Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

sudokos

Original poster
Rookie
Nov 9, 2018
13
2
3
Για ένα fiesta diesel 1.6 (2014) για νορμάλ χρήση τι τακάκια και δίσκους προτείνεται; Αυτήν την στιγμή έχω 70 χιλ. χλμ. και είναι να αλλάξω τα τακάκια (για τους δίσκους ρωτάω για αργότερα, για να ξέρω).

Ευχαριστώ.
 

Panos693

New member
MK7
Apr 30, 2020
84
17
8
Central Greece
Μοντέλο
MK7
Καλησπέρα, εγώ θα σου πρότεινα τα μαμά να βάλεις (τακακια, δισκους) μιας και ζητάς νορμάλ χρήση.
Είναι αρκετά οικονομικά και φυσικά αξιόπιστα.
Η τετράδα τα τακακια για μπροστά δισκούς έχουν κοντά 50 ευρω και ο κάθε δίσκος έχει επίσης 50 ευρώ. Σύνολο 150 ευρώ και θα κάνουν την δουλειά τους με το παραπάνω και για πολύ καιρό.
Υπάρχουν σίγουρα και aftermarket σε πιο χαμηλές τιμές αλλά προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει κάτι σε aftermarket όσον αφορά το σύστημα πέδησης και δεν γνωρίζω περί συχνότητας φθοράς και αξιοπιστίας σε σχέση με τα μαμά.
 

kerver0s

Rookie
Feb 16, 2014
25
2
3
καποτε ειχα προβλημα σε ενα fiesta του 2009 που ειχα σταβωσαν 2 ζευγαρια δισκοπλακες μεσα σε 2 μηνες......αν δεν θες να πας στα γνησια σου προτεινω δισκοπλακες zimerman και τακακια textar κοστος αγορας περιπου 140 με 150 ευρω ολα ,εναλλακτικα εχει και ο αγγελλης στο χαιδαρι τα γνησια ανταλακτικα -24% απο τις τιμες αντιπροσωπειων
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread