πάνε με την θερμοκρασία και που χτυπάει η δέσμη.

Τέλος σε video είχα δει ότι οι LED τα πάνε πολυ καλύτερα σε προτζέκτορα σε σχέση με κλασικό φανάρι με κάτοπτρο γιατί μαζεύετε η δέσμη πιο σωστά σε ένα σημείο. Οι Led δεν μπορούν να έχουν 100% τα λεντάκια τους στην ίδια θέση με την αντίσταση της αλογόνου, οπότε δημιουργούνται ανακλάσεις. Συμπέρασμα με LED καλύτερα προτζέκτροας. Παρόλα αυτά στο μηχανάκι που έχει κλασικό φανάρι κι έχω βάλει μια LED Η4 (με τις δύο σκάλες στην ίδια λάμπα) δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με την δέσμη κι έχει καταπληκτικό φως. 25€ την είχα πάρει. Νομίζω πως είναι αυτή, πάνε και 2 χρόνια (δεν έχει κι όνομα):

Αυτά εχω βαλει εγώ φίλε και έχουν κλεισει 1 χρόνο. Χωρις κανενα απολυτως θέμα.
Απλά να ξέρεις οτι με τις led θα έχεις καλύτερο φώς και πιο δυνατό εκει που δν υπάρχουν φώτα, αλλα θα έχεις λιγοτερο φως στους δρόμους που φωτίζονται απο πυλώνες.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Souliotis

jdfiesta

Rookie
Jun 23, 2018
26
6
3
Μοντέλο
MK7 ST
Την ερχόμενη εβδομάδα θα βάλω και εγώ στο δικό μου οπότε θα σας πω εντυπώσεις.
 

Souliotis

Rookie
Aug 27, 2019
34
4
8
Τελικά μετά από πάρα πολύ ψάξιμο στο ίντερνετ για το τι αξίζει πραγματικά, έβαλα αυτές (F2 LED H7) στα 40€:

Άλλοι τις έχουν 70€:
https://www.skroutz.gr/c/1241/car_bulbs/f/599491_599519/LED-H7.html?keyphrase=F2&o=F2+LED+H7

Υποθέτω είναι φασόν. Δηλαδή υπάρχουν οι ίδιες ακριβώς με άλλες επωνυμίες. Πάντως ανεξάρτητα την επωνυμία όλοι στο ιντερνετ αυτές προτείνουν για προτζεκτορα. Όλες οι άλλες φτηνές βγάζουν τα ίδια lux με αλογόνου. Απλά δεν εστιάζουν καλά, πάει το φως παντού κι έτσι δικαιολογούν τα παραπάνω lumen. Είναι και το άσπρο φως που σε κάνει και νιώθεις ότι αναβαθμίστηκες... αλλά δώρο άδωρον.

Δοκιμή της συγκεκριμένες τις βρήκα εδώ:

Οι εντυπώσεις μου:
+ Μια χαρά, χωρίς κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα προς το παρόν.
+ Περισσότερο φως από τις αλογόνου.
+ Έχουν εξωτερικό driver για καλύτερη ψύξη και μακροζωία.
+ Χωράνε (στο αμάξι, αλλά όχι στο φανάρι. Κάποιες LED με μεγάλες ψύκτρες δεν χωράνε καν στο fiesta. Προσοχή!)

- Δεν χωράνε μέσα στο φανάρι! Δηλαδή οποιαδήποτε LED και να βάλεις στο fiesta, πρέπει είτε να τρυπήσεις το λαστιχένιο κάλυμμα, είτε να κάνεις πατέντα με ταινία, όπως εγώ για να κρατήσω τα λαστιχένια καλύμματα σε περίπτωση που θέλω να γυρίσω σε απλές αλογόνου. Το βύσμα της λάμπας πλέον πρέπει να βγει εκτός όπου είναι εκτεθειμένο σε βρωμιά και υγρασία.
- Θέση για τους drivers. Άντε να βρεις καλή θέση να τους στερεώσεις και να βολεύουν τα καλώδια και να βγαίνει το φανάρι όταν χρειαστεί! Μπελάς!
- Πολύ άσπρο φως! Λένε ότι είναι στα 6500Κ. Πάντως είναι πιο άσπρες από τα LED φώτα θέσεως και τα κάνει να φαίνονται κίτρινα! Εγώ αρχικά γιαυτό άλλαξα σε LED για να ταιριάξουν με τα DRL (φώτα θέσεως), αλλά μάλλον αυτά είναι 6000Κ. Επίσης υπάρχει διαφορά με την μεγάλη σκάλα σε χρώμα γιατί τότε είναι και τα δύο αναμμένα. Και τέλος κυρίως στο ταξίδι το βράδυ, επειδή οι κολώνες φωτίζουν κίτρινο φως και το αμάξι άσπρο, ενοχλεί κάπως.
- Κουνιούνται. Για να υπάρχει δυνατότητα ρύθμισης γωνίας της καθετότητας της λάμπας (100% άχρηστο) η λάμπα δεν είναι εντελώς σταθερή στην βάση της, και στο fiesta που τα σπρώχνεις όλα, καλώδια κτλ για να χωρέσουν, μπορεί να κουνηθούν από την θέση τους.

Το συμπέρασμα:
Τα αρνητικά τους είναι τα κλασικά αρνητικά που θα αντιμετωπίσετε με τις LED. Δηλαδή τα χωροταξικά και το χρώμα. Εμένα μου πήρε 3 ώρες να τις βάλω σωστά! Ίσως το μόνο αρνητικό τους είναι ότι η βάση τους ρυθμίζεται με αποτέλεσμα να σου κουνιούνται όλοι την ώρα μέχρι να τα βάλεις όλα στην θέση τους. Οπότε για LED μάλλον είναι οι καλύτερες. Ακόμα και οι ακριβές των 100+€ τα ίδια αποτελέσματα φέρνουν.
Η γνώμη μου είναι μην βάλετε LED δεν αξίζει. Πάρτε τις καλύτερες αλογόνου με το πιο λευκό φως και θα είστε υπερ ικανοποιημένοι. Τα παραπάνω lumen ενοχλούν και κουράζουν στο μάτι. Κάτι ξέρουν οι κατασκευαστές και μένουν σ αυτά τα lumen. Αλλιώς θα έβαζαν λάμπες αλογόνου 100W εξαρχής και θα είχαμε παραπάνω φως.
Αν πάλι θέλετε όντως LED πιστεύω ότι αυτές είναι η καλύτερη Value for Money επιλογή.
 
Last edited:

jdfiesta

Rookie
Jun 23, 2018
26
6
3
Μοντέλο
MK7 ST
Καλησπέρα σε όλους! Να πω και εγώ την άποψη μου περί τοποθέτησης LED H7 σε Fiesta ST MK7.
Να αναφέρω πως η τοποθέτηση έγινε σε συνεργείο που ασχολείται μόνο με φώτα για αυτοκίνητα / μηχανές και τίποτε άλλο.

Τα LED μπήκαν μια χαρά μέσα στο φανάρι μαζί με την ψύκτρα τους αλλά και τον μετατροπέα τάσης (ας πούμε κάτι σαν το ballast που έχουν τα xenon). Να πω πως ο σταθεροποιητής είναι σημαντικός γιατί τα LED δουλεύουν με ρεύμα 12 αντί για 14.4 και αυτό συμβάλλει στη μακροζωία τους.

Επειδή τα εργοστασιακά καπάκια δε θα έκλειναν σωστά λόγω της ψύκτρας, χρησιμοποιήθηκαν aftermarket που τα κόβεις στη διάμετρο που θες.
Μόνο το καπάκι από την μεριά του οδηγού ακουμπάει την ασφαλειοθήκη (όχι όμως η ψύκτρα, καθώς το δοκιμάσαμε και με τα εργοστασιακά καπάκια με τα οποία ναι μεν δεν ακουμπούσε πουθενά - δεν έκλεινε/στεγανοποιούσε όμως σωστά). Συμπερασματικά, τα aftermarket κουμπώνουν και στεγανοποιούν σωστά, χωρίς να δημιουργούν κάποιο πρόβλημα.

Το χρώμα που βγάζουν τα φώτα είναι 6500κ.

Σχετικά με την ένταση, πριν τα LED είχα αλλάξει τις λάμπες και είχα βάλει τις Phillips Diamond Vision. Με τις Diamond Vision λοιπόν μέτρησαμε το φως που έβγαινε από το φανάρι (το φανάρι είναι projector αν το λέω σωστά) και το φως που έβγαινε ήταν στα 258 lumen.
Με τα LED μέτρησαμε 752 lumen.

Εδώ να πω πως οι Diamond Vision βγάζουν λίγο λιγότερα lumen από τις κλασικές τις κίτρινες αλογόνου και επίσης η ίδια λάμπα σε ένα φανάρι projector θα βγάλει λιγότερα lumen σε σχέση με την ίδια λάμπα σε ένα απλό φανάρι με καθρέπτη. Εξού και τα λίγα αρχικά lumen.

Αφού έγιναν οι κατάλληλες ρυθμίσεις για το ύψος της δέσμης - φαναριών, το τελικό αποτέλεσμα ήταν απόλυτα ικανοποιητικό, χωρίς διαθλάσεις κλπ που θα ήταν ενοχλητικό για τους απέναντι (σε αυτό ίσως βοηθάει και ο τύπος του φαναριού).

Σας παραθέτω και ορισμένες φωτογραφίες κατά την τοποθέτηση.
 

Attachments

  • D12530B3-C8CF-4C1B-B178-6F07158EBFA3.jpeg
    D12530B3-C8CF-4C1B-B178-6F07158EBFA3.jpeg
    1.2 MB · Προβολές: 59
  • 8B91F8D6-5CE9-40CF-B98C-9BF565384AEA.jpeg
    8B91F8D6-5CE9-40CF-B98C-9BF565384AEA.jpeg
    1.7 MB · Προβολές: 54
  • 2FE78A21-FF3D-4C11-AEE4-01D4D99037C0.jpeg
    2FE78A21-FF3D-4C11-AEE4-01D4D99037C0.jpeg
    3.4 MB · Προβολές: 58
  • 902FB323-D4B1-4143-9385-6F158F72DCAD.jpeg
    902FB323-D4B1-4143-9385-6F158F72DCAD.jpeg
    1.9 MB · Προβολές: 57
  • Like
Αντιδράσεις: Souliotis

Souliotis

Rookie
Aug 27, 2019
34
4
8
J jdfiesta Δεν μας λες και το κόστος, καθώς και το μαγαζί μήπως περάσω και γω και δει και δικά μου για ρύθμιση δέσμης. Γιατί του συνοδηγού φωτίζει πιο ψηλά. Έτσι ήταν δηλαδή και πριν τις LED.

Τέλος το εντελώς κλειστό είναι καλύτερο από θέμα σκόνης υγρασίας κτλ. Θα το ήθελα και γω, αλλά λέω δεν θα αερίζεται καθόλου. Εμένα είναι με ανεμηστιράκια και θέλει μια απόσταση από το καπάκι. Οπότε άφησα τις ψύκτρες εκτός.

Τα drive πως χωρέσανε μέσα στο φανάρι, θαύμα μου ακούγεται. Μπορεί να είναι πιο μικρά απο τα δικά μου. Ελπίζω μόνο να στα στερέωσαν καλά και να μην κοπανιούνται εκεί μέσα.
 

akisve

New member
Member
Σεπτ. 4, 2014
130
33
28
Καλημέρα,
Βρήκα μια εναλλακτική λύση που δεν χρειάζεται, θεωρητικά, καμία τροποποιηση!
Τις έχει δοκιμάσει κάποιος; Υπάρχει περίπτωση να μην χρειαστεί να βγάλω το φανάρι για να τις βάλω;
 

Panos_Titanium

New member
MK7
Jan 16, 2021
93
29
18
Μοντέλο
MK7
Το προβλημα σε αυτο το αυτοκινητο ειναι ο χωρος και ειναι ξεκαθαρο αυτο. Εχει εκει εξω στον κοσμο απειρες επιλογες σε led διαφορων εταιρειων ειτε φθηνων ειτε ακριβων . Εχω βαλει τα samsung mover τα οποια με τους ανταπτορες led θελει οντως να αφιερωσεις χρονο για να σταθεροποιηθουν σωστα διχως να παιζει αλλα παρολο που γραφουν ip65 ip68 εγω δεν το πολυ πιστευω και ετσι η κανεις τρυπα στο μαμα καπακι και βεντουζαρει πραγμα ΜΗ αναστρεψιμο εαν γυρισεις σε αλογονου ή βαζεις αλλα λαστιχενια καπακια τα οποια ομως να ειναι με τρυπα πισω για να μπορει να δουλευει ο ανεμιστηρας σωστα. Ομως εκανα μια αλλαγη χθες και εβαλα της phonocar τα οποια ειναι κατα 2 cm μικροτερα και πιστεψτε με ειναι ΙΔΙΑ ακριβως σε αποχρωση με τα samsung ειναι φυσικα canbus και μπορει να μπει καπακι περισσοτερο που προσαρμοζεται .Απο ενταση φωτος ειναι απολυτως τα ιδια και οσο αφορα το beam που βγαζει .
Θα συμφωνησω ωστοσο οτι και μια δυνατη να βαλω αλογονου ισως εχει και καλυτερα αποτελεσμα τυπου osram night braker laser αλλα και αυτη η κιτρινιλα δεν παλευεται ωρες ωρες.

07543_1-600x600.jpg
 

jdfiesta

Rookie
Jun 23, 2018
26
6
3
Μοντέλο
MK7 ST
J jdfiesta Δεν μας λες και το κόστος, καθώς και το μαγαζί μήπως περάσω και γω και δει και δικά μου για ρύθμιση δέσμης. Γιατί του συνοδηγού φωτίζει πιο ψηλά. Έτσι ήταν δηλαδή και πριν τις LED.

Τέλος το εντελώς κλειστό είναι καλύτερο από θέμα σκόνης υγρασίας κτλ. Θα το ήθελα και γω, αλλά λέω δεν θα αερίζεται καθόλου. Εμένα είναι με ανεμηστιράκια και θέλει μια απόσταση από το καπάκι. Οπότε άφησα τις ψύκτρες εκτός.

Τα drive πως χωρέσανε μέσα στο φανάρι, θαύμα μου ακούγεται. Μπορεί να είναι πιο μικρά απο τα δικά μου. Ελπίζω μόνο να στα στερέωσαν καλά και να μην κοπανιούνται εκεί μέσα.
Κόστος υπολόγιζε περίπου 125 (λάμπες, καπάκια, τοποθέτηση) και το μαγαζί είναι το xenonlights στην Αθήνα. Για το κόστος λέω "περίπου" γιατί αυτό εξαρτάται από τα μεταφορικά κάθε φορά που μπορεί να μην είναι ίδια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Souliotis

Souliotis

Rookie
Aug 27, 2019
34
4
8
Το προβλημα σε αυτο το αυτοκινητο ειναι ο χωρος και ειναι ξεκαθαρο αυτο. Εχει εκει εξω στον κοσμο απειρες επιλογες σε led διαφορων εταιρειων ειτε φθηνων ειτε ακριβων . Εχω βαλει τα samsung mover τα οποια με τους ανταπτορες led θελει οντως να αφιερωσεις χρονο για να σταθεροποιηθουν σωστα διχως να παιζει αλλα παρολο που γραφουν ip65 ip68 εγω δεν το πολυ πιστευω και ετσι η κανεις τρυπα στο μαμα καπακι και βεντουζαρει πραγμα ΜΗ αναστρεψιμο εαν γυρισεις σε αλογονου ή βαζεις αλλα λαστιχενια καπακια τα οποια ομως να ειναι με τρυπα πισω για να μπορει να δουλευει ο ανεμιστηρας σωστα. Ομως εκανα μια αλλαγη χθες και εβαλα της phonocar τα οποια ειναι κατα 2 cm μικροτερα και πιστεψτε με ειναι ΙΔΙΑ ακριβως σε αποχρωση με τα samsung ειναι φυσικα canbus και μπορει να μπει καπακι περισσοτερο που προσαρμοζεται .Απο ενταση φωτος ειναι απολυτως τα ιδια και οσο αφορα το beam που βγαζει .
Θα συμφωνησω ωστοσο οτι και μια δυνατη να βαλω αλογονου ισως εχει και καλυτερα αποτελεσμα τυπου osram night braker laser αλλα και αυτη η κιτρινιλα δεν παλευεται ωρες ωρες.

07543_1-600x600.jpg
Τις συγκεκριμένες LED δεν τις προτείνουν στα τεστ γιατί δεν καταφέρνουν να μιμηθούν την δέσμη της αλογόνου.

Κι εγώ το σκέφτομαι να γυρίσω σε καμιά καλή αλογόνου αλλά, επειδή οι περισσότερες αλογόνου που βγάζουν πιο άσπρο φως, έχουν απλά μπλέ τζάμι, συνήθως βγάζουν λιγότερο φως απο μια κλασική λάμπα. Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα!

Πάντως σίγουρα πλέον σε όποιον με ρωτήσει αν αξίζει να βάλει LED στο fiesta ή μια καλή αλογόνου και είναι πάνω απο 25 χρονών, θα του πω αλογόνου!
 

Panos_Titanium

New member
MK7
Jan 16, 2021
93
29
18
Μοντέλο
MK7
Το τι γραφουν με το τι γινεται οταν τις κανεις εγκατασταση εχει μεγαλη διαφορα. Επειδη εχω βαλει αρκετες στο αμαξι, απο την στιγμη που φοραω projector η δεσμη ειναι παντα η ιδια δεν εχει καμια μα καμια διαφορα ειτε βαλω κλασσικες ειτε βαλω αυτες που ειναι 360 μοιρες τα led.
 

Souliotis

Rookie
Aug 27, 2019
34
4
8
Παιδιά να σας κάνω update τώρα που έχουνε περάσει δύο χρόνια από τότε που έβαλα αυτές τις led.

Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, δεν υπήρξε ποτέ το παραμικρό πρόβλημα και τώρα που τις έχω συνηθίσει έχω να πω ότι δεν ξαναγυρνάω σε αλογόνου για κανένα λόγο. Σας τις προτείνω ανεπιφύλακτα.

Είναι οι F2 H7 LED. Θα βρείτε το link στο αρχικό μου post που είχα κάνει. Και πλέον στα 35 ευρώ που έχουνε πέσει συμφέρουν και με το παραπάνω!
 
Last edited:

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread