Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Ximiki Veltiosi

Original poster
Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
43
Αθηνα
σημερα βρηκα μια ωριτσα και εφτιαξα τα φαναρια και το γνωστο σε ολους θαμπωμα. Ετριψα με 600 ντουκοχαρτο και μπουγαδονερο με Endless(δεν βρηκα AVA στο μηχανουργειο), μετα με 1200 και εκανα ενα light φινιρισμα με 2500(τελικα ηταν αχρειαστο αλλα το εκανα). Μετα περασα με paint renovator της autoglym σε 1500 στροφες και μετα με 3Μ μεσαια σταδιακα παλι απο 1500 μεχρι τις 4000. Κατα τον ιδιο τροπο περαστηκε και ενα χερι wax Meguairs με μονη διαφορα max τις 3000. Τελος αφου σκουπισα καλα εβαλα και ενα quick detailer ετσι για να μην το πιανει το "ματι". Ο Ιακωβος οταν ειχαμε συναντηθει τις προαλλες μου ειχε προτεινει να περασω ενα χερι βερνικι, εμαθα απο επαγγελματια του ειδους πως πολλες φορες το βερνικι επιταχυνει την θαμπαδα αναλογως τη ποιοτητα του υλικου στο φαναρι. Ετσι δεν μπηκα σε διαδικασια να το περασω βερνικι, σε περιπτωση επανεμφανισης θα τα ξανατριψω για 40λεπτα υποθεση νομιζω δεν αξιζει καν συζητηση.








 

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
Ωραιο αποτελεσμα... μπραβο Βαγγελη...  ok234
Καλα εκανες που δεν το περασες βερνικι,την πατησα εγω. Ευτυχως ομως που ειχα καβατζα 2 φαναρια κ γυαλισα εκεινα.
 

pt1986

Pro Member
Jul 5, 2013
444
3
18
37
παιδια εχω σοβαρο προβλημα με το χρωμα του αυτοκινητου τωρα πριν λιγο που το επλυνα πανω στο χρωμα εχουν κολλησει σταμπες απο αλλατα προσπαθησα με πολλες φορες τριψυμο και χλυαρο να τις αφαιρεσω αλλα ματαια τι μου προτεινεται να κανω
 

Ximiki Veltiosi

Original poster
Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
43
Αθηνα
Βγαλε μια κοντινη φωτο να το δουμε αλλιως δεν μπορουμε να σε βοηθησουμε!
 

Ximiki Veltiosi

Original poster
Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
43
Αθηνα
οποτε θελετε Κε jacob!ΣΚ αραζω συνηθως στη "γιαφκα" ( Ν. Ιωνια στον Γιωργο Metaltech) σαν τον αδεσποτο σκυλο ή ερχεστε εκει ή μαζεουομαστε σε καποιο γκαραζ και τα φτιαχνουμε.
 

xristina

Hero Member
May 9, 2010
1,515
0
36
39
ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Ximiki Veltiosi said:
οποτε θελετε Κε jacob!ΣΚ αραζω συνηθως στη "γιαφκα" ( Ν. Ιωνια στον Γιωργο Metaltech) σαν τον αδεσποτο σκυλο ή ερχεστε εκει ή μαζεουομαστε σε καποιο γκαραζ και τα φτιαχνουμε.
ok234 ok234
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
εγώ έφτιαξα τα φανάρια μου μπρος πίσω σε αντιπρόσωπο της paintbull , ένα τόνο φιμέ και κρυσταλοποίηση, αρκετά ωραίο αποτέλεσμα !








 
May 27, 2020
170
28
28
26
Μοντέλο
MK6
Πολυ ωραια τα μπροστα ok234 για τα πισω δεν εχω λογια ομως γιατι δε φαινονται λογω χρωματος του ΕΥΑ winkwink θα σου πηγαιναν παντως και τα angel eyes
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread